accessories-photography-girl-fashion-Favim.com-853846
18.7.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Letní trendy v kosmetice

Sdílejte článek:

Léto je je obdobím, kdy je naše pleť hodně namáhána a zaslouží si správnou péči. Zapomínat bychom na ni neměli ani během dovolených a dnů bez pravidelného režimu. Vždy se dá najít nějaké řešení, stačí mít pouze chuť a nebát se nových věcí. Jak si uchovat krásnou pokožku a jaké jsou letní trendy?

Chraňte se proti sluníčku

Největším problémem letních měsíců je sluníčko. Krásné opálení si žádá čas strávený na slunci, kdy je kůže vystavována ultrafialovému záření. Vysněné hnědnutí kůže tak není nic jiného než obranná reakce organismu proti spálení. Kožní barvivo se přesouvá ze spodních vrstev pokožky do kůže, kde vytváří hnědé zbarvení. Neplatí to však u všech lidí a tato reakce na záření se odlišuje podle toho, jaký jste fototyp. Lidé se světlými vlasy, modrýma očima a obecně světlou pokožkou mají tendenci se spalovat. Naopak tmavé typy se téměř nikdy nespálí. To však v žádném případě neznamená, že by neměly používat kosmetiku určenou pro ochranu před sluncem.

Jak vybrat ten správný opalovací krém?

Ochranný faktor SPF označuje násobek doby vaší přirozené ochrany. Pokud máte citlivou pokožku, budete se muset mazat častěji a používat vyšší ochranné faktory. Důležitý je hlavně dětský opalovací krém, protože dětská pokožka je ještě o něco citlivější v porovnání s dospělou. Nezapomínejte na opakované natírání po koupání a v dalších situacích. Při výběru opalovacího krému sledujte obsah účinných látek a nebojte se vsadit na více přírodní řešení. Kvalitní krémy na opalování by měly mít hydratační vlastnosti a obsahovat i látky pro výživu pleti.

Nezapomínejte na své rty

Staráte se o svou pokožku na obličeji, ale při hydratační péči a ochraně proti slunci zapomínáte na rty? Jemná kůže na rtech si zaslouží hydrataci a ochranu před sluncem po celý rok. Balzám na rty se snažte mít při sobě i při cestování. Uvidíte, že to vaše rty ocení a odmění se vám krásným vzhledem a nepřehlédnutelnou kondicí po celý rok. Pro hydrataci může dobře posloužit i například kokosový olej. Pokud vás trápí suché rty nebo se vám objevují opary, snažte se aplikovat balzám s antibakteriálními složkami obsahující výživné hydratační složky. 

Praktická výbava na cestování

Při cestování se snažíme ušetřit místo v zavazadlech, a často obětujeme své oblíbené krémy. To je však chyba a naše pokožka tím zbytečně trpí. Vyrobit si můžete domácí tělové mléko, které si zabalíte do lahvičky odpovídající velikosti. Ta vám nebude příliš překážet a ani tolik nezatíží zavazadlo. Většina kosmetických přípravků se dá pořídit v menších baleních či přímo v cestovní úpravě. Nemusíte tak slevovat ze svých nároků a snadno si udržíte poctivou péči o svůj vzhled i mimo domov. Novými trendy je právě snaha užívat přírodní kosmetiku, a šetřit tak nejen náš vlastní organismus, ale i životní prostředí. 

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.