bures
15.8.2017
Kategorie: Politika

Kdo se bojí Babiše?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK

Všichni lidé si jsou rovni, ale jeden si je rovnější…

Vývoj v Babišově kauze podle mého názoru svědčí o tom, že v případě slovenského oligarchy stát (tedy některé jeho instituce, resp. lidé, kteří v nich působí) rozhodně nepostupuje nezávisle a nestranně a že v zákulisí probíhá lítý boj mezi mocí zákonodárnou, výkonnou a soudní. To je zajisté znepokojující zjištění, neboť státní aparát, který se neřídí heslem „padni komu padni“, ale ve vztahu k jistým lidem uplatňuje nadstandarní zacházení, se prohřešuje proti základnímu axiomu demokratického zřízení, podle nějž si jsou všichni občané před zákonem rovni.

Abych ale mluvil konkrétně – za zmíněné nebezpečné indicie považuji zejména podivné vyjádření dozorového státního zástupce, kterého prý policie neinformovala o chystané žádosti o Babišovo a Faltýnkovo vydání (přičemž toto tvrzení policie jednoznačně vyvrátila), a ohrazení se vrchní státní zástupkyně vůči zpravodajskému serveru Echo 24, resp. její ujišťování, že s kauzou Čapí hnízdo nemá nic společného. Zdá se mi, jako by se někteří lidé báli ocitnout v pomyslném protibabišovském táboře, třebaže jim profesní povinnost ukládá řídit se zákony, které platí pro každého.

Mají snad tito lidé strach z oligarchovy pomsty poté, co se po volbách stane premiérem? Nejsme přece v Itálii, kde mafie vyhazuje do vzduchu auta s nepohodlnými soudci! Obávají se, že Andrejovi příznivci vyjdou do ulic? Vždyť jediné, na co se tito lidé zmohou, je nadávání na Facebooku. Ale i kdyby – copak je jeden člověk (byť druhý nejbohatší v zemi) nedotknutelným božstvem, před nímž musí smekat i ti, kdo jej mají volat k odpovědnosti?

Základní otázka pochopitelně zní, co bude dál. Je totiž evidentní, že na Andreje Babiše by vzápětí po návratu z líbánek měla být uvalena vazba, neboť nebezpečí ovlivňování svědků je z jeho strany mimo jakoukoliv diskuzi. Odhodlá se ale policie k tomuto kroku? A pakliže ano, co udělá příslušný soudce? Nedopadne to nakonec tak, že Babiš si bude jako dosud vesele jezdit po vlastech českých, mazat hlupákům med kolem huby, dělat si legraci z neschopnosti státních orgánů klepnout ho přes prsty a v klidu se připravovat na uchopení moci?

 

Autor: Jan Hofírek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.