papalas2
13.8.2017
Kategorie: Společnost

Kdo nás vyřídí aneb mocní a mocnější

Sdílejte článek:

RED HOOK

Pan Babiš chce stát řídit jako Agrofert. Chce ho řídit v kómatu, kdy ani nespí, ani nebdí. Kdy k němu přicházejí psychedelické vidiny, z nichž by byl i Burroughsův Feťák vyjevený. Starostové Gazdík a Rakušan chtějí stát řídit jako obec. S nadhledem vesničkového Otíka. V montérkách a s termoskou s meltou bez melty.

Lidovci chtějí stát řídit jako diecézi a vyzývají ostatní k performaci „Půjdem spolu do Betléma dudlajdá“. Taktéž slibují, že nevylučují nic a zároveň všechno.

Komunisté chtějí stát řídit jako pan Meresjev letadlo. Pan Meresjev proslul tím, že dokázal vykopnout směrovku i buržuje, aniž se mu dostávalo potřebných končetin.

Pan Okamura chce stát řídit podle samurajského konceptu Harakiri. Jako znělku do nadcházejích volebních dnů zvolil song agrometalové kapely Seppuka „Národ sobě“.

Sdružení nezávislých slabomyslných chce stát řídit jako multikáru.

Strana práv občanů chce slovy pana Veleby být pevnou hrází proti jakémukoliv průsaku. Stát tedy bude řídit jako stavbu silážní jámy.

Pan prezident Zeman nic řídit nechce, protože už před lety všechno vyřídil. Tuto informaci za něj sdělil mluvčí Ovčáček, jelikož pan prezident sám je v poslední době vyřízen natolik, že se sotva drží. Na nohou, nebo něčeho. 

Pokud použiji mou oblíbenou logiku, kterou my od Hooka vynikáme, nikdo z těch, kdo nás chce v dalších letech dorazit netuší, jak se stát vlastně řídí. Každý ho chce řídit jako něco. 

A za to „něco“ si můžete dosadit cokoliv. Od Agrofertu až po tříkolku.

Jsem zvědav, jestli přijde někdo, kdo bude chtít stát řídit opravdu jako stát. Ale to bych chtěl asi moc…

Paní primátorka Krnáčová poté, co dotáhla do konce všechny své vize, tím myslím hlavně dotažení židlí na chodníky, se vrhla na nekvalitní umělecká díla, která podle ní devalvují veřejný prostor. Jak sama řekla, některé sochy jsou tak hnusné, že nám z veřejného prostoru občan prchá.

Přišla proto s vizí, že by se všechna škaredá umělecká díla, co hyzdí Prahu, posbírala a umístila někam na okraj. V úvahu přicházejí Letňany. Je tam prvák spousta místa a druhák by se konečně logicky ospravedlnilo, proč se tam před lety vykopalo metro.

Paní Kaplický Fuchs, pražská zastupitelka a odbornice přes sedmdesátkovou kulturu k tomu dodala, že jde hlavně o díla sochařky Anny Chromy. Podle ní její sochy nejsou konzistentní s daným prostorem, jsou rozteklé a připomínají nechutný rozbředlý blob.

Tak.

Ještě ke stíhání pana Babiše a Faltýnka. K tomu dohromady není co. Zatímco třeba normální, desítky let fungující firmy se ze dne bezdůvodně likvidují pomocí zajišťovacích příkazů, levá s dotacema, navíc hlavním aktérem veřejně přiznaná, se potáhne do ztracena. Až vyšumí.

Jsou mocní a mocnější. Bylo to za minulého režimu, je to i teď. 

Jo.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli jsem někdy taky něco řídil. Jsem jim řekl, že ne, ale že mě jednou zřídil pan řídící, že jsem si dva dny nesedl.

Tenkrát mu naši poděkovali. Dnes by za to šel sedět.

Bude pod mrakem. Aspoň tady v pohraničí to tak vypadá.

To je zatím vše.

 

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,16 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.