bannery
12.2.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Kdo je tady terorista aneb světlice z Kliniky versus časovaná bomba od anarchistů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JITKA PŘIKRYLOVÁ 12|02|2016

Dovolím si spojit  dva roztomilé citáty: Nejsme xenofobní, pokud tady nechceme islám. A nejsme ani paranoidní, pokud po nás opravdu jdou. V sobotu se odehrál drsný a zákeřný útok, ale na pravdu, na demokracii. Na evropské hodnoty.

Zkusím to celé trochu zrekapitulovat a klidně mě zastavte, jestli se pletu. Na 6. února byly týdny dopředu nahlášeny demonstrace proti islámu, dopředu byly známy místa i časy. Přesto úřady povolily protidemonstrace vítačů, které defacto zahrazovaly trasu na demonstrace odpůrců.

Veřejnoprávní ČT se snaží bagatelizovat celou protiislámskou demonstraci s tím, že šlo jen o pár stovek pomatenců, kterým ještě nikdo nevysvětlil, že o žádnou islamizaci Evropy nikdy nešlo a na závěr se dopustili násilností zákeřným útokem na nevinné aktivisty starající se o migranty. Z blogů i ze sociálních sítí se dočtete, že na demonstraci proti islamizaci byly vlastně tisíce lidí, a to pokojně vyjádřit svůj nesouhlas a s vlajkami a tak si zazpívat hymnu. Pak se rozešli.

  • Ptám se poprvé: Proč lžou?

O něco později pak dojde k útoku na Kliniku, autonomní sociální centrum, které se stará o migranty. Velmi pochybné a často nelegální způsoby, jak z squattu, tedy násilného zabrání cizího majetku, krajně levicoví anarchisté dokázali vytřískat legální nájem budovy, který za pár dní končí, o tom si můžete přečíst v erudovaném rozboru kolegy Wagnera ZDE.

Zpátky k útoku. Zpátky k tomu, o čem ještě teď některá média s burcujícím pobouřením píší jako o vypálení Kliniky pomocí zápalných lahví, i když šlo o to, že tam nějací hajzlíci, ať už z řad opravdových odpůrců anarchistů nebo provokatérů, hodili nějaké kameny a světlici (nenašla jsem, jestli byla víc než jedna) a ta zapálila závěs. V dnešní době smartphonů a všudypřítomných kamer neexistuje jediná fotka, jediný záznam, přesto Antifa.cz vypisuje seznam lidí, co tohle údajně mají na svědomí.

Tady bych asi vyjádřila  svou účast a sepsala nějaký ten odstaveček o tom, že násilí není řešení. Ale za mě už to udělali  jiní. Myslím, že za mě už to udělali úplně všichni. Vláda, politici napříč spektry, prakticky si to žádný nenechal ujít, ať komunální nebo pobírající plat z parlamentu či senátu. Odsoudili to samozřejmě také přední novináři, vědci, profesoři, a fakt nechtějte, ať tu vypisuju seznam aktivistů, co útok odsoudili. Do fronty na hlasité odsouzení útoku se hned postavili i studenti, jednotlivé univerzity a kdekterý známý i neznámý humanista a také hudebníci a umělci, byl by to fakt dlouhý seznam. Zkrátka to odsoudili úplně všichni.

Odsoudili to i muslimové žijící v Česku a hned přispěchali s dodatkem, že s islámem to nemá nic společného. Tak dobře.

Ano, jistě. Násilí je špatné. Ale uteklo mi něco, nebo šlo o pár kamenů a dlažebních kostek a jednu světlici? Jedna rozbitá hlava, kterou dalo dokupy “pár stehů”? Bývala bych si netroufla to bagatelizovat, kdyby…

  • Ptám se podruhé: Co se to tu děje?

Když si trochu zagooglíme, najdeme stránky, kde se můžeme dočíst, že to budou jedni a titéž, kdo:

A) Zapálili policejní auto na protest proti vyklizení squattu Klinika

Jsme Anarchistická Solidární Akce!

Ve večerních hodinách 14. prosince jsme v Praze zapálili policejní auto! PČR se vložila do jednání mezi sociálním centrem Klinika a státem, dialog ukončila a následně dům vyklidila. V sobotu proběhla solidární demonstrace a znovuobsazení domu, který stát nechal pět let chátrat. PČR opět tvrdě zakročila, dům násilně vyklidila a zranila několik lidí.

494909_article_photo_IkkQWkf0_900x

Spojení anarchistů s Klinikou (https://jailbreaking.noblogs.org/)

Tato vlna začala malou sabotáží pomocí kyseliny máselné. Dne 28. 12. 2015 byla jedna dávka kyseliny vylita přímo v restauraci a druhá mířila do zdejší kuchyně. Není pochyb o tom, že nesnesitelný pach této kapaliny způsobil Řízkárně provozní problémy a nemalé finanční ztráty.

Krulec to snášel s nelibostí. Dokonce se pokusil pronásledovat pachatele této přímé akce. Zřejmě si neuvědomil, že někteří anarchisté jsou ozbrojeni aby odráželi útoky takových hajzlů jako je on. Tentokrát měl více štěstí než rozumu. Zastavil se dříve, než zbraň byla použita. Příště ale tolik štěstí mít nemusí.

494909_article_photo_S2Yyj920_900x

(https://jailbreaking.noblogs.org/)

V jednom z návodů jsme popsali metodu zapalování aut našich nepřátel. Metoda je to sice snadná, ale ne všude využitelná. Někdy je potřeba sabotovat způsobem, který nám umožní stáhnout se z místa dřív, něž dojde k požáru. K takovému účelu se hodí časované zápalné zařízení. Zde je návod na jedno zařízení, které lze načasovat až na 60 minut. 

494909_article_photo_Vn10JHr0_900x

(https://jailbreaking.noblogs.org/)

  • Ptám se potřetí: Kdo za touhle mediální kamufláží stojí?
  1. Proč byl lidem když ne znemožněn, jistě znepříjemněn přístup na demonstraci proti islámu?
  2. Proč ČT lhala a celou akci bagatelizovala?
  3. Proč se z jedné světlice a několika stehů dělá takovéhle mediální divadlo?
  4. Proč mi vychází jako spojovací článek právě uprchlíci?

Myslím, že jsem nikdy neměla více jasno v tom, že v Česku, v Evropě, v civilizaci tihle lidé nemají co dělat! A to zdaleka nemluvím jen o migrantech.

ZDROJ: Jitka Přikrylová

jitka-prikrylova73381499_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 303,00 Kč
Vybráno 23.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
10 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.