3.7.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak to vidí oni? Strýčkovice z pohledu serveru Romea …

Sdílejte článek:

KATEŘINA GAJDOŠOVÁ 03|07|2014

Není to tak dávno, co zpravodajci upozornili na problémy z vesnice Strýčkovice na Domažlicku. Lavina, která tato zprávu spustila, se dala očekávat. Jedni odsuzují druhé. Majorita se domáhá řešení romské otázky. Romové tento případ bagatelizují. Konečné řešení v nedohlednu.

 

 

Není už na čase si přiznat, že tento problém už opravdu začíná všem přerůstat přes hlavu? Není na čase si přiznat, že lít další peníze z našich kapes není řešení? Jak se dalo očekávat, lavina byla spuštěna z obou stran. Avšak každý tento případ viděl jen a pouze svým vlastním pohledem. Pojďme se podívat, jak to vidí oni ….

 

Vlajková loď ochrany romských práv, Romea.cz a jeden z jejich autorů, pan Zelený napsal, že se v podstatě nic neděje. Vždyť to přeci jen 2 namol opilí strýčkové rozbili dalšímu strýčkovi okno dlažební kostkou. Ti dva byli cikáni a ten druhý ne. Jak se nám Romea a pan Zelený snažili podstrčit, tohle přece není problém. TOHLE SE PŘECE ASI VE VYSPĚLÉ SPOLEČNOSTI DĚJE NAPROSTO NORMÁLNĚ. Je přeci naprosto normální hulákat na ulici a rozbíjet sousedům okna.

 

A opět hnusní čeští rasističtí novináři jsou ti, kdo z toho dělají problém. To ne my, to oni zaznívá z úst „utlačované“ menšiny.

 

Cituji pana Zeleného: „Z dvou opilých mužů, kteří rozbili okna sousedovi, je najednou romský klan terorizující vesnici, jejíž občané potřebují a také mají policejní ochranu. Nesmí se popírat fakt, že pachatelé jsou nejspíš skutečně společensky nebezpeční a soužití s nimi je problematické, ovšem odkazovat na jejich etnicitu skutečně na místě není.“

 

Odkazovat na jejich etnicitu je namístě, protože nelze strkat hlavu jako pštros do písku a tvrdit, že se nic takového neděje. Ve společnostech, kde žije pohromadě více etnických skupin či menšin (někdy už většin) je naprosto normální označit člověka za Afroameričana, Hispánce nebo Roma. Protože pokud tak nechceš být označován, je velká pravděpodobnost, že se za své romství stydíš a stydíš se za to, co příslušníci tvé rasy vyvádějí ostatním.

 

Když se na serveru Romea objeví zpráva, že nějaký romský mladík vrátil babičce vypadlou peněženku, taky napíšete, že to byl Rom. PROČ??? Protože většina společnosti má zakořeněno, že Rom by ji spíše ukradl, než vrátil …. V tomto již nevadí odkaz na etnicitu?

 

A znáte i druhý pohled na věc? Skutečně by běžné házení kamen do oken tak rychle vygradovalo až k soudu? A je normální, že se někteří lidé chovají spíše jako zvěř?

 

Bratři terorizují občany ve Strýčkovicích. K soudu jeden z nich dorazil opilý ..

 

Milá Romeo a přispívající pisálci, přeju Vám, abyste se chytili za nos a dali si facku. Pokud nechcete být házení do jednoho pytle s ostatními nepřizpůsobivými, udělejte si pořádek ve vlastním chlívku a zameťte na zápraží. A ty, milý státe, začni bránit práva svých občanů.

 

 

Je třeba si uvědomit, že peníze na multiculti integrace nic nevyřeší, že pouze důslednou kontrolou a zpětnou vazbou lze řešit problémy a že nelze měřit dvojím metrem jen z toho důvodu, že jeden je bílý, jeden černý a jeden žlutý nebo fialový.

 

Přála bych si, aby zde skutečně přišla politická strana, která bude mít „koule“ na to, aby začala řešit otázky problémových a nepřizpůsobivých a neohlížela se, jestli bude nazvána hnusnou a rasistickou.

 

Nelze uspokojit všechny, ale měla by být uspokojena většina, ne menšina.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.