lucabrasi
14.5.2017
Kategorie: Politika

Luca Brasi vyměkl, ale věrný je pořád

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ

Ta řeč by neměla zapadnout. „Spáchal“ ji poslanec ODS Zbyněk Stanjura během nedávné schůze Sněmovny (přenášela ČT 24) ohledně lží a manipulací Andreje Babiše a byla to slova vtipná, tvrdá a přednesená razantním tónem – tedy přesný opak toho, čím se obvykle prezentuje šéf ODS Petr Fiala nebo jeho zástupce Martin Kupka (sorry jako, Martine).

Stanjura pěkně – bod po bodu – rozebral příšerné bláboly, jimiž se Babiš a jeho věrní pokoušejí obhájit zvěrstva svého guru. V tomto konání zejména vyniká Babišův vrchní mouřenín Jaroslav Faltýnek, jehož Stanjura ve svém projevu označil za Luca Brasiho. Drsné přirovnání, jež však mířilo hlavně na Faltýnkovu nedůstojnou oddanost vůči Babišovi; kdo sledoval právě Faltýnkův projev (krátce před Stanjurovým) musel se královsky bavit – Faltýnek nasadil do akce svoji obvyklou masku unaveného psíka a vlahým vlasem plédoval za uznání pro svého chlebodárce, který tak obětavě přivandroval ze Slovenska zachránit korupcí prolezlé Česko.

Stanjurova řeč je v záznamu na webu Poslanecké sněmovny (zájemce se jen musí prohrabat časovými smyčkami ve „chlívku“ schůze z 10. května). Kdo si ji tedy chce poslechnout celou, má možnost. Jako Pražák bych rád nicméně připomněl ještě jedno téma Stanjurovy řeči, a sice jeho reakci na Babišovy výtky směrem k fenoménu pražské politiky, totiž Karlíkovi Březinů. Ten byl, jak známo, v minulém týdnu zadržen a vyslýchán v souvislosti s dotačními podvody v oblasti sportu. Babiš si tohoto šíbra ve svých posledních mediálních výstupech vybral jako symbol všeho špatného v ČSSD (což má pravdu), ale jaksi pozapomněl, že pražská odnož ANO pod vedením primátorky Adriany Krnáčové drancuje obecní kasu a morálku právě v koalici s ČSSD, kde je Březina hlavním a v zákulisí velmi aktivním hráčem (samozřejmě ani v této koalici nechybí vždy ohební lidovci).

Nedělám si iluze, že by se běžný volič ANO díval na přenosy ze Sněmovny, natož že by se pokusil chápat skutečnosti podle významu sděleného, nikoli podle toho, kdo to říká. Jako nová rétorika z řad ODS ale fakt dobré – když bude více takových projevů a reakcí, jako měl Stanjura, povýšenost, drzost a agrese babišovců – v kombinaci s kňouráním na city – konečně v mediálním prostoru narazí na adekvátní odpovědi i od někoho jiného, než je Miroslav Kalousek.

ZDROJ: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 033,00 Kč
Vybráno 17.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.