vsi
16.11.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Kolik uživíme na těle vší?

Sdílejte článek:

JAN HINK

Vši jsou dnes vzácná zvířátka. Myslím ty pravé vši šatní, kterých byly dřív plné věznice, koncentráky, zákopy na frontách i ubytovací zařízení nižší kategorie. Proč se jich bojíme? Tyfus je mýtus a s tyfofobií je třeba skoncovat.

Tato zvířátka jsou obětí celých staletí genocidy a nyní se konečně blýská na lepší časy. Lidstvo konečně prohlédá a v zájmu zachování druhové rozmanitosti je třeba, aby daňoví poplatníci zcela dobrovolně přispívali na jejich záchranu. Se změnami je třeba začít v hlavách obyvatel. Už před lety někdo přišel na to, že se musí začít v hlavách dětí. Prvním krokem je inkluze mezi nevinné vši dětské, které na hlavách našich potomků čas od času způsobují lokální neškodné epidemie v předškolních i školních zařízeních.

Pravá veš obvykle žije v nevyhovujících podmínkách, neustále musí čelit snahám o vyhubení a nebojím se říci, že ve většině světa je fakticky ve válce a bojuje o holý život. Musíme se sklonit v úctě před některými dobrovolníky, kteří je pozvali, nechali si jimi přímo zaplavit své tělo a ve své nesmírné laskavosti dokonce odmítají diskusi o tom, že jejich schopnost je uživit má nějaké hranice. Nyní však tito štědří hostitelé pociťují dílčí nepohodlí. Ačkoli nikdo nezpochybňuje, že kromě pocitu obohacení i pocit morální nadřazenosti je jim dostatečnou odměnou za jejich oběť, solidarita a mravní imperativ vyžadují, aby kvalifikovaná většina demokraticky odsouhlasila přerozdělení milých hostů i na ty, kteří snad z lakoty, snad z iracionálních obav, toto odmítají. Aktuálním úkolem bylo rozpoutat debatu, kolik vší je možno uživit na těle každého jedince a stanovit kvóty s přihlédnutím k fyzické konstituci každého potenciálního hostitele a schopnosti je vyživovat.

Přes pozitivní výsledky této kampaně se najdou zatvrzelí jedinci, kteří je nazývají parazity a odmítají přijmout na své tělo byť jedinou veš. Šíří kolem sebe dezinformace o tyfu a jejich nenávist působí jako insekticid, který tyto citlivé bytosti vnímají a jsou z toho frustrovány. Nesmíme v médiích ani na internetu poskytnout žádný prostor těm, kteří ignorují ten fakt, že právě proto, že v jejich rodinách žádné vši nejsou a nikdy nebyly, ten jejich strach je naprosto iracionální.

PS: Pokud někdo nachází paralely tohoto smyšleného příběhu s reálnými globálně politickými problémy, je rasista věřící všemu, zblblý sledováním veřejnoprávních médií.

Autor: Jan Hink
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.