pencil-968952_960_720
5.3.2016
Kategorie: Společnost

Jaka inkluze? Prostě se budu pokupě učit idyjoti s genyjama

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 05|03|2016

Ja nevim, o čem se to tady vubec dyskutuje? Na co zas tolik novych, cizich slov, kere si ja idyjot musim vyhledavat ve slovniku? Prostě budeme mět novy system, kdy genyjus bude sedět vedle idyjota.

To už tak přece bylo za te cisařovny, kera zkazila děckam mladi, bo vymyslela povinnu školni dochazku. Nikdo nezjišťoval, jestli zje synek rychtařa anebo Josefa Vyskočila. Prostě seděli vedle sebe a učili se čitat, psat a počitat. Mlademu Vyskočilovi to za tři roky stačilo, mlady Rychtař pokračoval dal.

Jenže pak se to nějak zvrtlo, bo se přišlo na to, že neni dobre, když vedle sebe sedi genyjus a idyjot, bo jeden byl z teho v depresi, druhy se zas nic nenaučil. Třida děcek vždycky šlape enem tak, jak nejslabši članek řetaza. A tak se to rozdělilo, bo hlupějšim se mohli učitele vic věnovat, aby z nich aspoň cosik bylo, chytřejši mohli postupovat rychle. A fungovalo to tak u nas dluho.

A protože to fungovalo, ryli do teho chytraci z brusele tak dluho, až ti naši pajtaši vyměkli a rozhodli, že všecky zase pomišaju do jedne mňagy. Chytry, hlupy, genyjus, idyjot, čistiš si zuby anebo ni, umiš česky nebo hotentotsky, všecko jedno, bo to přikazali z brusele a my musime posluchat.

Ale tak je to spravne, nenavist je třeba v děckach posilovat už od mala. A je třeba připravit třidy na fakt, že česke děcko tam vubec chodit nebude. A pokud bude, može vam ze školy poslat třeba taku slohovku:

„Myla maminka, dostali zme za ukol popsat, jak se nam libá lýbí v naši třidě. Lýbí, jen kdyby tu nebyly ty hystericke učitelky. Mohamed řikal, že to su kravy a že je raz podřeže jak ovce Mohamed je novy, přišli minuly měsic z Afriki s tatu, mamu a osmi brachama, bo tam se valči a tady ještě ne. Ja si mislim, že učitelky nesu kravy, i když aji mě někdy serou. Když přišel Mohamed, zrovna naša uča přišla s tym, že mu zrobime uvitaci party. Všeci zme ho museli obejmout a řikat, jak zme radi, že se přistěhoval zrovna ku nam, bo naše škola patři všem dětem na svétě anaše země tež. Jura ho obejmout nechtěl, ale ten už se teď s nama neuči, bo ho třidni psicjhološka vyloučila, že je podvědomy rasista. Tajak Marušku, kera nechtěla dat svačinu Jozefovi Bilemu. Ja sem se ji divil. Jozefovi davam svačinu každy den, nevadi mi to a a za to mam od Jozefa někdy aji penize, kere bere v jinych třidach. Ale Maruška se nakonec před celou školou omluvila v rozhlase a mohla zustat.

Učeni mě moc nebavi, sice mame všeci jednički a dvojki, ale je to nuda. Bavi mě jen zeměpis, kde se hodně učime o mimoevropskych kultůrách, bo ta naše je rasystycka, nic zme nevynalezli, to třeba arabi vymysleli čislice, takže bez nich by nebila ta zkurvena matyka, ale to nevadi. Z matyki mě zkušali včera, z deseti přikladu sem měl dva spravně, takže sem dostal dvojku. Tež dobre. Všeci tu mame jednički a dvojki. To na susedni placene bileškole to je horši, tam maju aji štyrky a pětky, ale u nas ne, bo by to mohlo ohrozit našu psichiku řikala psichološka. Psichološka je u tabule s každym keremu by se mohlo ubližovat, a tak ty učitelky moc neprudi. Aji ze zakladu romske kultury mam ale fčil už musim končit, bo zvoni a po přestavce jdem na přenašku neziskove organyzace Pomoc dětem všem.“

Ladislav Větvička, idyjot

bloger_822

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč, JIří Fridrich 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 322,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.