noviny
13.12.2017
Kategorie: Politika

Když se někdo opevní před novináři jako Bilderberg

Sdílejte článek:

ADAM MIKULÁŠEK

Neb ho jejich část špiní, říká tím občanům: „Bojím se, že se necháte zmanipulovat a neumíte si udělat vlastní názor.“ Myslel jsem, že lidmi takto pohrdá jen „kavárna“.

Ale krutě jsem se mýlil, jak ukázala konference SPD Tomia Okamury. I když jsem členem jiné strany, v mnohém se s postoji SPD shoduji (vlastenectví, referendum, včetně toho o případném vystoupení z EU či NATO, boj proti islamizaci, i když ne s kontraproduktivními zákazy mešit či s přímou volbou vedení ČT, o němž většina občanů žel mnoho neví…) a odmítám nálepkování jak SPD, tak KSČM jako „extremistické“ či „nedemokratické“ strany.

Po konferenci SPD však jsem nucen konstatovat těžké rozčarování z jejich až příliš tajnůstkářské podezřívavosti vůči novinářům.

Rozumím tomu, když nedají akreditaci novinářům z ČT nebo jiného média, které je systematicky špiní a nedává jim před volbami adekvátní prostor. Jak ty ke mně, tak já k tobě. Ale zákazy focení a nemožnost být jako řádně akreditovaný novinář přítomen jednání konference, soryjako…, ale to už je přes čáru.

Není to samozřejmě nedemokratické ani extremistické, ale jaký signál to asi tak dává občanům a voličům? A to v situaci, kdy jiné strany vysílají přímý videopřenos ze svých sjezdů na internetu, čímž voličům ukazují aspoň jistou míru důvěry, transparentnosti a otevřenosti? Nebo když pan Staník chce po novináři vrátit akreditaci, protože si dovolil ho vyfotit? To mi spíš připomíná radikální muslimy, kteří se odmítají nechat fotit z náboženských důvodů…, ale od člověka, jenž chce hájit naši svobodu před islamizací, bych tohle fakt nečekal.

Bohužel…, tyhle praktiky mi navozují dojem pohrdání občany ve stylu „pražské kavárny“. Jako příznivce nejen přímé, ale i otevřené a transparentní demokracie, bych od politického subjektu, jenž se jmenuje Svoboda a přímá demokracie, očekával, že si podle toho bude řadových občanů natolik považovat, že jim poskytne přímý přenos i videozáznam celého jednání konference. To by lidem sdělovalo: „Považujeme vás za dostatečně soudné a inteligentní, že ať by si ČT cokoli vytrhla z kontextu a jakkoli překroutila, tak vy, občané a voliči, si o tom uděláte svůj vlastní názor…, máte k dispozici nezcenzurované videozáznamy, můžete si přečíst pravdivé informace jinde, nemáme důvod před vámi cokoli skrývat, cenzurovat a učesávat.“

Leč…, stal se pravý opak. Nechme se tedy překvapit, zda to vedení SPD pochopí a napříště se mnohem více otevře obyčejným lidem jako ryzí demokrat, nebo zda se i nadále bude před „plebejci“ uzavírat a „opevňovat“ jako Bilderberg a podobné „partičky“.

Prezident Zeman, ač si poprávu o některých novinářích myslí svoje…, by tohle nikdy neudělal!

Autor: Adam Mikulášek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 1,79 out of 5)
Loading...
loading...
120 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.