20.10.2013
Kategorie: Společnost

Komunisté všech zemí, vycestujte do severní Koreje

Sdílejte článek:

OD: BARBORA ŽILKOVÁ 20|10|2013

Bylo za komunismu lépe? Uvědomují si milovníci starých pořádků, že komunismus nejsou osmdesátá léta, ale také léta padesátá? Zapomněli jsme na měnovou reformu, na politické procesy, na zabavování majetku, mizení lidí, strach a nedostatek? Voláme po levném rohlíku a vyměníme ho za cenu svobodného myšlení a jednání? Pamatujeme si jako národ fronty v obchodech, nedostatek toaletního papíru a udavačství? Komunismus neskončil, protože by si komunisté řekli tak pánové, stačilo, ale protože se zhroutil, ekonomicky, politicky. Přestal být schopen nadále fungovat. Majetky, které byly před válkou funkční a po válce připadly režimu, jsou dnes zchátralé, polorozpadlé. Stát nebyl schopen se postarat o to, co nakradl, zdevastoval velké hodnoty, zdevastoval odkaz našich předků. Chceme znovu volit ty, kteří měli šanci, za 40 let mohli cokoliv a dnes chtějí zase pokračovat? Selhali lidsky, politicky i ekonomicky, proč je chceme volit? Komu se stýská, jeďte prosím do severní Koreje, tam je ten režim skvěle zachován a určitě si užijete.

 

 

Severní Korea vyniká obrovskou armádou. Zájezdy cestovních kanceláří jsou pod absolutním dohledem režimu. Nikdo se nesmí stýkat s místními, běžný hovor je zakázán nebo monitorován a omezen na rozhovor o počasí. K zájezdu je přidělena tajná policie, běžné jsou skryté kamery a monitorování. Nad přestupky hrozí hrdelní trest. Běžné je klanění se vysochaným papalášům. Severní Korea má funkční koncentrační tábory, vraždy obyvatel jsou na denním pořádku, ačkoli na svobodný svět míří atomovou zbraní za účelem vydírání, potýká se s hladomorem. Toužíte po tom všem, jeďte tam, až vám to konečně dojde, můžete se vrátit.

 

Už všichni zapomněli, jak nemohli sehnat řemeslníka, jak si kde kdo dělal, co chtěl? Jak nesměli toto a ono. To už nevíme, jak se kradlo a uplácelo? Proč má kdokoliv dojem, že to přináší až moderní doba? Proč se naši senioři vztekají, že je rodina dala do domova důchodců, vždyť je to vynález 50. let! Dámy a pánové, nyní sklízíte plody, které jste zaseli. Ústavy, které jste vymysleli, na vás teď čekají, odpovědnost, které jste se nenaučili a ani jste k ní nevedli své děti, vás teď sráží do pasti života, dluhové, vztahové a lidské. Dokud KSČM nepřipustí zločiny komunismu a nedistancuje se od nich a veřejně neprohlásí, že nepůjde ve stopách KSČ, zůstává teroristickou, totalitní stranou, kterou nesmíme volit. Nezapomínejme prosím na krvavého prokurátora Vaše a spoustu bezejmenných udavačů, agentů a jiných vrahů.

 

Někdo má možná pocit, že my, kteří jsme mladší a tento režim jsme nezažili, o něm nemáme právo mluvit. Nemáme právo mluvit ani o zločinech nacismu? A mají ostatní právo mluvit o zločinech středověké společnosti, zločinech světských i církevních? Tato argumentace je zcestná, musíme se vyjadřovat k historii a hodnotit ji, vymezovat se, abychom ji neopakovali. Naši staromilci jsou stále obětmi propagandy, nevidí bývalé zločiny, já tomu rozumím, mám s tím soucit, ale nikoli pochopení.

 

 

Současná doba není snadná a někdo by se rád vrátil do pohodlné jistoty socialismu, pro obyčejného dělníka to snad mohlo být příjemné, ale já chci žít v zemi, ve které máme stejné šance, bez ohledu na původ, rasu, vyznání nebo sociální status. Všichni jsme znechucení tím, co se v politice děje. Já jsem v invalidním důchodu a vidím, jak se stát směšně stará o potřebné a jsou lidé, kteří jsou na tom daleko hůř. Lidská spravedlnost prostě nefunguje, jakkoli se snažíme ji nastolit my, nebo se o to snažili ti, kteří tu žili před námi. Nežijme v utopii, žijme zodpovědně a volme demokratické strany.

 

 

ZDROJ: Barbora Žilková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2017: *****

Tibor Csillaghy 600,- Kč, Nunn s.r.o. 300,- Kč, Jozef Vaškovič 1350,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivana Petrová 300,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Josef Malý 100,- Kč, Flégl kovovýroba s.r.o. 1000,- Kč, Monika Dobruská 200,- Kč, Magdaléna Machová 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Zdeněk Drozen 1000,- Kč, Jiří Tomáš 500,- Kč, Renata Mejzlíková 150,- Kč, Ladislav Janda 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ivana Vrbková 500,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Luděk Procházka 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Miroslav Zima 50,- Kč

***** Celkem za měsíc: 12 850,00 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.