bures
15.8.2017
Kategorie: Politika

Kdo se bojí Babiše?

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK

Všichni lidé si jsou rovni, ale jeden si je rovnější…

Vývoj v Babišově kauze podle mého názoru svědčí o tom, že v případě slovenského oligarchy stát (tedy některé jeho instituce, resp. lidé, kteří v nich působí) rozhodně nepostupuje nezávisle a nestranně a že v zákulisí probíhá lítý boj mezi mocí zákonodárnou, výkonnou a soudní. To je zajisté znepokojující zjištění, neboť státní aparát, který se neřídí heslem „padni komu padni“, ale ve vztahu k jistým lidem uplatňuje nadstandarní zacházení, se prohřešuje proti základnímu axiomu demokratického zřízení, podle nějž si jsou všichni občané před zákonem rovni.

Abych ale mluvil konkrétně – za zmíněné nebezpečné indicie považuji zejména podivné vyjádření dozorového státního zástupce, kterého prý policie neinformovala o chystané žádosti o Babišovo a Faltýnkovo vydání (přičemž toto tvrzení policie jednoznačně vyvrátila), a ohrazení se vrchní státní zástupkyně vůči zpravodajskému serveru Echo 24, resp. její ujišťování, že s kauzou Čapí hnízdo nemá nic společného. Zdá se mi, jako by se někteří lidé báli ocitnout v pomyslném protibabišovském táboře, třebaže jim profesní povinnost ukládá řídit se zákony, které platí pro každého.

Mají snad tito lidé strach z oligarchovy pomsty poté, co se po volbách stane premiérem? Nejsme přece v Itálii, kde mafie vyhazuje do vzduchu auta s nepohodlnými soudci! Obávají se, že Andrejovi příznivci vyjdou do ulic? Vždyť jediné, na co se tito lidé zmohou, je nadávání na Facebooku. Ale i kdyby – copak je jeden člověk (byť druhý nejbohatší v zemi) nedotknutelným božstvem, před nímž musí smekat i ti, kdo jej mají volat k odpovědnosti?

Základní otázka pochopitelně zní, co bude dál. Je totiž evidentní, že na Andreje Babiše by vzápětí po návratu z líbánek měla být uvalena vazba, neboť nebezpečí ovlivňování svědků je z jeho strany mimo jakoukoliv diskuzi. Odhodlá se ale policie k tomuto kroku? A pakliže ano, co udělá příslušný soudce? Nedopadne to nakonec tak, že Babiš si bude jako dosud vesele jezdit po vlastech českých, mazat hlupákům med kolem huby, dělat si legraci z neschopnosti státních orgánů klepnout ho přes prsty a v klidu se připravovat na uchopení moci?

 

Autor: Jan Hofírek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
loading...
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.