115-prostorna-satni-skrin-do-loznice-800x650
1.9.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Jak vybrat šatní skříň do malého bytu?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Nabídka šatních skříní je nyní na trhu obrovská, mnoho lidí ale přesto řeší problém, jak uskladnit oblečení, které se nashromáždilo za mnoho let. Často je na vině špatná organizace prostoru v malých bytech. Pokud je to i váš případ, přečtěte si, jak vám správný výběr skříně může pomoci.

Využijte místnost v celé výšce

Nedostává-li se místa horizontálně, stále je tu možnost využít prostor vertikálně. Před pořízením šatní skříně ložnici pečlivě změřte a nebojte se vybrat vyšší model. Pod stropem vám tak nezůstane nevyužitá mezera, do níž se jen práší. Namítáte, že se do vyšších polic těžko dostanete? K vysokým skříním lze za pár stovek přikoupit praktické schůdky ve skládací podobě, nebo takové, které mohou současně sloužit jako stolička, takže nezůstanou po většinu dne nevyužity. V případě opravdu vysokých stropů lze úložný prostor ještě zvětšit pořízením nástavců či úložných krabic na skříň.

Zbavte se klasických dveří a zásuvek

V malém prostoru, kde se už tak těžko hnete, neustálé otevírání zásuvek a dveří jednoduše obtěžuje. Navíc je třeba nechat před skříněmi a policemi další místo. Tento problém lze snadno vyřešit pořízením skříní s posuvnými dveřmi, které žádné místo nezaberou. Můžete je tak umístit i tam, kam by se vám klasická skříň nevešla – i pár centimetrů čtverečných udělá velký rozdíl. Namísto zásuvek zvažte pořízení policových skříní.

Optické rozšíření prostoru

Jestliže se vám podaří opticky zvětšit ložnici, víc místa na uschovávání věcí tím sice nezískáte, ale bude se vám bydlet příjemněji. A to je také důležité, pocit stísněného prostoru nikomu na náladě nepřidá. Základem je vybrat si skříň ve světlejší barvě. I když máte rádi černou, malému pokoji obrovská tmavá skříň neprospěje. Skvělým tipem jsou skříně se zrcadly, která pocitově otevřou prostor. Navíc ušetříte místo na stěnách, protože už nebudete muset pořizovat jiné.

TIP: Skříně nejen pro malé ložnice v mnoha moderních dekorech můžete zakoupit jednoduše online ve specializovaném obchodě Dona-shop.cz. Nabídka přirozeně zahrnuje i rozměrnější skříně do šatny, můžete-li si místnost určenou jen na šatstvo dovolit, určitě toho využijte.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.