CESKOPLAC
16.8.2017
Kategorie: Společnost

Jsem ještě optimista nebo už pesimista?

Sdílejte článek:

MILOŠ PAVLŮ

A tak nevím – jsem ještě optimista nebo už pesimista? Za posledních 5 minut mnou proběhl následující tok myšlenek k naší dnešní společnosti (od mladých po staré):

Škola dětem znechutí učení systémem pozorně poslouchej, ani se nehni, zapamatuj si moudra učitele a pak je kdykoliv jak kolovrátek zopakuj, hlavně nebuď iniciativní a nechtěj změny.

Po ZŠ se studují neuvěřitelné ptákoviny, více než 50% studentů od počátku ví, že nebude nikdy dělat to, co studuje.

Diplomky si studenti prakticky zadávají sami a prakticky sami si vybírají oponenty,

Studenti nemají žádné pozitivní příklady v médiích – vidí tam Prague Pride, slyší zloděje jak kříčí: chyťte zloděje, vidí, že těm málo zlodějům kradoucím ve velkém se stejně nic nestane.

O malých firmách, které jsou v rozvinutém světě nejdynamičtější a přináší nejvíce inovací, slyší od rána do večera „že kradnů“ apod.

Za poslední roky nevznikl žádný kvalitní zákon, který by nepotřeboval ihned „novelu“. Zákonů je nesmyslně mnoho, za lidský život se nedají ani přečíst, přitom neznalost zákonů neomlouvá.

Úspěšný podnikatel začíná být ten, kde nejlépe ukradne nejvíce dotací tak, aby to nakonec bylo jen morální selhání ale podle práva bylo vše OK.

O vymahatelnosti práva se v ČR už nedá ani mluvit, ale není to jenom věc soudců. Je to více tou bandou právníků, kteří vystudovali proto, že to maminka chtěla a dnes jsou živí z krytí lumpáren a z donekonečna psaných a pozměňovaných zákonů.

Úcta mladých ke starším se naprosto vytratila (často si za to ale ti staří mohou sami),

Minority postupně více a více otvírají dveře do většinové společnosti a brzy budou mít zcela navrch. To co dříve bylo tabu je dnes normou (skvělý MUDr. Šmucler by se s TABU už neuživil).

Evropská unie vznikla tak, že 28 států čekalo, že jim to přinese jenom positiva. V čele EU stojí neskuteční „vůdci“, kteří si pletou řády a chovají se jak střední personál na UVKSČ.

Dotační politika je nastavená tak, aby všechny prachy nakonec stejně dotekly tam, kam mají. Tedy do Německa, Francie a Bruselu.

Většina lidí má vše důležité, ale je strašně nespokojená, pravdoláskařů a dobroserů přibývá geometrickou řadou.

O uprchlické politice „neuprchlíků“ jsem myšlenky potlačil, aby to se mnou neseklo. Statky, které vybudovali naši předci v krvi a v potu, dáváme zadarmo, aby nás „umlátili“ čepicemi.

… atd., atd., mezinárodní politika, řinčení zbraní, zcela nekryté měny, zadluženost všech, atd., atd.

A to si já vůl pořád myslím, že jsem optimista a že lze vše ještě „dovést k normálu“. Po volbách a bez vidlí to ale nebude! Celý mikro a makrokosmos je držen vždy nějakým druhem „pojiva“, těžko ale hledám pojivo k něčemu, „co už se dávno utrhlo od řetězu“!

 

Autor: Miloš Pavlů

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.