1.12.2015
Kategorie: Společnost

Jsem velice rád, že se EU stará o naše bezpečí. Převrhnutá svíčka vždy děsila nejvíc

Sdílejte článek:

DAVID WILTSCH 01|12|2015

Na náš kontinent se valí hordy uprchlíků. Teroristické útoky otřásají Evropou. Oproti tomu radikalizuje naše společnost. Války oklešťují Evropu. A co zajímá Unii snad nejvíce, je, jak si upevním svíčku na adventním věnci.

Tuším, že tomu bylo v sobotu, kdy se ke mně dostal článek ze serveru Aktuality.sk, který se zabývá novým vyhlášením EU o regulaci svíček. Mudrci z Bruselu se v obavách o naši bezpečnost v několika stránkovém dokumentu rozhodli zaměřit na emise svíček. To víte, ročně v důsledku vdechování karcinogenních látek, které se při hoření svíček uvolňují, zemřou tisíce lidí a další stovky umírají na místě v důsledku udušením.

Další, a zřejmě i hlavní, starostí bruselských mágů jsou převržené svíčky, v důsledku čehož dochází k požárům. A tak se tento obsáhlý dokument „Požadavky na bezpečnost, které mají splňovat evropské normy pro svíčky a svícny“ zabývá i zpřísněnými požadavky a pravidly pro upevňování svíček. Podle evropské komise jsme totiž všichni tak hloupí a omezení, že bychom bez ni nevěděli, že po čas hoření musí stát svíčky stabilně a musíme pokud možno co nejvíce minimalizovat riziko popálení, jak můžeme zjistit právě díky tomuto vyhlášení.

svicka

Docela by mě zajímalo, jak toho chtějí docílit a jak by vlastně na plnění dané vyhlášky chtěli dohlížet. To všichni podstoupíme odborné školení, jak správně upevnit svíčky na adventním věnci? Zavedou se kontroly na umístění svíček v domácnostech? Či se rovnou zakáže domácí výroba adventních věnců?

Pánové a dámy, já si myslím, že ať si vyhlásíte cokoli, vždy se najde nějaký ten blbec, kterému se svíčka převrhne. A vy s tím nic moc nenaděláte, i kdybyste se na hlavu stavěli. Takže si vyhlašujte, co chcete, my aspoň vidíme, jaké jsou vaše priority.

Mezitím se nám po ulicích prohánějí nelegální přistěhovalci, roste kriminalita, sem tam se někdo odbouchne, vlády a organizace mají strach ze shromažďování lidí v důsledku možnosti teroristických útoků, naše společnost se radikalizuje, z Evropy se pomalu nedá vycestovat, neboť začíná být ze všech stran obklopena válkami, Turecký spojenec začíná být čím dál nevyzpytatelnější a do toho je tu vámi neustále předkládané ruské ohrožení. To vše jsou však v porovnání s příliš doutnající svíčkou jen maličkosti.

I když chápu, že váš zákaz o užívání replik zbraní při rekonstrukcích bitev, o kterém jsem se dozvěděl včera, se ve vašich očích zjevně jeví jako dostačující krok na ochranu společnosti. Čert vem fakt, že dík němým zbraním ztratí veškeré rekonstrukce bitev své kouzlo a z našeho kulturního života vymizí. To víte, během těchto rekonstrukcí umírají lidé po stovkách. Sám jsem živoucím důkazem vašich úvah, neboť jsem se nejedné, co by divák, zúčastnil.

Jsem rád, že lidem dennodenně svými nesmyslnými kroky a zásahy dokazujete svou zbytečnost. Nikdy by mě však nenapadlo, že vymýšlet hovadiny se může stát tak výnosným povoláním, jako je to vaše.

ZDROJ: David Wiltsch

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 130,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
10 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.