trump vanoce
29.12.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Levicová média obviňují Trumpa, že podporou Vánoc propaguje rasismus a nacismus

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Americký levicový magazín Newsweek přirovnal prezidenta Trumpa k nacistickému Německu a prohlásil, že jeho použití přání “Veselé vánoce” je tajnou kódovou řečí pro bílé rasisty a další nenávistné skupiny.

Článek, který má titulek “Jak Trump a nacisté ukradli Vánoce, aby propagovali bílý nacionalismus“, útočí na Trumpa pro jeho závazek “říkat znovu Veselé Vánoce”, a naznačuje, že fráze byla zneužita nacisty, bílými nacionalisty a dalšími skupinami k marginalizaci menšin v Americe.

“Ale kritici namítají, že Trump propaguje verzi svátků, které vylučují členy jiných náboženství, a že jeho křížová výprava přivést Vánoce zpět je součástí širšího pokusu prezidenta o definici Ameriky jako země jen pro bílé křesťany,” píše autor článku.

“Zapadá to do jeho odmítnutí odsoudit bílé rasisty, kteří protestují proti diverzitě, a jeho odsouzení atletů, kteří protestují proti brutalitě vůči černým mužům,” pokračuje článek.

Autor přímo srovnává prezidenta Trumpa s nacistickým Německem a říká, že jediný rozdíl mezi nimi je ten, že Trump zatím otevřeně neobhajuje masovou genocidu.

“Trumpova rétorika se od nacistického Německa liší především tím, že on nikdy neobhajoval genocidu. Ale jeho řeči o Vánocích jdou ruku v ruce s návratem politiky bílé identity, tvrdí experti,” stojí v článku Newsweeku.

 

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč)

***** Celkem za měsíc: 4 875,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
191 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.