28.2.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Konference Motivu P: Rozdíl je v leadershipu

Sdílejte článek:

(PR) 28|02|2015

Vzdělávací a poradenská společnost Motiv P pořádá již 9. ročník velké konference s vystoupením pozoruhodných řečnických osobností, jenž jsou vůdčími osobnostmi ve svém oboru, kde se posluchači mohou dozvědět mnoho užitečných rad a informací o budování byznysu a hlavně o jeho vítězné strategii.

Každý kdo začíná podnikat si samozřejmě přeje, aby jeho firma neustále rostla, byla lepší než konkurence a vydělávala peníze. V čem je tajemství úspěchu leaderů trhu, co je důvodem jejich prosperity a jaké chyby dělají ti méně úspěšní? To jsou základní otázky, na které můžete právě zde dostat kvalifikované odpovědi.

V předcházejících ročnících vystoupili na konferencích Motivu P například: Andrej Babiš (2012), Andrej Kiska (2012), Martin Roman (2011), Dominik Duka (2013),Radim Jančura (2012), Karel Janeček (2012), Miroslav Trnka (2014), Jaro Slávik (2014), Milan Zelený (2013), Michal Meško (2013), Jiří Boček (2014), Radek Špicar (2014) nebo Leoš Novotný (2013). Tedy opravdu velká jména, jejichž sdílené zkušenosti mají pro účastníky obrovskou vzdělávací hodnotu.

konference

V roce 2011 bylo hlavním tématem konference „Manažérské rozhodování“.  Konala se ve Státní opeře v Praze a zaměřila se hlavně na období nejistoty, kdy je rozhodovací proces manažerů složitější neboť musí reflektovat  menší předpověditelnost a dynamičnost situací, ve kterých se nachází. Potřebují uplatňovat intuici jakožto koncentrovanou zkušenost a zároveň nelineární myšlení. Za nejistoty tak podstupují větší rizika. V řadě organizací snižují těžiště rozhodování a vytváří větší prostor pro odpovědnost každého. Jsme v našich organizacích připraveni vzít si větší odpovědnost? Přestal již čas chodit si pro svolení a nastal čas chodit si pro odpuštění? Tyto a mnoho dalších otázek se řešilo na konferenci roku 2011, kde mimo jiné vystoupli následující řečníci: Martin Roman bývalý generální ředitel ČEZ, Taťána le Moigne, ředitelka GOOGLE, David Brož generální ředitel VELUX, Svatopluk Němeček, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava, Tomáš Holub, vojenský kaplan, Ľubomír Páleník, generální ředitel Hartmann Rico, Hana Krbcová, ředitelka divize personalistika ČEZ, Dagmar Damková, fotbalová rozhodčí, Štefan Rosina, president Matador group, František Hroník, ředitel Motiv P.

Ročník 2012 se nesl ve znamení „Konkurenční výhody“.  Konference byla pořádána v klubu SaSaZu v Praze a vystoupili na ní takové osobnosti jako je jeden z nejznámějších a nejbohatších podnikatelů v ČR pan Andrej Babiš, či skromný a zároveň úspěšný manažer v dopravním odvětví Radim Jančura, generální ředitel společnosti Jablotron pan Dalibor Dědek, Karel Janeček, ředitel RSJ. Za společnost Unicorm předseda představenstva pan Vladimír Kovář. Dále Hana Krbcová, jednatelka a generální ředitelka společnosti ČEZ, Jitka Schmiedová,Vodafone Czech Republic, Iva Pazderková, nebo pan Jan Mühlfeit z Chairman Europe Microsoft Corporation a mnozí další. Debatovalo se o náročných časech, které jsou teprve před námi a vyžadují od nás to nejlepší, co v nás je. S čím můžeme uspět? Konkurenční výhodu musíme uchopit v rámci strategického myšlení i konkrétních zkušeností a úspěchů.

00motiv

Konference roku 2013 měla motto: „Transformační změna“.  Proběhla 6. 6. 2013 v pražské Goja Music Hall. Bylo na ní konstatováno, že na změnu již nadále nemůžeme pohlížet jako na stabilní organizační trend, který nemá žádný vývoj. Současná doba je sice mnohem viditelněji zmítána akutními proměnami než dřívější, neznamená to však, že téma změny je novinkou. Jsou tedy změny skutečně pouze dočasný trend, který musíme přežít? A jak vlastně budovat stabilní firmu v prostředí proměn? Zárukou vysoké odborné a kvalitní úrovně odpovědí na dané i mnoho dalších otázek byla řada významných osobností z nejrůznějších organizačních, ale i tematických prostředí. Každý s jiným pohledem na změnu a s odlišnou zkušeností. V roli řečníků se představili například profesor Milan Zelený, nebo kardinál Dominik Duka. Tato konference se zařadila mezi nejvýznamnější akce v ČR z oblasti managementu a personalistiky.

Stěžejním tématem konference roku 2014  byly „Příběhy růstu a inspirace“. Řečníci se podělili o své zkušenosti s nejrůznějšími způsoby růstu, poradili jak růst když se zdá, že jsme dosáhli hranice našich možností či jak objevovat nové příležitosti? Řeč byla i o hledání inspirace,  vnitřním růstu, managementu příležitostí, ale i o návratech k osvědčenému, které můžeme zužitkovat jinak. Vystoupili zde například Radek Špicar, Miroslav Zámečník, Miroslav Trnka, David Vrba, Jiří Boček, Hana Krbcová či František Horník.Konference roku 2013 měla motto: „Transformační změna“.  Proběhla 6. 6. 2013 v pražské Goja Music Hall. Bylo na ní konstatováno, že na změnu již nadále nemůžeme pohlížet jako na stabilní organizační trend, který nemá žádný vývoj. Současná doba je sice mnohem viditelněji zmítána akutními proměnami než dřívější, neznamená to však, že téma změny je novinkou. Jsou tedy změny skutečně pouze dočasný trend, který musíme přežít? A jak vlastně budovat stabilní firmu v prostředí proměn? Zárukou vysoké odborné a kvalitní úrovně odpovědí na dané i mnoho dalších otázek byla řada významných osobností z nejrůznějších organizačních, ale i tematických prostředí. Každý s jiným pohledem na změnu a s odlišnou zkušeností. V roli řečníků se představili například profesor Milan Zelený, nebo kardinál Dominik Duka. Tato konference se zařadila mezi nejvýznamnější akce v ČR z oblasti managementu a personalistiky.

Letošní ročník je nazván „Rozdíl je v leadershipu“. Bude se tedy věnovat vůdcovství v tom dobrém slova smyslu, vedení lidí, procesu, při kterém jednotlivec určuje směr, kterým by se měla skupina lidí vydat, metodami, kterými toho docílí. Ukážeme si jak i jeden výjimečný jedinec může strhnout celý kolektiv k nadprůměrným výkonům, k nadstandardním výsledkům práce. Jak je charismatický leader důležitý na cestě k vítězství, a že to neplatí jen ve sportu, ale samozřejmě i v byznysu. Na konferenci se potkáme s řadou pozoruhodných osobností, kteří zvládli svou trojroli leadera: stavitele chrámu, bojovníka i  sadaře, ale jsou si vědomi faktu, že jeden samotný leader „jaro nedělá“.  Budeme tedy mluvit o tvorbě atmosféry dosažitelného, ale i o trpělivosti, důvěře a pokoře. A především budeme konkrétní, jak to kde dělají.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.