Krize v Heidenau: Začíná jít do tuhého

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 25|08|2015

Už třetí noc za sebou zažívá německé městečko Heidenau nedaleko Drážďan střety demonstrantů s policií. Nepokoje  probíhají naproti místnímu centru pro uprchlíky, které  je také vlastním jablkem sváru a příčinou konfliktu. Místním došla trpělivost a už tu zkrátka žádné další migranty nechtějí.

Nejedná se o poklidnou „demošku“, s transparenty a hesly, jak to známe z našich končin, ale o tvdou, zuřivou noční bitvu frustrovaných občanů s policií jejich vlastního státu. Kameny, klacky a molotovovy koktejly létají vzduchem na policii i na uprchlické středisko. Jen za noc z pátku na sobotu bylo ošetřeno 31 zraněných policistů.

Nejde přitom o nějaký ojedinělý exces. Za první pololetí tohoto roku čelilo nějaké formě útoku přes 200 středisek pro uprchlíky po celém území Německa. Část z napadených objektů dokonce lehla popelem. Takže se nám tu, jak se zdá, za okázalého nezájmu oficiálních medií, dívajících se bůhvíproč ostentativně jinam, začíná rozhořívat občanská válka.

Ale proč jsou její projevy nejviditelnější právě ve východních regionech, poblíž našich hranic?  Z nejméně dvou důvodů. Jednak je to množství „vhodných“ objektů, vyprázdněných po exodu statisíců východních Němců do západní, rozvinutější části země. I ceny nemovitostí jsou zde výrazně nižší než v ostatních spolkových zemích. To je, řekněme, logisticko-ekonomickou příčinou, proč se Německá vláda snaží nové uprchlíky alokovat právě do východní části, na území bývalé Německé demokratické republiky. Spolupůsobí možná i (nepřiznaný ale rozšířený) pohled na „ossis“, východní Němce, jako na nižší kastu, která to prostě musí strpět. Ať jsou rádi, že jsme se jich kdysi ujali, že…

Druhým důvodem, proč násilné střety s oficiální, multikulturní politikou Spolkové republiky, probíhají hlavně na východě (vzpomeňte na PEGIDU) je i rozdílná historická zkušenost a společenská paměť „ossis“. Oni už totiž socialismus zažili. Ten jim mnohé, přemnohé vzal, ale sem tam taky něco dal. Kromě zjevných ztrát ekonomických, kulturních a sociálních, tak třeba nestihli absolvovat léta vymývání mozků o německé vině za všechno zlo světa. To se v NDR fakt nenosilo.

Moc jim také chybí 3 generace působení multikulturní propagandy. Ochuzeni byli i o agresivní turecké spolužáky, o nigerijské dealery drog na nárožích a binec rozlézajících se muslimských čtvrtí. Zato ale mají, oproti svým západním spoluobčanům, něco navíc – léty získanou, nesdělitelnou instinktivní schopnost odhalit lež, faleš a pokrytectví propagandy, stejně jako nejjemnější náznaky utahování šroubů. Totalitu cítí na míle. Není divu že první, zatím jen pomyslné, výstřely občanské války padly právě u nich.

Člověk by pokrčil rameny, že co si Němci navařili, svou šílenou multikulturní a sociální politikou, ať si taky vyžerou…. Ale my, bohužel, už nejsme v situaci nezaujatého diváka. Německá uprchlická krize míří i k mám!  Velice zlověstně to naznačila slova německého ministra pro hospodářskou spolupráci a rozvoj Gerda Millera.  „Váhavost Evropské unie je neúnosná,“ pronesl po prvních zprávách o nepokojích  v Heidenau.  A požadoval po „Evropě“ tak zvané sdílení odpovědnosti – tedy jinými slovy kvóty na přerozdělení uprchlíků do všech zemí unie. A jako pojistku,  aby odtud neutíkali zpět do Německa, žádal sjednocení standardů v péči o migranty. Doslova řekl: „V Německu máme přiměřené humanitární standardy pro ubytování, lékařskou péči, kapesné a další. Mnoho unijních zemí má omezené standardy. Důstojné ubytování musí být k dispozici ve všech unijních státech, ne jen v Německu,“

