WARVALKA
14.5.2016
Kategorie: Politika

Koryta ubráníme i za cenu války

Sdílejte článek:

ALOIS SEČKÁR 14|05|2016

Ministerský předseda varuje: Vystoupení z EU způsobuje válku. Kampaň před referendem o Brexitu přitvrzuje.

Když opustíte Evropskou Unii, může z toho být válka. To vzkázal David Cameron svým Britůmnedávnem projevu. Čelní představitelé v Bruselu pro změnu naznačují, že by to rebelujícím ostrovanům dokázali v případě potřeby pořádně ekonomicky a legislativně spočítat, kdyby se náhodou v referendu, které je čeká již příští měsíc, nerozhodli „správně“.

Pozadu nezůstávají ani komentátoři u nás. Jiří Hehe Pehe vyčítá Cameronovi, že vůbec „džina“ jménem lidové hlasování vypustil a neprozřetelně umožnil nedostatečně vzdělanému plebsu říct svůj názor. To naše sněmovna je mnohem víc na výši – poté, co omylem zařadila bod o referendu na pořad jednání a vládní koalice to od zastánců Evropských hodnot okamžitě schytala, druhý den bod za halasného pokřiku „blbost, nesmysl“ zase zmizel. Podle TOP 09 by náš odchod z Unie způsobil Putina, zatímco ODS ji chce REFORMOVAT, nejlépe přijetím mnohaset stránkové smlouvy TTIP o „volném“ obchodu s USA. Bývalý premiér a nejlépe placený důchodce ČR Vladimír Špidla má také jasno – Češi Unii nerozumí.

Podle současného předsedy Evropské Komise jsme zkrátka Evropany pouze na částečný úvazek, zatímco předseda Evropského Parlamentu Schulz kárá premiéry, že příliš naslouchají vlastním lidem a nechovají se tedy dost Evropsky. Mezitím se v EP hlasuje o soudržnosti v horských regionech a EK nyní již oficiálně navrhuje povinné kvóty na přerozdělování neustávajícího přílivu migrantů. Jednotný evropský trh s uprchlíky je nově vylepšen o možnost vykoupit se z povinnosti – stačí čtvrtmilionu eur a uprchlický odpustek je na světě.

Těžko někoho překvapí strmě klesající popularita EU a jejich představitelů, například první dámy Refugees Welcome Angely Merkel, a naopak rostoucí popularita kohokoliv, kdo se vymezí proti Unii, nebo aspoň dílčím projevům tzv. „uprchlické krize“ (do které plynule přešla předchozí „dluhová krize“, která byla zase důsledkem „finanční krize“).

Proevropští politici a nejrůznější intelektuálové si marně lámou hlavu, jak občanům vysvětlit, že EU je nejsilnější světová ekonomika a nejsvobodnější země míru a prosperity, ve které by chtěl žít každý, když je čím dál zjevnější, že není. Naneštěstí pro ně (a těžko říct, zda naštěstí nebo naneštěstí pro nás) jsou schopni vymyslet pouze nálepkování extremismem a strašení Ruskem. Na nespokojence to kupodivu nefunguje, naopak jich přibývá.

Je vskutku velice zvláštní obhajovat existenci „elitního klubu“ tím, že pokud z něj někdo vystoupí, tak mu to zbylí členové spočítají, nebo ho snad dokonce rovnou napadnou vojensky. Ne každý je totiž ochoten poníženě děkovat svým pánům, že ho milostivě nechávají na pokoji. A zároveň lze s úspěchem pochybovat o upřímné motivaci obhájců EU, kteří jsou příjemci tučných platů z Bruselské přerozdělovací mašinérie.

ZDROJ: Alois Sečkár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.