4.11.2015
Kategorie: Společnost

Jediná válka, která má smysl a musíme ji podstoupit, je ta proti Islámskému státu, Obamo

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 04|11|2015

„Po celou dobu jsem důsledný v tom, že nebudeme bojovat, jako jsme bojovali v Iráku, s armádními prapory a okupováním. To problém neřeší,“ uvedl Obama. Inu, bojujeme falešné války a na důležité kašlem.

Současná evropská a americká elita se snaží občanům spravovaných států vnutit pocit, že jediným zlem na světě je Rusko. Pryč s ideologií studené války. Svět je jinde a změny jsou tak rychlé, jak rychlý je vývoj všech oblastí lidské činnosti. Přes vše negativní v minulosti, přes bolševické pogromy nebo rok 1968 to nebylo Rusko, které se stalo důvodem aktuálního bordelu ve světě, zejména na africkém kontinentu a na Blízkém východě.

Falešný humanismus, který posloužil v posledním čtvrtstoletí jako krycí deštník pro bezprecedentní útoky na suverénní státy, svržení fungujících režimů, výdělky nejen zbrojní lobby, ale následně i skupin, navázaných na tzv. humanitární pomoc z veřejných peněz, přinesl své ovoce v podobě nového a s ohledem na počet obyvatel na Zemi bezprecedentního chaosu. Kmenové války, souboje na život a na smrt, desítky milionů civilistů mrtvých na všech stranách a další desítky milionů v následujících letech na cestě do Evropy, protože Amerika je daleko a za louží. Při cestě tam byznys s gumovými čluny a nafukovacími vestami nefunguje.

Lidé nikdy nežili, nežijí a nebudou žít plošně v míru a lásce. Odporuje to lidské přirozenosti, stejně jako odporuje lidské přirozenosti násilná instalace jednoho systému výměnou za jiný shora, bez trpělivosti a čekání na pozvolný vývoj zdola. Řešením by jistě mohlo být například Prozium z filmu Equilibrium. Já ho nechci.

2009-07-27_092047_file006888

Jsou války, které vést musíme. Jsou to války proti agresorům a platí v nich staré známé „kde nepomáhá síla, pomáhá ještě větší síla“. Zejména když na to máme. A Západ na takovou válku má. Problém je, když se kdokoli s pomíjivou aktuální mocí sebere a agresora si sám vyrobí, aniž by před tím existoval. Důvodů je celá řada. Od doktrín typu „v zájmu amerického lidu“, přes „rozpad SSSR byla chyba“, až po výdělky těch, kteří z chaosu neprofitují jen politicky, ale soukromě a v penězích. Mezi války, které jsme vést neměli, patří ta v Afghánistánu, Iráku nebo Libyi. V době hybridních válek, kdy už neexistují jen klasické frontové linie, patří mezi chyby s fatálními důsledky také finanční, materiální a personální podpora Arabského jara, Majdanu nebo opozice vůči Asadovi. Existuje však válka, kterou vést musíme a čím později s ní začneme naplno, se vším, co máme a co umíme, tím těžší to pak bude. Cílem je Islámský stát.

Na jeho vzniku mají západní politici a různé lobbistické skupiny obrovský podíl. Chápu USA, že se jich to netýká tak, jako Evropanů. Tak dlouhé rakety islamisté nemají a přes Středozemní moře a pěšky po souši se k nim oběti vzniku Islámské státu nedostanou. Samostatnou kapitolou jsou pak úvahy nad tím, že zájmem USA není klid a případný hospodářský růst na starém kontinentu. Ať chceme nebo ne, mocenské doktríny existovaly a existují dál a my jsme v tomto ohledu reálnou konkurencí, zejména když se pod vládou Obamy mohou s námi ve sportovní disciplíně „socialismus“ postavit už skoro na stejnou startovací čáru. Islámský stát jsme si však v podstatě společně vyrobili chybnou zahraniční politikou sami. A sami ho budeme muset taky vymazat z mapy. Bude to brutální a budou u toho umírat nevinní, ale tak to ve válkách chodí. Pořád je lepší, když se to odehraje jinde, než jednou znovu v Evropě.

Je nejvyšší čas. Jediná válka, která má smysl, je ta proti Islámskému státu a to v otevřené spolupráci s Ruskem, byť to bude znamenat třeba i obnovení pozice Asada. A budiž nám do budoucna poučením, že plést se do vnitřních záležitostí suverénních států a násilně měnit systémy podle našeho vnímání světa je dlážděnou cestou do pekel nejen tam, ale i u nás.

ZDROJ: František Matějka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2017: *****

Jan Marek 100,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Slavomír Vítek 100,- Kč, Drahomíra Pacáková 500,- Kč, Karel Petrů 100,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, ing. Dagmar Husáková 2000,- Kč, ing. Milan Sobotka 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Karel Váňa 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 100,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.