ppclanek
11.7.2017
Kategorie: Společnost

Kvestie k Pravému prostoru

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Vážený čtenáři, dovol mi prosím krátký osobní článek, už je toho opravdu moc. Poslední dobou se velice zabývám otázkou zdali má cenu v projektu Pravý prostor dále pokračovat. Schytávám to ze všech stran.

 

Menšiny a sluníčkáři tvrdí, že jsme web rasistický, xenofobní a fašistický, podávají na nás trestní oznámení a žaloby o statisícové částky. Levičáci na nás nenávistně plivou, rozesírají diskuse nesmyslnými příspěvky, vyhrožují fyzickou likvidací. A pravičáci? Už dokonce i ti nám nadávají. Prý to nezvládáme, z PP se stala žumpa, ideologicky uhýbáme, nedá se to číst, samozřejmě zase hlavně diskuse.

Co s tím? Není samozřejmě na světě člověk ten, který by se zalíbil lidem všem, ale toto? Abychom byli za svou práci napadáni odevšad a ani slovo nějaké podpory, či alespoň vyjádření pochopení? 

Když jsem před pěti lety PP zakládal, měl jsem sen o pravicovém deníku, který podpoří ve společnosti myšlenky malého státu, volného trhu a svobody jednotlivce, neboť v této mentálně komunistické zemi je to potřeba jako sůl. Celkem se to povedlo, některé naše články mají čtenost ve statisících, mnoho jich koluje po internetu, návštěvnost stále roste.

S touto myšlenkou byla spojena i potřeba absolutně svobodné diskuse, kteroužto možnost na českém mediálním prostoru už neposkytuje téměř nikdo. Co z ní vzešlo? Ano, není to někdy pod články na PP pěkné počtení. Dvě znepřátelené skupiny do sebe dnes a denně šijí nejtěžšími kalibry a urážkami. Co s nimi? Když budeme mazat, jsme za cenzory, když nemažeme, jsme za nezvládající neschopy. A představitelé obou skupin nám navíc pak píší na redakční mail a chtějí to (druhé) zablokovat, smazat či nám vyhrožují vším možným.

Ano, svoboda není jednoduchá. Ani v diskusi na PP, kde ji preferujeme. Svoboda je především o zodpovědnosti. Prosím uvědomme si to. My diskuse netvoříme, ani je násilně nemoderujeme jako jinde. Chceme, aby si to každý přebral sám za sebe. To je svoboda slova, kterou ctíme absolutně.

Nicméně, pokud si, vážený čtenáři, taky myslíš, že bychom se na to měli raději už vykašlat a nechat Pravý prostor pomalu vyhasnout, aby „nekazil jako stoka fekálií (z mailu)“ mediální prostor, napiš mi to zde do ´diskuse. Děkuji.

kriz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2017: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Jan Šedý 50,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Záhumenský 50,- Kč, Tomáš Foldyna 998,40 Kč, David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 048,40 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (53 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
390 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.