ZEMANKSCM
23.4.2018
Kategorie: Politika

Je mi z Vás smutno, pane prezidente

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 2,90 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

M. K. PIJÁČEK

Jako volič, který Vám ve druhém kole dal hlas, byť s obrovským sebezapřením, nevycházím z údivu nad skutečností, že místo státnické účasti při repatriaci pozůstatků J. E. kardinála Berana, pochleboval jste komunistické sebrance.

Než jsem Vám ve druhém kole prezidentských voleb dal svůj hlas, dlouho jsem váhal. Opravdu nebylo z čeho vybírat. Mohl jsem se rozhodnout mezi Vámi a člověkem jehož jméno jsem už zapomněl, člověkem, kterého silně prosazovaly obě kavárny, pražská i brněnská. Rozhodoval jsem mezi možností špatnou a ještě horší. Na rozdíl od Vašeho protikandidáta jsem si myslel, že vím, co od Vás můžu čekat. Nikdy by mne však nenapadlo, že pouhé tři měsíce po svém zvolení podpoříte partaj se zločinnou minulostí, partaj hlásící se ke zrůdné ideologii marxismu-leninismu, k ideologii komunismu.

A to právě v den, který se stal symbolem protikomunistického postoje. V den, kdy se vrátily do vlasti ostatky J. E. Josefa kardinála Berana. Člověka, kterého nenáviděli a pronásledovali představitelé dvou nejzločinnějších ideologií v historii lidstva, nacismu a komunismu. V den repatriace člověka, kterému se dostalo pocty jako nikomu jinému. Člověku, který byl pochován po boku papežů. Takové pocty se Vám, pane prezidente, nikdy nedostane. Možná i to byla příčina, že jste se nezúčastnil obřadů souvisejících s návratem ostatků tak vynikající osobnosti. Troufám si tvrdit, jedné z největších osobností českého i moravského národa. Okolnost, že nejste věřící, není podstatná. Jste prezidentem občanů tohoto státu a jako takový jste měl přímo povinnost zúčastnit se tak významné události. Místo toho jste dal přednost komunistickému guláši. Plivnul jste tak do očí tisícům lidí, kteří Vám dali hlas jako alternativu před ně nevolitelným Vaším protikandidátem. Chce se mi blejt, pane prezidente!

Při svém kázání J. E. Dominik kardinál Duka se pozastavil nad skutečností, že nejste tam, kde byste měl být. „Je jistě náhodnou souhrou okolností, že ve chvíli, kdy my zde vítáme kardinála Berana, je prezident republiky hostem na sjezdu komunistické strany, která se přes volební porážku dožaduje stále většího podílu na moci? To je velmi zřetelné znamení hodiny, v níž se náš národ nachází a o to větší zodpovědnost připadá hlavě státu, aby zaznělo rozhodné slovo.“ Snad tato slova otce kardinála omilostní jej alespoň trochu v očích pražských a brněnských kavárníků.

Včera byla neděle Dobrého pastýře. Co to má společného s Vámi, pane prezidente? Víc, než si myslíte. Jako hlava státu, jste pastýřem našich národů. Jako takový máte dbát, aby stádo Vám svěřené co nejlépe prosperovalo, aby v něm nedocházelo k třenicím. Měl byste pečovat o poctivé ovce. Místo toho jste dal přednost neposlušným kozlům a beranům.

Zamyslete se nad sebou, pane prezidente, ještě máte čas. Není ho však mnoho.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
129 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.