afd
21.2.2018
Kategorie: Společnost

Konečně zázrak …

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Zdá se, že se potomci Barbarossy vzpamatovali a začínají vidět. Poprvé v průzkumech veřejného mínění se Alternativa für Deutschland (AfD) posunula na druhé místo a odsunula sociální demokraty (SPD) na třetí pozici.

Podle pravidelného monitoringu institutu pro veřejné mínění (INSA), kterému se přikládá v Německu velká váha, s AfD sympatizuje 16%  Němců, s SPD 15.5%, s CDU 32%. CDU a SPD, které už dlouho vyjednávají o možné koalici, by v nových volbách neuspěly, neměly by parlamentní většinu. Vzorek INSA barometru čítá 2040 lidí.

Průzkum vyvolal v předácích socanů běs a chvění, dlouhodobější trend naznačuje, že AfD vytlačí SPD z pozice lidové strany, témata AfD jsou blízká občanovi, témata SPD jsou blízká muslimským imigrantům a globálním financím. Navíc se ukazuje, že politici AfD v Bundestagu jsou kompetentnější a znalejší věci než SPD mančaft.

Místopředseda SPD Scharfer-Gümbel „situace je vážná, obnova strany se nezdařila“. Natascha Kohneová, místopředsedkyně SPD, naopak soudí, že situace není tak hrozná a není nutné se tím zabývat, místopředsedkyně doufá, že většina strany vyjádří souhlas s velkou koalici a GroKo povládne čtyři roky dál, vyjádřila se v Huffingtonu.

V komentářích v ET se většina čtenářů domnívá, že pokud INSA uvádí šestnáct a půl procenta pro AfD, pak procento bude podstatně vyšší, absurdní zvrat v občanské identifikaci. Němci se přestávají ztotožňovat se státními strukturami.

Autor: Libor Číhal

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 772,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
36 komentářů
      • Helena Novotná
      • Helena Novotná
  1. Helena Novotná
    • Helena Novotná

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.