resize-img
19.5.2016
Kategorie: Politika

Konzervativní pravice 2016 … jak dál?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZAHRADNÍK 19|05|2016

Jsem bytostným konzervativcem, ať již co do osobního života nebo co do názorů politických, a proto se snažím odpovídat na otázku, co je obsahem konzervativní politiky v současné době, v době fatálně poznamenané bezbřehým liberalismem, tolerancí ke všem a ke všemu, hodnotovým relativismem a v neposlední řadě politickou korektností. Jsem přesvědčen o tom, že otázku o podstatě konzervativní politiky v 21. století si musí česká pravice položit neprodleně a také musí co nejdříve najít odpověď.

Nebude to jednoduché, protože celá řada témat, která podle mého názoru patří do obsahu konzervativní politiky, bohužel nejsou v současné době populárními volebními hesly. Jistě není populární vyzývat někoho ke skromnosti a k tomu, aby jeho očekávání byla v souladu s jeho reálnými schopnostmi vydělávat peníze, když v televizi vidí, na jak krásný život má nárok.

Není rovněž populární volat po vysoké náročnosti studia na vysokých školách, když každý považuje za své právo studovat a získat akademický titul, nezávisle na tom, jaké jsou jeho schopnosti. Rovněž není populární mluvit o nezbytnosti rozumné spoluúčasti občanů na hrazení zdravotní péče, když levicové strany šíří blud o tom, že zdravotní péče je u nás bezplatná.

Daleko v politice také nedojde ten, kdo bude prosazovat rodinu jako základ státu, kdo bude volat po mezigenerační solidaritě a po včasné přípravě na stáří, když levice slibuje, že povinností státu je se o všechny ve stáří postarat.

Na odpor levicových intelektuálů naráží i ten, kdo hájí právo občanů na rozvoj jejich obcí, na kvalitní dopravní infrastrukturu i na možnost věnovat se jejich zálibám před aktivisty různých směrů, kteří prosazují svá novodobá náboženství. A nakonec, potíže prosadit se v současném politickém souboji bude mít i ten, kdo bude hájit svobodu a demokracii před všemi hlasateli nových pořádků.

Toto a celou řadu dalších věcí musí česká konzervativní pravice znovu formulovat, vtělit do svého programu a pak v politickém boji prosazovat. Musí se naučit hájit „staré pořádky“, i když nová politická hnutí zakládají svůj současný úspěch na tom, že právě je chtějí zbourat. A v neposlední řadě, musíme se snažit vrátit do našich životů duchovní rozměr a vzkřísit prastaré křesťanské tradice naší země. Já věřím, že je na to ještě čas, že česká konzervativní pravice žije a je schopná se politicky prosazovat.

ZDROJ: Jan Zahradník

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
122 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.