pujcka
14.11.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Jak vybrat rychlou půjčku a nenaletět podvodníkům?

Sdílejte článek:

V současné době není až tak těžké půjčit si peníze, protože na finančním trhu působí nepřeberné množství bankovních a nebankovních společností. Získat úvěr v bankovním domě nebo třeba půjčku na mateřské dovolené je pro lidi s nižším příjmem takřka nemožné, avšak pro takové klienty mají dveře otevřené nebankovní firmy. Pokud patříte i vy do druhé skupiny lidí, která nedosáhne na bankovní produkt, potom se před vás staví otázka, jak rychlou půjčku vybrat, abyste nenaletěli nějakému lichváři.

V první řadě byste se měli zorientovat na bohatém trhu s půjčkami, protože nebankovní společnosti nabízí půjčky s různými parametry a podmínkami, například rychlou půjčku zdrama, rychlou půjčku ihned, ale mnohé další varianty. Uvědomte si, co vůbec od úvěru očekáváte. Bylo by totiž nelogické vzít si několik rychlých půjček ve výši 20 tisíc korun, když potřebujete 100 tisíc korun na rekonstrukci interiéru.

Porovnávat jednotlivé nabídky ručně by zabralo spoustu času, ale naštěstí vznikly online nástroje sloužící pro automatické srovnání. Ihned zjistíte, jaká společnost je pro vás ta pravá ořechová a jaké se naopak vyhnout obloukem.

Internet je mocný nástroj

Prostřednictvím internetu vyřídíte v podstatě všechno – od srovnání půjček až po jejich sjednání. Spousta úvěrových společností má na svých webových stránkách formulář, ve kterém vyplníte osobní a kontaktní údaje, odešlete ho ke zpracování a vyčkáte na vyhodnocení. Během chvíle obdržíte e-mail, případně telefonický hovor, s informací o tom, zda je vám rychlá půjčka schválena či nikoliv. Vyhnete se tak osobním schůzkám s poskytovatelem.

Kolik si chcete půjčit? A na co?

Usnadněte si výběr půjčky tím, že si před samotným porovnáváním uděláte jasno v tom, zda by se mělo jednat o účelovou či neúčelovou půjčku. Pokud finance poputují na renovaci koupelny, potom je výhodnější účelová alternativa, která bude mít i nižší úrokovou sazbu. Jestliže však peníze potřebujete na různé věci, například z části si uděláte radost a zaplatíte dovolenou a část použijete na splacení ostatních dluhů, pak je ideální volbou neúčelová varianta. Počítejte ale s vyšším úrokovou sazbou.

Úroková sazba není všechno

Úroková sazba je sice jedna z nejdůležitějších informací, která by vás měla při sjednávání půjčky zajímat. Nicméně ohlížet byste se měli i na RPSN a dobu splatnosti. Pod čtyřmi písmenky RPSN se skrývají veškeré náklady na úvěr, tedy zahrnují i poplatky za sjednání, vedení úvěrového účtu a podobně. U některých nebankovních produktů je sice úroková sazba nízká, ale RPSN se šplhá do astronomických výšin. Od takových firem dejte ruce pryč.

Učený z nebe nespadl, a tak nemůžete vědět o úvěrech úplně všechno. Jestliže budete respektovat výše uvedené rady, nemusíte se bát toho, že byste naletěli neférové společnosti.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 630,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.