2.5.2013
Kategorie: Společnost

Jan “Gripen” Kavan by bez půjček zemřel hlady?

Sdílejte článek:

(c) KAREL KŘÍŽ 02/05/2013

Když jako ministr vlády Miloše Zemana zametal stopy po korupci v kause vojenských stíhaček, záhadně se mu v trezoru jeho kanceláře líhly statisíce korun, které tam údajně nikdo nikdy nedal a nikdo nikdy neviděl. Neúplatná protikorupční policie se s tímto vysvětlením trezorového zázraku spokojila a tak se sociálně demokratický politik v poklidu dožil zaslouženého důchodu mimo oplocení nápravného zařízení.

 

 

Na rozdíl od svého stranického přítele, který po relaxačním pobytu na Vysočině a změně partajní barvy vysublimoval coby presidenská mlha kolem svých nejvěrnějších, Kato Kavan bloudí prvomájovou veselicí bolševiků jako obyčejný poddaný bez politického finančního krytí a s hořkým úsměvem na rtech si stěžuje soudruhům na svůj těžký úděl chudáka důchodce. Musí prý přežívat za ušmudlaných 10 250,- Kč měsíčně a od smrti hladem zachraňují hrdinného starce půjčky od přátel.

 

Status společností utlačovaného seniora pak podtrhoval i dokonalým image se starou šusťákovkou přes secondhandové sako a zmačkanou igelitkou, ovšem tentokráte narozdíl od Grossových dob nenaplněnou pevnou českou měnou strýčka Vika, ale zřejmě svačinou a lahváčem. Jeden by jej politoval.

 

Zajímalo by mne, kdo z přátel mu půjčuje. Zdali jsou to ty desítky poslanců, kteří dle jeho vlastních slov obdrželi “konzulatční poplatky” za doporučení stíhaček Gripen, či stavitelé dálnic s taxou blížící se “sovětským úderníkům” v Soči, nebo nákupčí vládních postů z Bambergu. Možná mu nějakou kačku pošle kolega ministr Svoboda, jemuž třeba z tunelu na kočárky ještě něco málo zbylo, popřípadě Karel Srba, jehož krabice od bot uměly porodit statisíce stejně tajemně jako Kavanův trezor.

 

 

Jen bych chtěl bývalého ministra, který si za roky bohatě dotovaného parazitování na státním rozpočtu v parlamentu i ve vládních funkcích nedokázal zajistit obživu na stará kolena, varovat. Na půjčky a dluhy pozor! Podívejte se na osud soudruha europoslance Ransdorfa, který na vlastní kůži pociťuje účinnost zákona č. 120/2001 Sb. z vaší dílny. S měsíčním příjmem rovnající se ročnímu platu proletáře, kterého v Bruselu zastupuje, zaťal sekeru za 17 miliónů. Ono se to na různých úrocích, poplatcích a odměnách exekutorů nastřádá hned.

 

Mám však za to, že Jan Kato Kavan má jistě lepší řešení své finační krize. Buď napíše Milošovi o nějakou trafiku, popřípadě počká na zářivé vítezství Bohouše a jeho party ve volbách a požádá nového oranžového přítele ministra, aby mu zaslal ten báječný kouzelný, stohy bankovek po nocích rodící, starý terzor z bývalé, Gripeny chráněné, kanceláře.

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2017: *****

Tomáš Foldyna 1054,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Zdeněk Pešek, MBA 635,- Kč, Mgr. Eva Javůrková 1000,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Jiří Blažek 300,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Ludmila Pevná 2000,- Kč, Petra Sprincová 1000,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Miloš Zbránek 1000,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jana Hrdličková 200,- Kč, Anna Trhlíková 200,- Kč, Laszlo Lorincz 2586,82 Kč

***** Celkem za měsíc: 14 275,82 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.