japanese
16.2.2017
Kategorie: Společnost

Japonsko vymírá: Jen stres a práce. Polovina manželských párů proto spolu vůbec nespí

Sdílejte článek:

COM

Budoucnost Japonska je tak po zveřejnění těchto neblahých výsledku znepokojivá. A navíc, i páry, které žijí ve svazku manželském se přiznaly, že už více než měsíc neměly pohlavní styk a ani to neplánují.

Nejedná se však o žádnou novinku. Počet párů, které žijí v manželství a neměly více jak měsíc sex roste dlouhodobě. V roce 2004, kdy se tento průzkum uskutečnil poprvé bylo procentuální zastoupení manželství bez pohlavního styku pouze 31,9 procenta.

Klesající zájem Japonců o sex potvrzuje i druhý průzkum provedeny Japonskou asociací pro plánování rodiny. Šetření probíhalo v minulém roce a zapojilo se do něj více než 3000 lidí mezi 16 až 49 lety. Více než 1200 z nich žilo v manželství. Odpovědi byli opět alarmující, 47,2 procenta sezdaných mužů a žen se svým protějškem vůbec nespí, což je oproti roku 2014 nárůst o 2,6 procenta.

Sociologové přisuzují tento klesající trend spíše než poklesu sexuálního libida, modernímu životnímu styl a nedostatku času. Japonci zkrátka nenajdou ve svém nabitém programu čas na postelové aktivity. Nejvíce absentérů bylo mezi čtyřicátníky na které je v práci kladeno nejvíce profesních požadavků. Jako „problematickou záležitost“ popsalo svůj sexuální život více než 22 procent vdaných Japonek. 35 procent Japonců je natolik sedřeno prací, že sexuální styl vnímají jako „příliš fyzicky náročný a vyčerpávající“. Nemalé procento respondentů uvedlo, že svoji ženu vnímají spíše jako člena rodiny než sexuální partnerku.

Přílišné nároky v profesním životě a posedlost prací není v Japonsku úplně ojedinělý fenomén. Před dvěma lety otřásl společnosti případ čtyřiadvacetileté ženy, kterou více než 100 hodin přesčasů za měsíc dovedlo až ke spáchání sebevraždy. Japonci mají pro smrt z přepracování dokonce speciální výraz – označený jako karóši.

Ředitel výše uvedené asociace pro server The Guardian uvedl: „To je poprvé v historii, co tolik mužů odpovědělo, že nemají sex, protože jsou příliš unavení z práce. Vedle úpravy pracovní doby je třeba také zrevidovat to, jak lidé pracují“. Japonská populace následkem i tohoto fenoménu vymírá. V současné době je zemi porodnost 1,4 dítěte na ženu. Jestliže se v nejbližší době nezvedne aspoň na 2,1 dítěte na ženu, do roku 2060 se japonská populace zmenší z nynějších 127 milionů na 86 milionů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2017: *****

Jan Marek 100,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Slavomír Vítek 100,- Kč, Drahomíra Pacáková 500,- Kč, Karel Petrů 100,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, ing. Dagmar Husáková 2000,- Kč, ing. Milan Sobotka 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Karel Váňa 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Tomáš Navrátil 400,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 500,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.