115-prostorna-satni-skrin-do-loznice-800x650
1.9.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Jak vybrat šatní skříň do malého bytu?

Sdílejte článek:

Nabídka šatních skříní je nyní na trhu obrovská, mnoho lidí ale přesto řeší problém, jak uskladnit oblečení, které se nashromáždilo za mnoho let. Často je na vině špatná organizace prostoru v malých bytech. Pokud je to i váš případ, přečtěte si, jak vám správný výběr skříně může pomoci.

Využijte místnost v celé výšce

Nedostává-li se místa horizontálně, stále je tu možnost využít prostor vertikálně. Před pořízením šatní skříně ložnici pečlivě změřte a nebojte se vybrat vyšší model. Pod stropem vám tak nezůstane nevyužitá mezera, do níž se jen práší. Namítáte, že se do vyšších polic těžko dostanete? K vysokým skříním lze za pár stovek přikoupit praktické schůdky ve skládací podobě, nebo takové, které mohou současně sloužit jako stolička, takže nezůstanou po většinu dne nevyužity. V případě opravdu vysokých stropů lze úložný prostor ještě zvětšit pořízením nástavců či úložných krabic na skříň.

Zbavte se klasických dveří a zásuvek

V malém prostoru, kde se už tak těžko hnete, neustálé otevírání zásuvek a dveří jednoduše obtěžuje. Navíc je třeba nechat před skříněmi a policemi další místo. Tento problém lze snadno vyřešit pořízením skříní s posuvnými dveřmi, které žádné místo nezaberou. Můžete je tak umístit i tam, kam by se vám klasická skříň nevešla – i pár centimetrů čtverečných udělá velký rozdíl. Namísto zásuvek zvažte pořízení policových skříní.

Optické rozšíření prostoru

Jestliže se vám podaří opticky zvětšit ložnici, víc místa na uschovávání věcí tím sice nezískáte, ale bude se vám bydlet příjemněji. A to je také důležité, pocit stísněného prostoru nikomu na náladě nepřidá. Základem je vybrat si skříň ve světlejší barvě. I když máte rádi černou, malému pokoji obrovská tmavá skříň neprospěje. Skvělým tipem jsou skříně se zrcadly, která pocitově otevřou prostor. Navíc ušetříte místo na stěnách, protože už nebudete muset pořizovat jiné.

TIP: Skříně nejen pro malé ložnice v mnoha moderních dekorech můžete zakoupit jednoduše online ve specializovaném obchodě Dona-shop.cz. Nabídka přirozeně zahrnuje i rozměrnější skříně do šatny, můžete-li si místnost určenou jen na šatstvo dovolit, určitě toho využijte.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.