stres
10.1.2017
Kategorie: Společnost

Lidé si neumí poručit odpočinek, vypnutí … fungují jako stroj

Sdílejte článek:

COM/FCB MILAN HUSÁK

Lidé si neumí poručit odpočinek, vypnutí. Neustále jsou ve spěchu, honí se za zbytečnostmi jako idioti, aby nakonec zjistili, že to stejně nepotřebují. Pak se dozvědí od známého, že bere pilulku na pohodu. Začnou si tu pohodu dohánět pilulí. A najednou po chvilkovém působení zjišťují, že pohoda od nich stejně prchá i přes pilule.

Začnou být nesví a pak přijde uvědomění, že je něco špatně. Pilule nezabírá, problémy se hromadí, přepracování a neustálý hon za nesmysly vybičuje člověka až na hranu, za kterou se velice snadno zhroutí. Přijdou bolesti. Nejčastěji záda, hlava, ale i jiné části těla.

Bolesti jsou „skutečné“, bolí to jako sfiňa. A už se řítíme do další hlubší propasti. Nic se nedaří, nálada nikde, všechno je proti nám, bolí člověk a už nemůžeme. Obrovská únava jen vše podtrhuje. Nastupuje bezmocnost a beznaděj. Když to dáme, běžíme k felčarovi a tam se dozvíme, že ty pilule byly opravdu jen na náladu, ale teď potřebujeme silnější.

Vypínají nás. Není nám lépe, jen jsme utlumení, je nám vše tak nějak jedno. Dále nic nestíháme a hromadí se to jako dobíhající lavina. Jsme vypnutí. Podvědomí nám říká pohoda. Fungujeme pouze jako stroj, co je naučené. Není zlepšení, jen útlum a přeřazení na jinou slepou kolej. Někoho ta dobíhající lavina převálcuje a vysvobození vidí jen v konci. Ano, konečně svoboda, klid a pohoda.

Skutečně? Je to vždy volba každého, ale není nikdo na světě, aby ho odsoudil či hodnotil. Spousta lidí zůstává na vedlejší koleji v naději, že se to někdy zlepší. V naději, ale stále vypnutí. Nestane se nic, fakt vůbec nic a felčarům jste fakt u zádele. Někdo zůstane až do skonání, někdo to urychlí.

Někdo má kliku a uchopí podanou ruku. Ta ruka musí být opravdová a musí mít vnitřní sílu, kterou předá. Pak je to jen na nás. Někdy stačí změnit práci, koníčka, partnera, bydlení. Někdy změna duchovní, každý to má jinak. Ale všichni potřebujeme tu ruku. Tu nám felčar ani pilule nepodá. Felčar pouze tu piluli.

Najednou začnete chápat sami sebe a pak zjistíte, že je to cesta. Je jediná a správná. Je to cesta skrze nás samotné. Přeji opravdu v novém roce 2017, aby spousta lidí co mají problém, našli tu cestu a vykročili. Zapomeňte na pilule a hledejte tu ruku, která vám dá cestu. Hodně štěstí.

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2017: *****

Jan Marek 100,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Slavomír Vítek 100,- Kč, Drahomíra Pacáková 500,- Kč, Karel Petrů 100,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, ing. Dagmar Husáková 2000,- Kč, ing. Milan Sobotka 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Karel Váňa 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Tomáš Navrátil 400,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 500,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.