15.3.2013
Kategorie: Politika

Kdy a proč se stane z mladého člověka praktikující bolševik?

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 15/03/2013

Prohlásí-li někdo, notabene člověk studovaný, že je dnes Česko zemí vybydlenou a že lidé zápolí s rozkladem státu, pak je to buď člověk velmi hloupý, nebo někdo, kdo pro svůj úspěch a prospěch používá účelové lži. Takový by neměl být v čele země a nejlépe v čele vůbec ničeho.

 

V minulém textu jsem mluvil o svém přesvědčení, že prezident země by měl být, ať už je z jakékoliv politické stáje, občanům vzorem a bohužel, musel jsem dle svých kritérií Miloše Zemana jako vzor odmítnout. Nejen kvůli alkoholu, cigaretám či aroganci, ale zejména kvůli odporně vedené prezidentské kampani a prokázaným lžím, kterých se v ní vědomě dopustil. Jak se dnes ukázalo, je Miloš Zeman určitě vzorem nejméně pro sociální demokraty: v používání účelových lží a dodal bych že i tvorbě davové psychózy.

Sociální demokracie je dnes v rukou partičky mladých levičáků, kteří ve skutečnosti ani tak velkými levičáky nejsou, jen se jim to zdá jako dobrý nápad. Mají několik shodných vlastností: nikdy skutečně nepracovali, celý život se pohybovali jen v politice a pro získání moci jsou schopni všeho:spojit se s komunisty, zadlužit zem i kraje a zejména defraudovat informace o stavu společnosti a předkládat je veřejnosti v co nejdramatičtější podobě podle hesla rozzlobený člověk snadný volební cíl. Pro získání volebního úspěchu je už dnes běžné používat rány pod pás a jsou-li to rány pod pás politického soupeře, není to sice hezké, ale budiž.

 

Ovšem dnešní prohlášení Bohuslava Sobotky jsou rány do slabin jeho vlastních voličů. Vyjádření, že sociální demokracie bude přebírat vybydlenou zemi a že lidé v ní zápasí s rozkladem státu považuji za, promiňte mi ten expresivní výraz, za odporné. A hlavně za naprostou lež. Nevím, jestli to nevidí příznivci či voliči této krajně levicové strany, ale metody a praktiky skupinky mladých revolucionářů jsou identické s počínáním bolševiků v první polovině minulého století. Nedokážu nalézt pochopení pro Sobotku, který sám v roli ministra financí vyházel na oltář své populistcké moci desítky miliard, aby nyní vylezl před řečnický pult, a českou veřejnost začal štvát samu proti sobě.

 

Je nutné k tomu připomenout, že: Dnes žijeme v nejlepších časech v celé historii České republiky, což není jen slovní obrat ale i statistický fakt. Máme jednu z nejnižších nezaměstnaností v Evropě, máme vysoký rating a tudíž jsme v rámci Evropy jedna z nejpřitažlivějších zemí pro investory, máme sedmý nejnižší státní dluh (z 29 evropských zemí), vyčíslena byla úroveň a kvalita života v důchodu, která převyšuje úroveň v mnoha okolních zemích, lidé tu podnikají, tvoří a užívají si svobodného života. Když se projdete po venku, ale to musíte holenkové vystrčit hlavu ze sněmovny či od televize, pak rozhodně nikde neuvidíte české občany bojující s rozkladem státu.

Ano, současná vláda to nedělá dobře. Zvedání daní a korupční kauzy jsou nepřjemným dokladem, že se jí nedaří naplňovat pravicovou politiku a už vůbec provádět alespoň nějakou osvětu. (Korupční kauzy ovšem proudukuje levice stejně úspěšně). Na druhou stranu, výsledky popsané výše tady bez jakýchkoliv pochyb jsou a dočasně nefunkční registr vozidel nebo jiné marginality na tom nic nemění. Z dlouhodobého hlediska je i ono nepopulární a tzv.nepravicové zvednutí DPH krokem rozumným, protože, pane Bohuslave Sobotko, přerozdělovat svým voličům můžete jen to, co společnost vyprodukuje. A ona tolik vykřikovaná progesivní daň, coby jediný nástroj levice, nevyřeší vůbec nic, což ovšem volič sociální demokracie moc netuší.

 

A tak je spíš na místě velká obava o vybydlenost českých zemí poté, pokud si v blízké budoucnosti lidé zvolí kombinaci ČSSD, KSČ, SPOZ k tomu silně podporovanou levicovým prezidentem Zemanem. A to vše v době, kdy se doleva posunul už celý evropskounijní byrokratický superstát. Jaké červené obzory se tu otevírají je asi jasné každému, kdo si početl v české a evropské historii a má alespoň minimální povědomí o řádění levice ve všech koutech světa. Nepěkný způsob, kterým se k moci dere Bohuslav Sobotka a spol, měl by nám být varováním.

 

Poznámka pod čarou: Na stranický sjezd ČSSD do Ostravy odletěl dnes vrtulníkem nový český prezident Miloš Zeman, aby tam krom jiného prohlásil, že si přeje vítězství ČSSD ve volbách a kde ji vyzval, aby vládla sama (s podporou komunistů a jeho vlastní excelence, dodávám). Přeji všem jeho ctitelům, aby i nadále snili svůj sen o lidovém a nadstranickém prezidentovi.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2017: *****

Tomáš Foldyna 1054,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Zdeněk Pešek, MBA 635,- Kč, Mgr. Eva Javůrková 1000,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Jiří Blažek 300,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Ludmila Pevná 2000,- Kč, Petra Sprincová 1000,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Miloš Zbránek 1000,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jana Hrdličková 200,- Kč, Anna Trhlíková 200,- Kč, Laszlo Lorincz 2586,82 Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 14 575,82 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.