20.2.2015
Kategorie: Společnost

Krnáčová: Prostě to neřeknu

Sdílejte článek:

RUDOLF POLANECKÝ 22|02|2015

První pražská primátorka Adriana Krnáčová nechce prozradit kolik brala peněz coby náměstkyně ministra. Když byla Adriana Krnáčová ve funkci šéfky Amnesty International, byla velkou bojovnicí za transparentnost platů politiků a vysokých úředníků.

Pak kývla na nabídku Andreje Babiše a stala se z ní náměstkyně ministra Chovance. Právě v této funkci strávila pouhých devět měsíců a podle zjištění novinářů si přišla na velice slušně peníze. Za tři čtvrtě roku obdržela 1260000 včetně půl miliónových odměn. Sama Krnáčová svůj výdělek prozradit nechce a ministerstvo rovněž vyplácené částky zanonymizovalo. Potíž je v tom, že nikdo jiný na tak vysokém postu kromě Krnáčové po stejně dlouhou dobu nepůsobil. Na jednu stranu je nutno říci, že se nic protizákonného nestalo. Fond odměn překročen nebyl a je čistě záležitostí ministra, jak odměny rozdělí.

krnacovababis

Zcela určitě jde o věc silně nemorální. Vždyť v kterém zaměstnání dostanete téměř 70 procentní měsíční odměnu? A především za co? Prý pracovala nad rámec svých povinností. To už zde bylo. Jana Nagyová-Nečasová dřela jako kůň, jak se tehdy nechal slyšet premiér Nečas. Jeho současná manželka byla za to osočována a vlastně i nepřímo kriminalizována. Nečasův nástupce, Zemanův poskok Rusnok vyplácel úředníkům a náměstkům ještě vyšší odměny a zdůvodňoval to tím, že je nutno zaplatit odborníky. Rusnokovy odměny prošly bez většího povšimnutí. Nyní máme papírově premiéra Sobotku a fakticky Babiše.

Adriana Krnáčová je Babišův kůň, dokonce předtím, než se jela ujmout vlády nad Prahou, bezelstně řekla, že se bude muset radit s Babišem. Obávám se, že pražští primátoři mají silně sestupnou kvalitu. Prozatím Krnáčová prokazuje svou neschopnost řídit miliónové město. Ono to je opravdu něco jiného, než řídit neziskovku z dotací. Nevěští to nic dobrého. Najednou si paní Krnáčová nevzpomíná kolik dostala ve funkci náměstkyně peněz, ba dokonce to odmítá prozradit. Zvláštní přerod bojovnice za transparentnost v političku s hroší kůží.

Jedno je ale jisté. Heslo „Nekecáme, makáme“ dochází zjevně skutečného významu. Bylo myšleno na nás, podřízený lid. My máme nekecat a makat, aby bylo na štědré odměny pro ty, kteří přistupují k řízení města stejně jako kdyby majitel řidičáku na moped chtěl řídit Boeing. Nuže, paní primátorko, vystupujete coby zástupkyně té jediné čisté a nezkorumpované strany, která si zakládá na transparentnosti. Pokud nechcete zveřejnit svou nadměrnou odměnu, pak byste měla sbalit své osobní věci do krabice a odejít z funkce. Tak by se stalo v každé zemi západně od nás. Takových jako vy, nekompetentních leštičů kliky nadřízeného je na každém rohu tucet. Praha potřebuje za primátora člověka, který je nejen schopný město řídit, ale zároveň být s ním spjatý a rozumět mu. Vy to nejste.

ZDROJ: Rudolf Polanecký

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.