20.7.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Krutost islámského státu: Masové popravy, znásilnění, dětští vojáci a křesťany čeká smrt!

Sdílejte článek:

TSK 20|07|2014

Organizace spojených národů (OSN) v pátek obvinila bojovníky ze skupiny Islámský stát z rozsáhlých zločinů v Iráku včetně masových poprav, znásilňování a náboru dětských vojáků. Experti se soustředili zejména na násilí, jehož oběťmi se staly iráčtí civilisté. Těch také vinou povstalců z Islámského státu letos zahynulo již 5 576.

 

 

„Každý den dostáváme zprávy o strašném porušování lidských práv v Iráku na běžných iráckých dětech, ženách a mužích,“ uvedla vysoká komisařka OSN pro lidská práva Navi Pillayová. Kromě Islámského státu se násilí dopouštějí i vládní síly a s nimi spřízněné ozbrojené skupiny.

 

Sunnitští fundamentalisté začátkem července oznámili vznik islámského chalífátu rozprostírající se od provincie Halab v Sýrii až po provincii Dijála v Iráku. Do čela nového útvaru pod názvem Islámský stát jmenovali svého vůdce Abú Bakra al-Bagdádího, jehož označuje za „kalifa všech muslimů“. V současnosti již mají extremisté pod kontrolou rozsáhlé oblasti Sýrie a severního Iráku. Chalífát je islámská náboženská forma vlády, která spojuje v jedné osobě politického a náboženského vůdce.

 

Islámští povstalci v Iráku vydali ultimátum pro mizející křesťanskou populaci na severu země, aby buď konvertovala na islám, nebo platila speciální daň za praktikování svého náboženství, nebo čelila popravám. Nařízení vstupuje v platnost dnes, informovala agentura Reuters.

 

ramadan

 

Křesťané, kteří chtějí zůstat žít v kalifátu vyhlášeném islamisty v některých částech Iráku, musí přistoupit na podmínky smlouvy zvané dhimma. Jde o historický islámský koncept založený na právu šaría pro obyvatele muslimy obsazených území, kteří praktikují některé z takzvaných náboženství Knihy – tedy křesťany nebo židy.

 

„Nabízíme tři možnosti výběru: islám; smlouvu dhimma, která spočívá v placení džizje (náboženské daně), a pokud odmítnou, nečeká je nic jiného než meč,“ píše se v prohlášení. To v pátek distribuovali po provincii Ninive na severu země a četli v mešitách. „Po tomto datu (sobotě) mezi námi a nimi (křesťany) nebude nic jiného než meč,“ prohlásil vůdce samozvaného Islámského státu Abú Bakr al-Baghdad.

 

Ve městě Mosul na severu Iráku ještě před deseti lety žilo přibližně 100.000 křesťanů. Minulý měsíc, když se města zmocnili islamisté, jich tam bylo asi 5000. Dnes jich nezbylo víc než 200. Podobné nařízení jako na severu Iráku vydali islamisté v únoru v syrském městě Rakka. Tamní křesťany přinutili platit džizju ve zlatě a zdržet se náboženských projevů na veřejnosti výměnou za „ochranu“.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.