19.6.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Kolik a co stojí Evropu muslimská imigrace? (I.)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JURAJ POLÁČEK 19|06|2015

Nabízím Vám překlad studie velmi známého skandinávského autora Fjordmana, kterou zveřejnil v roce 2006. Obávám se, že se od té doby nic nezměnilo, naopak, všechny problémy se ještě více prohloubily. Láska evropských politiků k dovozu islámských přistěhovalců spolu s extrémními zásahy států NATO v Severní Africe a na Blízkém východě, kde svým humanitárním bombardováním poslali místní mocenské struktury do hlubokého středověku, změnily postupné prosakování imigrace do Evropy na obrovskou invazi. Fjordman už v roce 2006 poctivě ukázal, že celkové přínosy imigrace islámských přistěhovalců jsou v extrémně velkých záporných číslech. V dnešní době, když i nám v Česku hrozí příchod mnohonásobně většího počtu těchto lidí a v mnohonásobně kratší době, je čas na zamyšlení se.

Zvyšují skupinová znásilnění HDP? Říkáte, že taková otázka je urážlivá? Nicméně podle švédského ministra financí Pär Nudera by měl být kvůli zajištění sociálního systému umožněn vstup do země dalším imigrantům. Odhady založené na realitě ale naznačují, že imigrace stojí Švédsko každý rok nejméně 40 až 50 miliard švédských korun, pravděpodobně ale několik stovek miliard, a velkou měrou přispěla k přivedení švédského sociálního státu na pokraj bankrotu . Odhaduje se, že cena imigrace za rok 2004 byla 225 miliard švédských korun, 17,5 procent daňových příjmů za tento rok, což představuje pro zemi, která má již tak jedny z nejvyšších daní na světě, velkou zátěž.

Ve stejnou dobu došlo ve Švédsku za posledních dvacet let k trojnásobnému nárůstu počtu obvinění ze znásilnění . Ke znásilnění dětí mladších patnácti let dnes dochází šestkrát častěji než před jednou generací. Ve skupině obviněných převažují cizinci z Alžírska, Libye, Maroka a Tuniska. Právnička Ann Christine Hjelm, která u jednoho ze soudů násilné trestné činy vyšetřovala, zjistila, že 85 procent odsouzených znásilňovačů se narodilo na cizí půdě nebo cizím rodičům. Švédští politici chtějí v muslimské imigraci pokračovat, protože posiluje ekonomiku, důkazy ale zatím naznačují, že posilují převážně počty případů skupinových znásilnění. Průzkum mezitím ukázal, že mezi mnoha imigrantskými dívkami ve Švédsku panuje velmi reálný strach z vražd ze cti. 100 000 švédských dívek žije prakticky jako vězňové svých vlastních rodin.

V Norsku je na sociální podpoře závislá stále větší skupina nezápadních imigrantů. K tomuto závěru dospěla studie Tyry Ekhaugen z Frischovho centra pro ekonomický výzkum na univerzitě v Oslo. Výzkum je v rozporu s často přednášení ujištěním, že norský pracovní trh je stále více závislý na imigrantech. Studie ukazuje přesný opak. Pokud bude současný vývoj pokračovat, imigrace zvýší tlak na sociální stát, spíše než aby mu ulevila, protože mnoho imigrantů se nepřipojuje k daně platící části populace. Norští „nezápadních imigranti „dostávají sociální dávky desetkrát častěji , než rodilí Norové. Pokud si připomeneme, že mezi „nezápadní imigranty patří i Číňané, Indové a další nemuslimové, kteří jsou známí (a je to statisticky prokázáno) svojí pracovitostí, toto číslo hovoří samo za sebe o zátěži, kterou pro sociální stát představují muslimové.

muslims

Novinář Halvor Tjonn z novin Aftenposten, jeden z mála skutečně kritických novinářů v zemi, citoval v červnu 2006 zprávu NHO, Konfederace norských podnikatelů. NHO prohlásila, že současná imigrační politika představuje vážnou hrozbu pro ekonomiku země. Norsko je třetím největším vývozcem ropy na světě, hned po Saúdské Arábii a Rusku. Podle NHO přesto existuje riziko, že většina zisku, které Norsko z ropy získává, bude utracena za sociální dávky pro rychle rostoucí populaci imigrantů. Nejziskovějším imigrací by byla imigrace vysoce kvalifikovaných pracovníků, kteří zůstanou na omezenou dobu, zároveň ale ne příliš krátce. Dánský think-tank odhadl, že cena imigrace dosahuje až 50 miliard korun ročně, a to byl opatrný odhad. Dánsko by tak zastavením imigrace z nejméně rozvinutých zemí mohlo ušetřit obrovské částky. Studie zjistila, že každý druhý imigrant z Třetího světa – obzvláště z muslimských zemí – postrádá kvalifikaci dokonce i pro ty nejpodřadnější práce na dánském organizovaném pracovním trhu.

