20.7.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Krutost islámského státu: Masové popravy, znásilnění, dětští vojáci a křesťany čeká smrt!

Sdílejte článek:

TSK 20|07|2014

Organizace spojených národů (OSN) v pátek obvinila bojovníky ze skupiny Islámský stát z rozsáhlých zločinů v Iráku včetně masových poprav, znásilňování a náboru dětských vojáků. Experti se soustředili zejména na násilí, jehož oběťmi se staly iráčtí civilisté. Těch také vinou povstalců z Islámského státu letos zahynulo již 5 576.

 

 

„Každý den dostáváme zprávy o strašném porušování lidských práv v Iráku na běžných iráckých dětech, ženách a mužích,“ uvedla vysoká komisařka OSN pro lidská práva Navi Pillayová. Kromě Islámského státu se násilí dopouštějí i vládní síly a s nimi spřízněné ozbrojené skupiny.

 

Sunnitští fundamentalisté začátkem července oznámili vznik islámského chalífátu rozprostírající se od provincie Halab v Sýrii až po provincii Dijála v Iráku. Do čela nového útvaru pod názvem Islámský stát jmenovali svého vůdce Abú Bakra al-Bagdádího, jehož označuje za „kalifa všech muslimů“. V současnosti již mají extremisté pod kontrolou rozsáhlé oblasti Sýrie a severního Iráku. Chalífát je islámská náboženská forma vlády, která spojuje v jedné osobě politického a náboženského vůdce.

 

Islámští povstalci v Iráku vydali ultimátum pro mizející křesťanskou populaci na severu země, aby buď konvertovala na islám, nebo platila speciální daň za praktikování svého náboženství, nebo čelila popravám. Nařízení vstupuje v platnost dnes, informovala agentura Reuters.

 

ramadan

 

Křesťané, kteří chtějí zůstat žít v kalifátu vyhlášeném islamisty v některých částech Iráku, musí přistoupit na podmínky smlouvy zvané dhimma. Jde o historický islámský koncept založený na právu šaría pro obyvatele muslimy obsazených území, kteří praktikují některé z takzvaných náboženství Knihy – tedy křesťany nebo židy.

 

„Nabízíme tři možnosti výběru: islám; smlouvu dhimma, která spočívá v placení džizje (náboženské daně), a pokud odmítnou, nečeká je nic jiného než meč,“ píše se v prohlášení. To v pátek distribuovali po provincii Ninive na severu země a četli v mešitách. „Po tomto datu (sobotě) mezi námi a nimi (křesťany) nebude nic jiného než meč,“ prohlásil vůdce samozvaného Islámského státu Abú Bakr al-Baghdad.

 

Ve městě Mosul na severu Iráku ještě před deseti lety žilo přibližně 100.000 křesťanů. Minulý měsíc, když se města zmocnili islamisté, jich tam bylo asi 5000. Dnes jich nezbylo víc než 200. Podobné nařízení jako na severu Iráku vydali islamisté v únoru v syrském městě Rakka. Tamní křesťany přinutili platit džizju ve zlatě a zdržet se náboženských projevů na veřejnosti výměnou za „ochranu“.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2017: *****

Jan Marek 100,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Slavomír Vítek 100,- Kč, Drahomíra Pacáková 500,- Kč, Karel Petrů 100,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, ing. Dagmar Husáková 2000,- Kč, ing. Milan Sobotka 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Karel Váňa 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Tomáš Navrátil 400,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 500,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.