KOURENI
6.4.2016
Kategorie: Historie

Kouření prospívá zdraví!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LEO ŠVANČARA 06|04|2016

Je stále těžší a těžší exaktně dokazovat škodlivost nikotinu a kouření vůbec. Dnes jsou totiž dostupné nejrůznější prameny, statistiky a přehledy v míře už nezcensurovatelné — na rozdíl od konce 80. let, kdy se s touto propagandou začalo.

Podle zprávy pro Kongres USA v roce 1981, v níž byl shrnut 20letý důsledný výzkum působení cigaret na organismus člověka, kouření nejenže neškodí, ale naopak dokonce prospívá, a to kromě plic zejména neuronům (proto také málokdy jakýkoli kuřák dostane Parkinsona či Alzheimera a silný kuřák prakticky vůbec ne!). A tento výzkum byl dokonce na konci 50. let původně zadán vládou USA proto, aby bylo možno v budoucnu uvažovat o zavedení „zdravotní daně“ právě na kuřivo.

Zpráva byla tedy, jakožto nehodící se k původnímu účelu, uložena k ledu — přesněji do archivu Kongresu (a proto je také dnes díky internetu dostupná) — a nikdo ji už nikdy nezmiňoval. Mezitím se totiž spotřební daně začaly zavádět ve velkém skoro všude s nevědeckým a ničím nepodloženým zdůvodněním, že „kouření přece škodí“.

A stokrát opakovaná lež se stává vždy pravdou — „přece to každý tvrdí, tak je to pravda“. Přičemž statistikům bylo vládami uloženo začít kouzlit s čísly tak, aby bylo možno spotřební daně ospravedlnit (stejně jako tomu ostatně bylo pár desítek let předtím s povinnými vakcinacemi a podobně).

Takže si shrňme známá fakta: V 50. letech byla do ekonomiky zavedena do té doby neznámá DPH (Poprvé ve Francii — 1954) a záhy nato vyvstal nápad i se spotřebními daněmi. DPH a spotřební daň jsou totiž tou nejdostupnější možností, jak účinně vyloupit opakovaně, pravidelně a hlavně velmi lehce z kapes všech občanů co nejvíce peněz, se kterými pak lze kupčit, korupčit, přerozdělovat a tím vládnout — již pokud možno naprosto neomezeně — nad majetky, počínáním a statky všeho pod sankcemi odíraného občanstva!

Tyto daně totiž platí konečný spotřebitel, ať chce, nebo nechce. Nelze se jim vyhnout a proto dnes tvoří drtivou většinu již neslýchaně obřích příjmů současných státních rozpočtů.

A proto je tedy dnes jakékoli zpochybnění oprávněnosti výběru těchto daní prakticky morálně rovno daňovému zločinu. Sice zatím není stíháno trestně (o což se však Brusel jistojistě brzy postará!), leč je dopředu psychologicky eliminováno masovým tažením proti kouření a hlavně proti kuřákům — a to v celé Evropě i v části USA. Jde ale jen a jen o to, vsunout do co nejširšího podvědomí současného lidstva podprahovou informaci zaměřenou cíleně tak, kdy každý, kdo si zapálí, tak činil již napříště jen s hlubokým vnitřním pocitem viny a vlastního selhání.

Takto zpracovaný člověk je totiž ochoten bez protestů svoji „vinu“ vykupovat při každém zapálení cigarety stále vyššími a vyššími částkami, zvláště když současně s tím dostává další „seriosní informace“ o tom, jak na jeho počínání vlastně ještě všichni okolo doplácejí!

Tak se kuřáci ocitají — zcela dobrovolně a bez protestů (!) — na ulicích před hospodami a kancelářemi, považujíc se přitom za zločince, což umožňuje systému vybírat bez jakéhokoli reptání stále vyšší a vyšší spotřební daně.

Proto ty masivní „zdravotní“ kampaně, proto ta plošná „osvěta“, proto zákazy a proto onen povyk vůči každému, kdo by chtěl tvrdit něco jiného, než jest povoleno!

Za vším však hledejme jen a jen chamtivost politiků, jejich touhu vládnout s co nejvíce nakradenými miliardami, z nichž lze přerozdělováním uplatit a na druhé straně hlavně zničit naprosto kohokoli.

 ZDROJ: Leo Švančara

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
26 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.