6.3.2013
Kategorie: Politika

Kde šetřit? Je čas začít „kosit“ parazity …

Sdílejte článek:

STANISLAV JANSKÝ 06/03/2013

Stále se diskutuje o „reformách“ a pláče nad neklesajicim schodkem rozpočtu,,,,, kde šetřit a jak ozdravit veřejné finance. Všichni se upnuli k řešení  zvaném „omezení korupce“. Předhánějí se v návrzích na odposlechy, agenty provakéry a další „řešení“, bohužel nikdo nenavrhuje omezení přerozdělování, což je jediný skutečný lék na korupci. Nikdo a překvapivě ani „pravicové“ strany také nemluví o rušení nesmyslných „programů“, podpory obskurdních NGO, či úřadů, jejichž smysl nechapou snad ani jejich zaměstnanci. Tohle všechno je totiž financováno z veřejných prostředků , tedy našich daní! A já si myslí, že ty peníze potřebujeme dnes upně na jiné věci.

Ono možná nejde o velké miliardy, ale rozhodně jde o princip. Také, kdo neumí ušetřit malé peníze, neumí ušetřit ani ty velké, zní jedna stará moudrost:

1) Zrušení těchto obskurdních institucí, či zánik různých podivných NGO a nesmyslných úřadů a ústavů (bez veřejných penez zaniknou) bude úsporou již navždy.

 

2) Zřetelně se ukáže, že to bez oněch parazitů jde uplně stejně dobře, ba dokonce lépe, když nám různé agentury „pro sociální“ začleňování, či „genderovou“rovnost, či extremistická ekologická hnutí  neotravují život, navíc ještě za naše peníze. To bude inspirace k hledání dalších „spolků na zrušení“ a odstranění podobných nesmyslů z naší společnosti.

 

3) Vyšle to positivní signál dalším generacím mladých Čechů, Jednak, aby získali vzdělání v oborech, které jsou ostatním k něčemu užitečné. (a to prostě třeba genderová studia prostě nejsou!) a také to společnosti nastaví zrcadlo a ukáže správné vzory. (tj opět začne obdivovat skutečné hrdiny a né třeba „přitepleně vypadající hrdiny reality shows“ , kteří celý večer plácají prázdné plky) Práce pro ostatní (charita) začne být opět osobní cností a nikoliv (mnohdy příjemným) zaměstnáním.

4) Jistě propukne PC-multikulturní povyk těch, kteří si z podobných programů udělali výnosný business, nebo příjemné zaměstnání. Ale máme opravdu povinnost živit tyhle lidi? Proč by se neměli živit také oni normální prací jako všichni ostatní? Já si také za své zábavy (třeba hraní golfu) nenechávat platit od ostatních občanů, to proč by na tom měl být nějaký radikální levicový extremista jinak…:-)

 

Pro inspiraci připojuji zajímavý návrh „úřadů na zrušení“, ani jsem netušil, že podobné věci existují….no práce tu bude dost a dost….:-) jen je potřeba konečně začít!

 

http://www.nechtenasbyt.cz/urad/

 

P.S.

Také nějak zapadlo omezení zvláštních penzí prominentů bývalého režimu, to by byla nejenom úspora, ale i důležitý společenský signál. Ti lidé by měli mít penze bud žádné, nebo uplně nejnižší!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.