ece4fd5090e161745f6875f706bd357b
16.5.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Lidé operativní leasing neznají

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Když dojde na financování nového vozu, většině lidí vyvstane na mysli půjčka, někteří zváží i klasický finanční leasing. O tom operativním ovšem popřemýšlí málokdo. Lidé ho totiž neznají a nevědí, jaké jim může přinést výhody.

Operativní leasing je ve své podstatě vlastně výhodnější než ten klasický. Jedinou nevýhodou je, že musíte platit kontinuálně a vůz nikdy není váš. Pokud vám ale měsíční platby vyhovovat nebudou, vlastně není problém si auto po vypršení smlouvy odkoupit, a zbavit se tak závazku.

Jaký je rozdíl mezi finančním a operativním leasingem?

U finančního leasingu platíte leasingové společnosti každý měsíc určitou částku, a až splatíte hodnotu vozidla, stává se z něj váš majetek. Do té doby ho vlastní leasingová společnost.

Operativní leasing je trochu jiný. Také každý měsíc platíte určitou částku, nicméně celé vozidlo nikdy nesplatíte. Smlouvu uzavíráte na dva či tři roky, a až uplynou, uzavřete novou smlouvu na jiné auto. O to, co se bude dít s tím starým, se starat nemusíte. Pokud byste ale měli zájem, je možné jej za zůstatkovou cenu odkoupit.

Jaké jsou hlavní výhody?

Za prvé můžete mít pravidelně nový vůz. Z jaké bude třídy, záleží jen na vašich finančních možnostech. Teď půjde o nějaký vůz střední třídy, za dva roky třeba získáte lépe placenou práci a příští smlouvu uzavřete na luxusnější auto. Prostě a jednoduše budete jezdit stále novým vozem, aniž byste museli mít k dispozici statisíce v hotovosti, navíc nebudete muset řešit prodej starých aut.

Dalším plusem je, že se o vozidlo kompletně stará leasingová firma. V její kompetenci je pravidelný servis, kromě toho pomůže s vyřízením pojistné události v případě dopravní nehody, poškození nebo odcizení auta.

Chcete-li se o operativním leasingu dozvědět více, podívejte se na web společnosti HertzLease, která patří mezi známé poskytovatele této služby v ČR i v zahraničí.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 033,00 Kč
Vybráno 17.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.