1703452-p201602270294801
28.2.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Konec imigrační selanky v ČR: V Německu padají hraniční závory, začnou se uprchlíci houfovat u nás?

Sdílejte článek:

RED 28|02|2016

Pokud se za pár hodin uzavřou hranice Bavorska s Rakouskem, cesta se stočí a bude směrovat přes naší republiku. Jelikož zanedlouho Němci uzavřou i hranice mezi Německem a Českou republikou, začnou se imigranti houfovat u nás. Čeká nás osud současné Makedonie nebo Řecka?

Řeckem se nyní pohybuje na 25 000 migrantů, kteří míří k jeho severním hranicím a budou chtít dále do Evropy. Průvody uprchlíků jsou vidět například na dálnici spojující Atény se Soluní. U zavřených hranic s Makedonií už čeká přes 5000 lidí. Tábory pro uprchlíky a registrační střediska na ostrovech v Egejském moři jsou přeplněné, Řecko kolabuje.

Bavorská policie se chystá uzavřít hranice s Rakouskem. S informací přišla německá a rakouská média. Policejní prezídia podél rakousko-německých hranic dostala nařízeno, aby začala s přípravami na obnovení hraničních kontrol na všech přechodech „v řádu několika hodin“. 

Německo přestalo uznávat cestovní pasy migrantů z oblastí Sýrie a Iráku, které ovládá radikální organizace Islámský stát (IS). S odvoláním na spolkové ministerstvo vnitra o tom informoval Spiegel Online. Pro držitele dokumentů vydaných po 1. lednu 2015 v Dajr az-Zauru, Rakce, Mosulu či západoirácké provincii Anbár tak bude mnohem těžší prokázat svou totožnost, a tedy i získat v Německu azyl. Radikálové z IS jsou díky ukořistěným technologiím schopni vystavovat padělané syrské pasy s využitím originálních formulářů. Podle tajných služeb je islamisté prodávají na černém trhu. Právě na falešné syrské pasy se do Evropy dostali přinejmenším dva teroristé, kteří se podíleli na pařížských teroristických útocích z 13. listopadu 2015.

Všechny tyto indicie dávají tušit, že naše, zatím poklidná, migrační selanka se ve velmi krátké době může změnit v opravdovou uprchlickou krizi jak ji známe z nezávislých médií. Takže zatímco asi padesátka sluníčkových aktivistů demonstrativně prošla z pražského Staroměstského náměstí na Kampu, aby především s nápisy Safe Passage (bezpečná cesta) zapojila Prahu do Evropského pochodu za práva uprchlíků a jejich pohodlnější možnosti při „útěku před válkou a bídou“, zdá se, že naše problémy budou zanedlouho naprosto opačného rázu. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 125,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.