handshake-584096_960_720
6.2.2016
Kategorie: Ekonomika

Kapitalismus … ? Big Bureš!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL HAVLÍČEK 06|02|2016

Cítím kapitalismus jako nejvyšší formu lidské interakce. Zákazník vejde do obchodu a obchodník se usmívá. Je rád, že zákazník vešel, protože se naplnil první předpoklad toho, aby obchodník získal prospěch. Ale i zákazník svým příchodem sleduje prospěch. Tentokráte zase svůj…

Zákazník objednává své zboží. Vybral si, protože cítí podvědomě, že vybrané mu přinese prospěch. Obchodník plní zákazníkovo přání, protože zákazníkův prospěch jej přivede příště zpět. Naštvaný zákazník se samozřejmě nevrací…

Ukáže vybrané zákazníkovi a jeho výběr pochválí. Chce přece maximální spokojenost zákazníka, tedy zákazníkův prospěch. A ten zase příště onen opakovaný prospěch přinese příští návštěvou živnostníkovi…

Takhle to prostě funguje. Zákazník vejde a má přání. Obchodník splní přání zákazníkovi, oba jsou spokojeni… Stále nevíte kam tím mířím?

Babiš, podle průzkumů, disponuje cca dvaceti procenty preferencí. Dalšími dvaceti disponuje socialistická demokracie a deseti pak další koaliční kolaborant – Lidovci. Znamená to nutně, že zbývajících padesát procent voličského potenciálu je PROTI.

Nejsem si jistý, ale nevím o žádném zákonu, který dokáže zabránit vzájemné lidské spolupráci a přinutit věrné a stálé zákazníky NEříkat větu: „…a nemarkujte mi to prosím, protože nemám rád estebáka Bureše a nechci, abychom mu společně platili na jeho dotační zvěrstva. A just ne! Pište mi můj nákup na papír a napříště už tomu tak, mezi námi, bude napořád…“.

Kolik takových zákazníků máme mezi těmi padesáti procenty voličů, kteří odmítají šmírování stejně tak, jako my sami…? Tisíce? Desetitisíce?

A Bureš není pitomec a idiot. Je to velmi chytrý a inteligentní zlo-činec a jemu MUSÍ být jasné, že EET nikdy nenaplní ten cíl, který on deklaruje, že naplní. Právě pro vzájemnou lidskou interakci. Nikdy. Protože vzájemné lidské interakci nelze zabránit. A ti, kdož ji věčně ignorují a zakazují, nikdy v historii neuspěli. I když se velmi snažili.

Takže jaké vlastně Bureš tím vším sleduje cíle? Že celá slavná EET šedou ekonomiku naopak prohloubí a mnohé živnostníky do ní vytlačí, musí být jasné i jemu. Tak o co mu jde? Co je tedy vlastně Babišovým cílem a tak urputného protlačení systému, o kterém nutně musí vědět, že nevede k cíli, který on sám deklaruje…?

Přidejme k úvahám kontrolní hlášení…, přidejme k úvahám centrální registr účtů…, přidejme k úvahám urputnost, se kterou je ochoten sáhnout i k tak idiotským slibům, jakým je zlevnění piva pro svých dvacet procent voličů…

ZDROJ: Pavel Havlíček

havlicek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
101 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.