ROSTOCK
9.4.2017
Kategorie: Historie

Komunisté kryli nacistické válečné zločince

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Návštěva Národního památníku obětem Heydrichiády mě naplňuje hrdostí, že jsme Čechy. Jsem pyšný na oněch sedm statečných, kteří padli pro naši svobodu. Bohužel mně rozčílila poznámka na informačním panelu.

597463_article_photo_valecny-zlocinec-max-rostock_900x

Max Rostock

Je to velká obžaloba komunistického zločinného režimu. Jeden ze strůjců lidického masakru, SS – Obersturmführer Max Rostock, coby velitel kladenského Sicherheitsdienstu (SD) tedy zpravodajské služby SS, byl přímo členem organizačního štábu, který organizoval vraždění a likvidaci této obce. Lidice doplatily vlastně na omyl. Nacisté se totiž domnívali, že odtud pocházeli atentátníci na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Po válce v roce 1949 Francie vydala Rostocka k potrestání do tehdejšího Československa, zdejší soud ho odsoudil k trestu smrti, pak však dostal do prezidenta Antonína Zápotockého milost. V roce 1958 jej naverbovala komunistická Státní bezpečnost a vyslala jako svého agenta do Spolkové republiky Německo, kde tento válečný zločinec v roce 1986 zemřel v Mannheimu. Inu nacismus a komunismus mají k sobě hodně blízko.

Sám Zápotocký lidově tehdy zvaný ušaté torpédo byl sice za II. světové války vězněn v koncentračním táboře Sachsenhausen, ovšem dělal zde kápa a týral nizozemské vězně. Komunisté obecně ovládali správy nacistických lágrů a nechali likvidovat jim nepohodlné lidi. Například na smrti Mileny Jesenské v koncentračním táboře Ravensbrück má velký podíl soudružka Gusta Fučíková, která na ni žárlila, že byla milenkou jejího muže.

Spojenectví komunistů a nacistů nebylo vůbec neobvyklé. Stačí si vzpomenout na tzv. smlouvu o neútočení mezi hitlerovským Německem a stalinistickým Sovětským svazem. Ještě dříve však rudí s hnědými spolupracovali v Berlíně při stávce tramvajáků v roce 1932.

Obě zločinné ideologie toho mají hodně společného, od totalitní vlády jedné strany, která likviduje opozici, po nenávist vůči jiným lidem, u nacistů z důvodu rasových, u komunistů pak kvůli třídnímu původu. Takže by nás vlastně tento odporný komunistický čin, kdy soudruzi kryli masového vraha českých lidí, ani překvapit neměl. Komunisté byli, jsou a budou zločinnou lidskou spodinou.

 

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,16 out of 5)
Loading...
153 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.