Laďa Větvička muslimským uprchlíkům: Je tu zima, žereme tu prasata a zapijame alkoholem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 10|09|2015

Ja už asi nic nebudu psat. Stejně je to marne. Tohle sem napsal v dubnu před invazí slimáků: „Mile děcka ze Sýrie, tady byste se nikdy necitily doma. Je tu zima, žereme tu prasata a zapijame alkoholem. Našu řeč se nikdy nenaučite a my zme smějici se bestyje. Naš humor nikdy nepochopite. Do konca vašeho života vam budeme davat najevo, že nejste odsud, bo cizinec neni našinec.

Zrobim všecko pro to, abyzme zastavili vražděni u vas, abyste se mohli vratit dodom a pěstovat svoju kulturu. Ale nechci tu vašu kulturu vidět u nas. A pokud jakysik pravdolaskař ma pocit, že musime pomahat, tak určitě najde volny pokoj ve svojem baraku. Ja ho mam rezervovany pro synky z ukrajinske valky. Brzo jich tady bude dost.“ Redaktor: „A tohle bys opravdu řekl dětem traumatizovaným válkou?“

zab I

Ano, tohle bych jim řekl. Naší povinností je postarat se o naše lidi, kteří jsou v nouzi. V rodině, v sousedství a v případě humanitární krize o lidi z okolních států s podobnou mentalitou a kulturou. Nehrajme si na zachránce světa. Byl jsem v Sýrii rok před začátkem vraždění, za které nesou plnou zodpovědnost ti, kteří tam začali dodávat zbraně „opozici“. Viděl jsem ty děti a spolu s jejich rodiči je fotil, mluvil s lidmi, chodil jsem pěšky nebo jezdil stopem v křesťanských oblastech i v oblastech okolo irácké hranice a Eufratu, dnes pod kontrolou tzv. Islámského státu.

O ty děcka traumatizované válkou se mají postarat okolní země. Turecko především, protože je za tu válku spoluzodpovědné. Libanon. Jordánsko. To je přece přirozené, že v podobném kulturním prostředí bude těm lidem lépe, než v zemi, kde se žerou prasata a pije alkohol. Anebo je cílem této migrace něco jiného?

ZDROJ: Facebook Ladislav Větvička

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
18 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.