loan
15.12.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Která nebankovní půjčka je bezpečná a výhodná?

Sdílejte článek:

(PR) 15|12|2015

Chystáte se zorientovat v divokém světě nebankovních půjček? Pomůžeme vám. Shrneme si několik zásadních věcí, kterých si při výběru musíte všímat, a dáme vám i náš soukromý tip.

Začněte tím, že u každé úvěrové společnosti ověříte, zda má na svých stránkách zveřejněno své sídlo, své všeobecné obchodní podmínky a sazebník. Teprve pak si všímejte parametrů úvěru. Zde vás musí zajímat nejen výše částky, kterou společnost poskytuje, a její úročení, ale hlavně hodnota RPSN. Ta je důležitá proto, že zahrnuje i všechny související poplatky. Pokud hodnotu RPSN společnost neuvádí, vyřaďte ji.  Stejně tak si vybírejte pouze takovou nebankovní půjčku, kde není účtován žádný poplatek předem.

Nikdy nevěřte lákavým slibům typu „první splátku zaplatíme za vás“ nebo „můžete si některou splátku odložit“. Onu první splátku stejně zaplatíte průběžně a odklad splátek bývá zpravidla tučně zpoplatněn. V obchodních podmínkách se zaměřte na fixaci úrokové sazby – ta je důležitá proto, aby vám během splácení nebyl úrok zvýšen. Zkontrolujte, jaké pokuty a poplatky si poskytovatel nebankovní půjčky účtuje, pokud nestihnete termín splatnosti. První splátka a poplatek také nesmí mít termín v den poskytnutí úvěru či krátce po něm – o tyto peníze vám úvěrová společnost de facto půjčí méně, a ještě si je zúročí. Pozor musíte dát i na tzv. rozhodčí doložku, která se týká případných sporů. Musí je rozhodovat výhradně soudy ČR, nikoli rozhodce, kterého určí (a platí) úvěrová společnost.

Ještě máte chuť pátrat dál? Abychom vám usnadnili život, přinášíme vám svůj tip. V roce 2013 vyhlásilo Evropské sdružení spotřebitelů Umbrella  na základě svého testu za nejvýhodnější nebankovní půjčku Hypopůjčku od seriózní společnosti TGI Money a. s.  Tato americká hypotéka má na poměry nebankovních půjček online velice nízký úrok i RPSN a splňuje všechna výše uvedená kritéria, podle kterých se rozhodovat. Její vyřízení je navíc velice rychlé, protože úvěrová společnost nenahlíží do registrů dlužníků, ani nepožaduje doložení příjmů nebo ručitele. Vyzkoušet si ji můžete sami na její úvěrové kalkulačce.

Jsme pevně přesvědčeni, že lepší nebankovní půjčku nenajdete.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 2,75 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.