14.1.2013
Kategorie: Kmotr roku, Politika

Kmotr roku 2012 – výsledky

Sdílejte článek:

Korupce. Mocichtivost. Oligarchie. Tunelování. Regulace. K.M.O.T.R. To je ve zkratce česká politika dnešních dnů pod vlivem EU. Vládnoucí parlamentní banda vytvořila jednolitý celek, který má i jeden společný cíl. Co nejdéle mlaskat u státem placených krmelců a co nejvíce šikanovat občany stojící mimo státní mocenské struktury, kteří jim svou produktivní prací jejich parazitické živobytí platí.

V politice již dávno nemůžeme rozlišovat různé ideje, vize či programy, ale pouze a zásadně – kdo kam koho posadí, co mu to přinese, kolik dokáže odklonit peněz ze státního penězovodu a jak a kdo to dokáže přikrýt. To je zásadní povolební program všech našich politických partají, které už v poslední době ani nemají dost ostatních sil na, alespoň, předstírání reálného ideového souboje. Jsou natolik zaměstnány vlastním klientelistickým bojem a strachem o koryta, že se jak vepři zmohou jen na válení se ve vlastních výkalech a jakýkoliv pokus o očistu jim nestojí ani za zvednutí hlavy.

Naše anketa KMOTR ROKU 2012 si dala za cíl pojmenovat “osobnost”, která má dle názoru našich čtenářů největší zásluhu na tomto neutěšeném stavu společnosti za loňský rok. S malou dávkou nadsázky byli nominováni:

 

Miroslav Kalousek – za obranu Vlasty Parkanové v kauze letadel nevyčíslitelné hodnoty a epochální daňovou politiku

David Rath – za přeměnu sedmičky vína na sedmičku miliónů v hotovosti

Václav Klaus – za ochrannou ruku páně

Roman Janoušek – za Kolibříka i Mazánka a těžkou práci řidiče z povolání

Martin Roman – za lidové ceny elektrické energie

Michal Hašek – za multifunční pohotovost a právnický titul z „cudziny“

Mirek Topolánek – za přínos teplu českých domácností

Stanislav Gross – za to, jak si už několik let dokáže vytírat zadnici s veřejným míněním akciemi

Marek Dalík – za 500 obrněných kapříků Pandur

Aleš Řebíček – tak určitě za Slávii, ke které si postavil dálnici

 

 

Hlasování bylo ukončeno 13. ledna 2013 a konečné pořadí je následující:

1. místo: Miroslav Kalousek  49%

2. místo: Roman Janoušek 12%

3. místo: Václav Klaus 11%

4. místo: David Rath 10%

5. místo: Aleš Řebíček 5%

6. místo: Stanislav Gross 4%

7. místo: Michal Hašek 3%

8. místo: Martin Roman 3%

9. místo: Marek Dalík 2%

10.místo: Mirek Topolánek 1%

Hned od začátku hlasování se stal hlavním favoritem daňový a dluhový mág. O jeho vítězství nebylo pochyb ani chvíli. Na dalších místech se pořadí měnilo, ale nakonec druhé místo zůstalo v držení “překvapeného řidiče”, roztomile žvatlajícího do telefonu se svým kamarádem primátorem. Dlouho to pak vypadalo na bronzovou medaili pro kouzelníka s vínem. Ovšem král Amnestie I. zafinišoval tak mocně, že malý vinař neodolal. Tolik pořadí na stupních vítězů.

Ostatím nominovaným evidentně “uškodila” kalná voda, která se pomalu zavřela nad jejich snahami, neboť Kalousek a Klaus dodávali munici až do posledních vteřin hlasování a Janoušek je takovým symbolem korupčního slizu, který opravdu nejde přehlédnout. “Blahopřejeme!” a požádáme medailisty o vyjádření a rady, jak mohou v noci spát či se podívat ráno do zrcadla.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům mělo proběhnout na společné schůzi obou parlamentních komor ve Vladislavském sále Pražského hradu dne 13.1.2013. Bohužel se nepodařilo získat podporu napříč politickým spektrem ani finanční injekce od sponzorů (přitom nabídka byla slušná: hlavní sponzor: 500 kapříků, VIP sponzor: 2 000 jablek, generální sponzor: 5 českých na stole) ani dotaci z fondů EU. Údajně je třeba zachovat klid na práci a nerozvracet republiku.

Vítěz se tedy musí spokojit s diplomem a ostudou před slušnými lidmi.

Děkujeme všem hlasujícím a prosíme o nominace na Kmotra roku 2013 níže v diskusi.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč, Barbora Fleissigová 100,- Kč, Anonymní dárce 1920,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 125,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
politicon-banner
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.