Profesor Kjetil Storesletten z univerzity v Oslo řekl, že celkový příspěvek imigrantů k ekonomice je pravděpodobně negativní i v Norsku. „Přijímat imigranty s nízkým vzděláním nevede nikam. Nemůžeme pokračovat v dosavadní imigrační politice „, řekl Storesletten. Norské sociální dávky a platy pro nekvalifikované pracovníky patří k nejvyšším na světě. Platy vysoce kvalifikovaných pracovníků jsou zároveň srovnatelně nižší a daně jsou vysoké. Tato stlačená struktura platů je výsledkem desetiletí socialistické politiky Skandinávie. Vede k tomu, že přitahuje lidi s nízkou kvalifikací a vzděláním a zároveň činí země méně přitažlivé pro výzkumníky a vědce. Agentura, která má na starosti imigraci, si přesto myslí, že musí zemi učinit atraktivnější pro kvalifikované a nekvalifikované pracovníky . „Potřebujeme více imigrantů „, prohlásil předseda UDI Trygve Nordby. “ Příliš málo lidí si troufne říct, že máme i velkou potřebu neprofesionálních pracovníků „, řekl. UDI by podle něj měla získat větší flexibilitu v rozhodování o jednotlivých případech a zpracovávat je rychleji a efektivněji. Jak se ukázalo později, byrokraté z UDI byli ve skutečnosti tak „flexibilní“, že zavedli vlastní imigrační politiku a že jejich liberální interpretace azylových pravidel „překročily hranice“ zákona. UDI porušila zákony i politické direktivy, když na podzim 2005 přiznala povolení k pobytu takřka 200 iráckým Kurdům. Komise, která kontroverzní povolení prověřovala, napadla bývalého předsedu Trygve Nordbyho a jeho nástupce rezignoval . Více než polovina sociálních dávek v Oslu je vyplácena nezápadním imigrantům, což je podíl, který během let ohromně vzrostl. Předseda městské rady Osla Erling Lae varuje před předsudky a prohlašuje, že bez imigrantů by v Oslu vypukl “ naprostý chaos „. Norské noviny se mezitím trápí nad tím, že internetové diskuse jsou “ zaplaveny rasistickými komentáři „o muslimech. Jeden z citovaných příkladů byl tento:Velké množství muslimů si ze své vlastní vůle volí žít v paralelních společnostech, ve kterých mluví svým rodným jazykem, sledují zahraniční televizi, opovrhují společností, do které se přestěhovali a berou si partnery ze své původní země. Jediný kontakt, který mají s domorodci, je prostřednictvím úřadu sociálního zabezpečení „.

„Diskuse je často zabarvena nevědomostí. Není lidským právem být v danou chvíli vyslyšen. Vyžaduje určitou minimální dávku společenské inteligence, aby se člověk mohl podílet na veřejné diskusi „, říká Esten O. Sother, redaktorka online vydání levicových promultikulturních  novin Dagbladet . Sother varuje, že noviny možná budou muset zavést přísnější cenzuru svých internetových diskusních fór a komentářů k článku. Zdá se však, že Dagbladet má jen velmi malé pochopení příčiny toho, proč má tolik lidí muslimů a jejich požadavků dost. Stejně tak nepřiznali, že se mýlili ve své desetiletí trvající jednostranné chvále pozitivních vlivů muslimské imigrace, ani se neomluvili za démonizaci pravicové strany Pokrok a jejího vůdce Carla I. Hagena během devadesátých let za její „rasismus“, když kladla otázky o skutečné ceně této imigrace.

Právě naopak, ačkoliv byly informace o ceně muslimské imigrace dostupné několik let, až do období před volbami v roce 2005 tato otázka pro norská média neexistovala. Namísto toho se zaměřovali na „chudobu“ v Norsku a na potřebu zvýšení sociálních výdajů. To vše v zemi, která patří mezi nejbohatší na světě a která svým občanům poskytuje nejvyšší sociální dávky v Evropě. Volební zpravodajství norských médií odhalilo jejich touhu po levicové vládě, řekl volební expert Aarebrot , profesor Institutu pro komparativní politiku na univerzitě v Bergenu. Tvrdil, že s několika výjimkami je většina norských médií zaměřena levicově. Většina médií je tím, co bych označil za politicky korektní. Politická korektnost dnes v Norsku znamená mírně radikální, městské a liberální „, řekl Aerebrot. Průzkum ukázal, že téměř 70 procent novinářů hlasuje pro Stranu práce (Ap), Socialistickou levici (SV) nebo Červenou volební alianci (RV) a tisk je toho odrazem, dodává.

Pokud bude současný trend pokračovat, Oslo bude mít během několika desetiletí nezapadají většinu. Několik výzkumníků nyní předpovídá, že populace rodilých Norů, Švédů a Dánů se během tohoto století stane menšinou ve své vlastní zemi. Jedinou otázkou je kdy. Protože islámský džihád se většinou stává mnohem agresivnějším a fyzickým, když muslimská populace dosáhne 10-20 procent obyvatel dané oblasti, nevěští to skandinávským městským oblastem pozitivní budoucnost. Budou se rozvíjet odlišně od podobných oblastí v Thajsku, na Filipínách nebo v Nigérii?

ZDROJ: Juraj Poláček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
16 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.