15.3.2013
Kategorie: Politika

Kdy a proč se stane z mladého člověka praktikující bolševik?

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 15/03/2013

Prohlásí-li někdo, notabene člověk studovaný, že je dnes Česko zemí vybydlenou a že lidé zápolí s rozkladem státu, pak je to buď člověk velmi hloupý, nebo někdo, kdo pro svůj úspěch a prospěch používá účelové lži. Takový by neměl být v čele země a nejlépe v čele vůbec ničeho.

 

V minulém textu jsem mluvil o svém přesvědčení, že prezident země by měl být, ať už je z jakékoliv politické stáje, občanům vzorem a bohužel, musel jsem dle svých kritérií Miloše Zemana jako vzor odmítnout. Nejen kvůli alkoholu, cigaretám či aroganci, ale zejména kvůli odporně vedené prezidentské kampani a prokázaným lžím, kterých se v ní vědomě dopustil. Jak se dnes ukázalo, je Miloš Zeman určitě vzorem nejméně pro sociální demokraty: v používání účelových lží a dodal bych že i tvorbě davové psychózy.

Sociální demokracie je dnes v rukou partičky mladých levičáků, kteří ve skutečnosti ani tak velkými levičáky nejsou, jen se jim to zdá jako dobrý nápad. Mají několik shodných vlastností: nikdy skutečně nepracovali, celý život se pohybovali jen v politice a pro získání moci jsou schopni všeho:spojit se s komunisty, zadlužit zem i kraje a zejména defraudovat informace o stavu společnosti a předkládat je veřejnosti v co nejdramatičtější podobě podle hesla rozzlobený člověk snadný volební cíl. Pro získání volebního úspěchu je už dnes běžné používat rány pod pás a jsou-li to rány pod pás politického soupeře, není to sice hezké, ale budiž.

 

Ovšem dnešní prohlášení Bohuslava Sobotky jsou rány do slabin jeho vlastních voličů. Vyjádření, že sociální demokracie bude přebírat vybydlenou zemi a že lidé v ní zápasí s rozkladem státu považuji za, promiňte mi ten expresivní výraz, za odporné. A hlavně za naprostou lež. Nevím, jestli to nevidí příznivci či voliči této krajně levicové strany, ale metody a praktiky skupinky mladých revolucionářů jsou identické s počínáním bolševiků v první polovině minulého století. Nedokážu nalézt pochopení pro Sobotku, který sám v roli ministra financí vyházel na oltář své populistcké moci desítky miliard, aby nyní vylezl před řečnický pult, a českou veřejnost začal štvát samu proti sobě.

 

Je nutné k tomu připomenout, že: Dnes žijeme v nejlepších časech v celé historii České republiky, což není jen slovní obrat ale i statistický fakt. Máme jednu z nejnižších nezaměstnaností v Evropě, máme vysoký rating a tudíž jsme v rámci Evropy jedna z nejpřitažlivějších zemí pro investory, máme sedmý nejnižší státní dluh (z 29 evropských zemí), vyčíslena byla úroveň a kvalita života v důchodu, která převyšuje úroveň v mnoha okolních zemích, lidé tu podnikají, tvoří a užívají si svobodného života. Když se projdete po venku, ale to musíte holenkové vystrčit hlavu ze sněmovny či od televize, pak rozhodně nikde neuvidíte české občany bojující s rozkladem státu.

Ano, současná vláda to nedělá dobře. Zvedání daní a korupční kauzy jsou nepřjemným dokladem, že se jí nedaří naplňovat pravicovou politiku a už vůbec provádět alespoň nějakou osvětu. (Korupční kauzy ovšem proudukuje levice stejně úspěšně). Na druhou stranu, výsledky popsané výše tady bez jakýchkoliv pochyb jsou a dočasně nefunkční registr vozidel nebo jiné marginality na tom nic nemění. Z dlouhodobého hlediska je i ono nepopulární a tzv.nepravicové zvednutí DPH krokem rozumným, protože, pane Bohuslave Sobotko, přerozdělovat svým voličům můžete jen to, co společnost vyprodukuje. A ona tolik vykřikovaná progesivní daň, coby jediný nástroj levice, nevyřeší vůbec nic, což ovšem volič sociální demokracie moc netuší.

 

A tak je spíš na místě velká obava o vybydlenost českých zemí poté, pokud si v blízké budoucnosti lidé zvolí kombinaci ČSSD, KSČ, SPOZ k tomu silně podporovanou levicovým prezidentem Zemanem. A to vše v době, kdy se doleva posunul už celý evropskounijní byrokratický superstát. Jaké červené obzory se tu otevírají je asi jasné každému, kdo si početl v české a evropské historii a má alespoň minimální povědomí o řádění levice ve všech koutech světa. Nepěkný způsob, kterým se k moci dere Bohuslav Sobotka a spol, měl by nám být varováním.

 

Poznámka pod čarou: Na stranický sjezd ČSSD do Ostravy odletěl dnes vrtulníkem nový český prezident Miloš Zeman, aby tam krom jiného prohlásil, že si přeje vítězství ČSSD ve volbách a kde ji vyzval, aby vládla sama (s podporou komunistů a jeho vlastní excelence, dodávám). Přeji všem jeho ctitelům, aby i nadále snili svůj sen o lidovém a nadstranickém prezidentovi.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.