1.10.2015
Kategorie: Politika

Jsme svědky převrácení všech hodnot

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ ROZLIČNÝ 01|10|2015

Před několika lety jsem viděl dokumentární film o asijských bojových uměních a sportech. Součástí tohoto filmu byl pozoruhodný příběh, ze kterého pro mne vyplynulo důležité poučení. Byl o postiženém člověku, který se zabýval bojovými sporty a jenž se prý velmi proslavil ve své zemi a okolních státech. Tento bojovník byl slepý a přitom porážel zápasníky se zdravým zrakem.

Jak vyrovnat handicap? Oslepit toho, kdo vidí.

Když jsem to slyšel, tak jsem si říkal: To je zajímavé. To je borec. Musí být velice nadaný, pracovitý, houževnatý atd. Je to příběh, jako z nějakého filmu o kung-fu. Ovšem ihned jsem zjistil, že to ještě není skutečná pointa. Příběh měl totiž pokračování a vyústění. Byl naplánován další zápas mezi slepým hrdinou a zdravým bojovníkem. Očekával jsem zajímavou podívanou, avšak když bojovníci přišli do ringu, tak k mému velkému překvapení byly tomu zdravému zápasníkovi zavázány oči. Aby se prý vyrovnal handicap slepého sportovce. A zdravý zápasník pochopitelně prohrál.

Vypadá to dobře, ale je to svinstvo

V první půlce příběhu to působilo tak, že slepý bojovník je hrdina, protože se zdálo, že i přes své postižení se vyrovnal a dokonce předčil zdravé bojovníky. Ovšem realita byla taková, že se ten handicapovaný, postižený nedotáhl na toho zdravého, ale naopak ze zdravého byl udělán uměle mrzák tím, že byl oslepen.

CLOCK

Z nemoci, postižení a degenerace se dělá norma

A to je přesně obraz současného zničujícího pojetí morálky, zákonů a politiky v Západním světě. Místo, aby naše kultura pomáhala jakkoli postiženým, fyzicky, duševně, sociálně atd. k tomu, aby se dotáhl ke standardu, nebo jej dokonce předčili, tak sama sebe mrzačí, nebo se nechává mrzačit, a klesá na úroveň těch postižených. Z postižení se nakonec udělá norma pro ty zdravé. Ti potom musí klesnout na nižší úroveň, než jakou by přirozeně mohli mít. To není skutečná šlechetná morálka, ale pouze a jenom debilní, sebezničující postižení, deformace a degenerace celé naší civilizace.

Převrácení všech hodnot

To je převrácená a do debility zvrácená morálka a politika Západu a EU. Nikoli nesení vlastních vysokých hodnot jako obdarování pro svět, ale regrese, postupný a stále rychlejší rozklad všech vlastních hodnot a tedy také úbytek z nich plynoucích životních sil. Rozklad ne jen vysokých, duchovních idejí, jako Pravda, Dobro, Krása, Láska a podobně. Ale také těch přirozených, jako je rodina založená na plodných vztazích mužů a žen a z toho vzniklých dětí, národ, stát, kultura atd.. Vše toto je zpochybněno, zrelativizováno. Vyšší ideje Dobro, Pravda, Láska, Krása, Dobro jsou pokládány za neexistující, nebo v nejlepším zredukovány na výplody biologicko-chemicko-fizikálních, čistě materiálních procesů v mozku.

Bez hádek o Pravdu, Dobro, Lásku, Krásu a další hodnoty prý bude mír

A přirozené hodnoty, jako rodina, vzájemné heterosexuální vztahy mužů a žen, v četně rozdělení jejich rolí, národ, stát, to vše je označeno za přežitky, hloupé zvyky nevědomců. Ty mají být sprovozeny ze světa ve jménu údajné lepší budoucnosti bez problémů s nějakou pravdou, dobrem, láskou, krásou, náboženstvími, filosofiemi, přirozenými sexuálními vztahy, národy a státy, ze kterých často plynou pouze problémy, spory, hádky a války. Vše to má být překonáno a nakonec zrušeno. Pak prý zavládne všeobecný a trvalý mír, blahobyt a klid.

Všichni budou stejní, stejně zmrzačení

Všichni pak budou více méně stejní. Tedy uměle, ideologicky duševně i fyzicky zmrzačení vykastrovaní, slepí, hluší, mentálně zaostalí, totálně zbaveni vyšších i přirozených idejí. Nikdo se nebude o nic hádat, protože nikdo nebude hledat takové blbosti, jako je Pravda, Dobro, Krása, Láska, ani nebude trvat na nesmyslných přirozených vztazích. A protože nebudou spory, nebudou války. A to přeci všichni chtějí.

A co zbude? Nakupovat.

A co potom takovým už ani snad ne lidem, kteří nic nehledají ani nehájí, zbývá jako náplň života. Polozvířecí přežívání pro přežívání. Nakupování a práce vykonávaná proto, aby bylo možné nakupovat. Mrtvo.

Děkuji. Takový svět nechci.

ZDROJ: Tomáš Rozličný

PIZZA

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 033,00 Kč
Vybráno 17.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
50 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.