eet117
8.11.2017
Kategorie: Ekonomika

Kapří EET a cukrovka na vandru

Sdílejte článek:

RED HOOK

Elektronická evidence tržeb, tzv. EET, je voser převzatý z Chorvatska, tedy ze země, která se díky tomu dostala z období prvobytně pospolné společnosti do éry, kdy se na Zemi objevili první blanokřídlí.

Ekonomického smyslu to nemá. Má to akorát znepříjemnit život těm nejmenším. Postavit je do latě, přepočítat, shrnout do příkopu a zasypat.

Než to ale proběhne, je potřeba ukázat vlídnou tvář. Proto se objevila informace, že se zatím EET nebude týkat nevidomých a hluchoslepých. Původně se EET ještě neměla týkat šavlzubých a bezobratlých, ale ti byli nakonec vyškrtnuti. Pak taky mohou EET fakovat vánoční prodejci kaprů. Ti to mají jisté. V jednání jsou prodejci svatomartinských hus. A prodejci kinder vajec. Ti to ale jisté nemaj.

Vyndat nevidomé, případně hluchoslepé (což jsou týpci, co vypadávaj nejen z parketu, ale i z rytmu), to docela chápu. Co vím, tak to s nima bylo od začátku marný, protože kupujícímu se sbožím dali cokoliv, ale málokdy to byla účtenka.
S těma prodejcema kaprů jsem lehce rozpačitej. Postižení jsou sice taky, ale co vím, tak většinou viděj. Mi to přijde trochu jako protěž. Nevidomí a hluchoslepí se ale moc radovat nemohou, jelikož výjimku maj dočasně. Než slehnou a nevstanou. Nebo, jak říkají lidovci, usnou tak tvrdě, až z toho chcípnou.

Další podobní se už k podnikání nedostanou. Protože proč? Protože podnikat, být za živnostníka, může dnes u nás jen výjimečně zdatný jedinec. Silný na těle i na duchu. S reflexy dravé šelmy. S ocelovou paží, všepropalujícím zrakem, intelektem kvantového kompu a s kontakty na nejvyšších místech územně správního celku, pod který spadá. Mrzák dnes u nás nemá šanci. Druh určen k vyhynutí. Pohřbít a vygumovat.

Jo.

Pan prezident Zeman sdělil národu, že prvák jde do prezidentské volby a druhák že ho v sobotu opustila cukrovka. Sbalila si věci a šla. Sedí prý teď kdesi na bidýlku vedle zdravého rozumu a marně se snaží pochopit, co že se to děje.

Tohle nebudu hodnotit. Jen jsem si vzpomněl na koment jednoho debila pod statusem jednoho známého, u jehož strýce diagnostikovali rakovinu. Onen debil napsal, že on prodělal rakovinu minulý týden a pořád že ještě není ve své kůži.

Fakt nevím proč, ale info o cukrovce co vzala kramle mi to připomenulo. Jinak samozřejmě panu prezidentovi přeji, že je cukrovka pryč. Což myslím naprosto normálně. I tak toho má na krku dost.

Jo.

Tačvúd s Gekonem se mne ráno ptali, jestli jsem byl někdy nevidomý. Jsem jim řekl, že mnohokrát. A že spolu s tím jsem byl i vratký až kotivý.

Dnes bylo nic moc. A bude to tak až do Vánoc.

To je zatím vše.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2017: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Jan Šedý 50,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Záhumenský 50,- Kč, Tomáš Foldyna 998,40 Kč, David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 048,40 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.