japanese
16.2.2017
Kategorie: Společnost

Japonsko vymírá: Jen stres a práce. Polovina manželských párů proto spolu vůbec nespí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM

Budoucnost Japonska je tak po zveřejnění těchto neblahých výsledku znepokojivá. A navíc, i páry, které žijí ve svazku manželském se přiznaly, že už více než měsíc neměly pohlavní styk a ani to neplánují.

Nejedná se však o žádnou novinku. Počet párů, které žijí v manželství a neměly více jak měsíc sex roste dlouhodobě. V roce 2004, kdy se tento průzkum uskutečnil poprvé bylo procentuální zastoupení manželství bez pohlavního styku pouze 31,9 procenta.

Klesající zájem Japonců o sex potvrzuje i druhý průzkum provedeny Japonskou asociací pro plánování rodiny. Šetření probíhalo v minulém roce a zapojilo se do něj více než 3000 lidí mezi 16 až 49 lety. Více než 1200 z nich žilo v manželství. Odpovědi byli opět alarmující, 47,2 procenta sezdaných mužů a žen se svým protějškem vůbec nespí, což je oproti roku 2014 nárůst o 2,6 procenta.

Sociologové přisuzují tento klesající trend spíše než poklesu sexuálního libida, modernímu životnímu styl a nedostatku času. Japonci zkrátka nenajdou ve svém nabitém programu čas na postelové aktivity. Nejvíce absentérů bylo mezi čtyřicátníky na které je v práci kladeno nejvíce profesních požadavků. Jako „problematickou záležitost“ popsalo svůj sexuální život více než 22 procent vdaných Japonek. 35 procent Japonců je natolik sedřeno prací, že sexuální styl vnímají jako „příliš fyzicky náročný a vyčerpávající“. Nemalé procento respondentů uvedlo, že svoji ženu vnímají spíše jako člena rodiny než sexuální partnerku.

Přílišné nároky v profesním životě a posedlost prací není v Japonsku úplně ojedinělý fenomén. Před dvěma lety otřásl společnosti případ čtyřiadvacetileté ženy, kterou více než 100 hodin přesčasů za měsíc dovedlo až ke spáchání sebevraždy. Japonci mají pro smrt z přepracování dokonce speciální výraz – označený jako karóši.

Ředitel výše uvedené asociace pro server The Guardian uvedl: „To je poprvé v historii, co tolik mužů odpovědělo, že nemají sex, protože jsou příliš unavení z práce. Vedle úpravy pracovní doby je třeba také zrevidovat to, jak lidé pracují“. Japonská populace následkem i tohoto fenoménu vymírá. V současné době je zemi porodnost 1,4 dítěte na ženu. Jestliže se v nejbližší době nezvedne aspoň na 2,1 dítěte na ženu, do roku 2060 se japonská populace zmenší z nynějších 127 milionů na 86 milionů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 003,00 Kč
Vybráno 22.86%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.