jarsoud
20.3.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Kronika Jižní Afriky: Masakr rodiny Potgieterů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Byla jedna bílá jihoafrická rodina. Wilna a Attie Potgieterovi a jejich malá Willemien. Wilnu umučili k smrti, Attieho ubodali 151 ranami, a Willemienu vykoupali v krvi rodičů a pak střelili do hlavy.

Ačkoliv jde o případ starý osm let, nesmí zůstat zapomenut.

 

ŠesDYlVF1AXkAEZlWLt lidských bestií v prosinci roku 2010 napadlo farmu v jihoafrické provincii Free State poblíž Lindley. Nejprve venku zaútočili na otce rodiny, Attieho Potgietera, a vším nářadím, které farma dala, jej ubodali k smrti. Na těle muže se při pitvě našlo celkem 151 ran. Bestiální vražda plná nenávisti.

Když byli tito barbaři s mužem hotovi, celí od krve vtrhli do domu, kde byla Attieho žena a jejich malá dcerka. Wilnu sekli několikrát mačetou do hlavy a poté jí zblízka střelili do krku. Ani jí nestihli znásilnit.

Z rodiny Potgieterových už zbývala jen malá Willemeien. Mohli jí klidně nechat žít a odejít s lupem, nebo čímkoliv, pro co si na farmu přišli. Tito ďáblové ale ještě neměli zabíjení dost a malou holčičku nejprve vykoupali v krvi jejích mrtvých rodičů a pak, zcela zbytečně vzali její život kulkou do hlavy.

Pětici pachatelů se policii po pěti měsících podařilo dopadnout. Soud trval měsíc a zazněly u něj všechny děsivé detaily vraždy i to, že útok byl plánovaný. Tři hlavní aktéři byli odsouzeni na doživotí.

 

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
24 komentářů
  1. Helena Novotná
    • Helena Novotná
    • Helena Novotná

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.