kuchynsky-jidelni-kout-rohova-lavice-jidelni-sety-adela-800x650
29.7.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Jídelní set vytvoří příjemné zázemí pro stolování

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Jídelna je místem v domě, kde se schází celá rodina, a to i několikrát denně. Sednout si všichni k jednomu stolu, to je v moderní hektické době potřeba jako sůl. U dobrého jídla a pití určitě chceme sedět pohodlně a stolovat na úrovni. A k tomu slouží moderní jídelní sety. Rádi byste obměnili jídelní kuchyňský nábytek? Mezi jakými typy sestav můžete vybírat?

Stůl a židle, nebo rohový set?

fialove-zidle-bily-moderni-stul-06-800x650V zásadě máte dvě hlavní možnosti. Jsou jimi klasický stůl s židlemi, nebo rohová lavice, stůl a židle. Obě mají spoustu variant a správným výběrem vytvoříte příjemné zázemí. Obrovskou výhodou zakoupení kompletního setu je vyladěnost materiálů a barev, mnohdy dokonce i nižší cena, než kdybychom vše kupovali zvlášť.

Jaké materiály máme k dispozici

Masivní jídelní sestavy se nejčastěji vyrábějí z borovice, buku, dubu, smrku i dalších dřev. Levnější variantou jsou sety z MDF nebo lamina. Nejsou tak trvanlivé a odolné, přesto mohou vypadat pěkně a dobře posloužit. Na výběr je nepřeberné množství dekorů. Láká vás kombinace kovu a skla? I takové stoly a židle bez problémů v nabídkách najdete. Co se týká čalounění židlí a lavic, používají se pevné látky, umělá kůže nebo dokonce i pravá kůže. Po čase, jakmile se látka ošoupe a ušpiní, ji můžete za poměrně malý peníz přečalounit. Vaše jídelna tak rázem získá nový nádech.

A co rohová lavice?

Rohový jídelní set je v malých bytech často jedinou možností, jak usadit všechny členy rodiny ke stolu. V rámci lavice mnohdy dokonce získáte i úložný prostor! Skvěle se ale vyjímají i ve větších kuchyních. Někomu se zkrátka líbí a nepořizuje si tuto sestavu jen kvůli úspoře místa.

Na co dbát při výběru

Při výběru berte v úvahu váš vkus, velikost místnosti, ostatní nábytek do kuchyně, počet strávníků a samozřejmě i vaše finanční možnosti. Nebojte se koupit váš vysněný jídelní set na e-shopu. Ušetříte, a s dopravou až k vám domů dnes už opravdu není problém.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.