horror-766261_960_720-755x340
12.7.2016
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Jsme na socialistické cestě k fašismu

Sdílejte článek:

RON PAUL 12|07|2016

Kdyby současné politické „elity“ na levici i pseudopravici skutečně porozuměly fašismu, přestali by to slovo používat jako nadávku. To proto, že obě skupiny, spolu s většinou politických figur a komentátorů, si přisvojují fašistické ideje a politiku.

Význačnou charakteristikou fašismu je „smíšené hospodářství“. Na rozdíl od socialistů a komunistů, kteří usilují o zrušení soukromého podnikání, se fašisté spokojují s ponecháním podniků v soukromých rukou. Namísto toho užívají fašisté regulace, nařízení a daně k ovládání podnikání a řízení (a ničení) hospodářství. Tudíž je fašistický systém ten, ve kterém soukromý byznys slouží politikům a byrokratům, namísto spotřebitelům. Nesedí snad tento popis fašistického systému na moderní západní ekonomiku?

Fašismus prospívá velkému byznysu, který si může dovolit náklady na přizpůsobení se vládním regulacím, na rozdíl od jejich menší konkurence. Velké podniky, které mají větší politický vliv než podnikatelé nebo malý byznys, má též výrazný prospěch ze státních dotací. Aby si udržel svou moc, financuje velký byznys „užší kruh“ – síť lobbistů, žurnalistů, think tanků, byrokratů a asistentů kongresmanů, kteří pracují za oponou, aby utvářeli vládní politiku.

Obamacare je příkladem fašismu, který je nesprávně označován za socialismus. Obamacare nevytvořila státem řízený systém „jednoho plátce“, jaký by existoval za socialismu. Místo toho rozšířila Obamacare státní kontrolu nad zdravotní péčí skrze nařízení, regulace a dotace. Nejvíce nechvalně známá část Obamacare – individuální mandát – nutí jednotlivce kupovat si produkt od soukromého odvětví.

Hromadné šmírování a omezení osobní svobody jsou dalšími charakteristickými znaky fašistických režimů. I když existuje hnutí za „reformu“ policejního státu, jen málo lidí chce zrušit masivní šmírování, zabavování civilního majetku, militarizaci policie a jiná opatření policejního státu, přijatá ve jménu válek proti teroru a drogám. Federální vláda dokonce užívá sílu k zabránění lidem prodávat nepasterizované mléko! 

Růst zabezpečovacího a válčícího státu byl doprovázen růstem prezidentské moci. Tato centralizace moci a podpora, které se od politické třídy těší, je dalším ukazatelem fašistické povahy současného režimu. Samozřejmě, spousta lidí v Kongresu bude bojovat za přitažení uzdy exekutivy, dokud je obyvatelem Bílého domu člen opoziční strany. Dokonce i ti nejurputnější oponenti nadměrné prezidentské moci se okamžitě stávají jejími lokaji, když jejich strana získá Bílý dům.

Přes všechen jejich údajný antifašismus podporují politici užití síly k přeměně společnosti a světa. Toto je určující vlastností nejen fašistů, ale též autoritářů. Skutečnými antifašisty jsou ti, kteří odmítají útočnou sílu. Pravá cesta ke skutečným svobodným trhům, míru a individuální svobodě začíná odmítnutím partajního autoritářství ve prospěch principu neagrese.

(1) Jasná narážka na Bernieho Sanderse a stíhačky F-35, pozn. překl.

ZDROJ: Ron Paul, mises.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.