In this Aug. 21, 2015 photo police stand beside demonstrators outside a former DYI market that has been converted into a shelter for asylum seekers in Heidenau, south of Dresden, eastern Germany, as dozens of people block the road to stop the migrants from moving in. (Arno Burgi/dpa via AP)

A je šídlo z pytle venku. Co myslíte, vyhoví EU Německu? Vsadíme se? Jistě se bude „demokraticky“ hlasovat, ale za výsledek už bych dal předem ruku do ohně. Protože unie, to je Německo. A taky trošku Francie. Tedy, když skutečně o něco jde.  Vzpomeňte třeba jednání o dohodách Minsk II. Kdo že tam byl za EU? Předseda Evropské komise? Nebo snad evropská ministrině zahraničí?  Samá voda. Byla tam hlavní Němka a taky tam trochu přicmrndával hlavní Francouz. Ostatně podobné jednání mezi EU a Ukrajinou se vede právě v těchto dnech. A s Porošenkem jedná za EU kdo? Merkelová s Hollandem.

Takže otázku ochoty EU vyhovět požadavku Německa jsme si vyjasnili. Teď co by to mohlo znamenat pro nás. Začněme tím, na co má (podle advokátky Kláry Samkové) nárok ilegální imigrant, když se mu podaří proniknout do Německa.

Dostane:

  • Kartu sociální pojišťovny
  • Mobilní telefon bez smlouvy
  • Placený nájem
  • Bezplatnou zdravotní péči
  • Peníze bez potřeby důkazů na jaký účel
  • Bezplatné jazykové kurzy
  • Volné lístky na autobusovou nebo železniční přepravu
  • Dětské příplatky
  • Bezplatné právní zástupce na obranu proti vykázání ze země
  • Žádné povinnosti, ale zato více práv, než mají domácí

Kdyby jen polovina byla pravda, tak je to donebevolající křivda vůči domácím důchodcům, zdravotně postiženým a vůbec potřebným. A teď si to představte v našich poměrech. Přijde pokyn z Bruselu… Na to, aby vláda navýšila všechny dávky na německou úroveň, na to fakt nemá, ani kdyby se zadlužila na další 4 generace dopředu. A že by zvedla dávky jen pro vybrané? Pro ty, které celý národ tak bouřlivě vítá a které nedočkavě vyhlíží? To by se neutajilo, zvlášť v Česku.

Inu, nadcházejí to panu Sobotkovi a celé vládě „odborníků“ těžké časy. Náladu národa zná. Názor Bruselu také. K rozhodování, před které bude brzy postaven, k té možná nejtěžší volbě jeho života, kterou může natrvalo fatálně pozměnit život milionů spoluobčanů, bych mu chtěl sdělit následující:

Článek. 2 Hlavy I Ústavy České republiky praví: Lid je zdrojem veškeré státní moci. Není tedy majetkem vlády a elit, ani zlobivým dítětem, které je třeba vést avychovávat. Není ani stádem platících tupců, které lze oblbnout, koupit „za hubičku“, podvést a zase koupit, jak si snad někteří z vašich kolegů dosud myslí.

 Ne. Lid, tedy my, pracující, daně platící, bezúhonní, zákonů a společenských norem dbalí občané jsme Vaším zaměstnavatelem.  Vás i celé té party okolo Vás. My jsme si Vás najali na dobu určitou. V naší smlouvě není nic o zaplavení země kolonisty nepřátelské kultury. Také jste se, pokud vím, při ucházení o svou pozici, nezmiňovali o zvýhodňování cizích proti vlastním.

Náš názor znáte. My je tady nechceme. Nebudeme se za to nikomu omlouvat. Jsme dospělí, svéprávní lidé. Máme právo mít svůj názor. Máme také právo jej veřejně vyjadřovat slovem, písmem… i to je v ústavě. Nemusíme se nikomu zpovídat, ani svůj názor obhajovat. Nejsme žáčci před učitelem. My jsme tím zdrojem veškeré státní moci. Uvědomte si to prosím, dokud je čas.

Pomůže-li Vám to, rádi se k otázce vyjádříme v referendu. Ale konejte. Konejte v souladu se svými závazky k nám, lidu České republiky. Udělejte to jak chcete. Ale my je tady nechceme!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 003,00 Kč
Vybráno 22.86%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
22 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.