papez
23.8.2017
Kategorie: Společnost

Jste povinni obětovat své životy

Sdílejte článek:

BOHUMIL MATĚJOVSKÝ

Pokud si někdo myslel, že dnes už pověstný, zvací dekret Angely Merkelové pro všechny muslimy světa nelze překonat, pak současnému papeži Františkovi se to nejspíš povedlo. Jeho výrok, že:zájmy každého jednotlivého migranta jsou důležitější než bezpečnost států, by měla být pro všechny posledním varováním, že Evropa se opravdu řítí do nebezpečných vod a na palubě má šíleného kapitána. Na posádce mu nezáleží.

 .
Tento výrok papeže lze přeložit takto: všichni ti mrtví z Nice, Paříže, Berlína, Barcelony a dalších míst neznamenají vůbec nic v porovnání s bezpečím a blahobytem nově příchozích muslimských migrantů. Všechny další smrtící teroristické útoky – a že přijdou – jsou jen naší povinnou obětí. Národy Afriky a Asie hledají nový domov a my jim ho, i za cenu ztráty vlastní svobody a bezpečí, musíme poskytnout. To je tedy jeho poselství, jemuž nasadil korunu – a to vskutku papežskou.
 .
Nikdy by mne nenapadlo, že tak negativní tlaky na naši svobodu a bezpečnost přijdou nakonec ze západu. Vzpomeňme také na nedávné výhrůžky Martina Schultze, který by rád nahradil kancléřku Merkelovou. Jak hřímal na tribuně, že východní Evropa musí být za svou nevstřícnost vůči islámu tvrdě potrestána. Čím? Přestanou nám dovážet zkažená belgická vejce a maso druhé jakosti? Zakáží po střelných zbraních i kursy sebeobrany?
 .
O nebezpečí, jakému Evropa čelí, o strašlivých důsledcích, které jí v souvislosti s neutuchající migrací hrozí, už bylo napsáno dost. V sázce je mnoho. Komentáře, občasné protesty, průzkumy nespokojenosti – nic z toho tuto hrozbu nezastaví. Vrcholní představitelé, kteří mají rozhodovací politickou i vojenskou moc, si z ohrožení budoucnosti Evropy zjevně nic nedělají.  Hranice Schengenu jsou jako ementál a všichni odpůrci migrace naházeni do jednoho pytle xenofobie.
 .
Vidím tu jistou paralelu, i když z jiného úhlu pohledu – takhle nějak se Evropa dostala do apokalypsy, když se na politické scéně poprvé objevil Hitler. V tom roce se ještě nevědělo, že budou následovat koncentrační tábory, masové vyvražďování národů a potlačení veškerých svobod. V té době ještě v Evropě mnozí vnímali Hitlera jen jako rázného politika, který chce pro svou zemi jen to nejlepší. Vždyť budoval dálnice, dával lidem práci, vybízel k národní hrdosti – co na tom mohlo být tak špatného. Svět dokonce akceptoval, aby se v jeho zemi konaly v roce 1936 olympijské hry, symbol míru. Nemohu si pomoci – ale tahle paralela se mi prostě nabízí.
 .
Ty tři pilíře nesvobody a útlaku. Tři nenávistné ideologie. Fašismus, komunismus, islám. Fašismus naši dědové porazili, komunismus naši otcové překonali – a expanzivní islám? Tak to už je, bohužel, jen na nás. Do třetice všeho dobrého a zlého. Výsledek však nelze předjímat.
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
365 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.