3.7.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak to vidí oni? Strýčkovice z pohledu serveru Romea …

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KATEŘINA GAJDOŠOVÁ 03|07|2014

Není to tak dávno, co zpravodajci upozornili na problémy z vesnice Strýčkovice na Domažlicku. Lavina, která tato zprávu spustila, se dala očekávat. Jedni odsuzují druhé. Majorita se domáhá řešení romské otázky. Romové tento případ bagatelizují. Konečné řešení v nedohlednu.

 

 

Není už na čase si přiznat, že tento problém už opravdu začíná všem přerůstat přes hlavu? Není na čase si přiznat, že lít další peníze z našich kapes není řešení? Jak se dalo očekávat, lavina byla spuštěna z obou stran. Avšak každý tento případ viděl jen a pouze svým vlastním pohledem. Pojďme se podívat, jak to vidí oni ….

 

Vlajková loď ochrany romských práv, Romea.cz a jeden z jejich autorů, pan Zelený napsal, že se v podstatě nic neděje. Vždyť to přeci jen 2 namol opilí strýčkové rozbili dalšímu strýčkovi okno dlažební kostkou. Ti dva byli cikáni a ten druhý ne. Jak se nám Romea a pan Zelený snažili podstrčit, tohle přece není problém. TOHLE SE PŘECE ASI VE VYSPĚLÉ SPOLEČNOSTI DĚJE NAPROSTO NORMÁLNĚ. Je přeci naprosto normální hulákat na ulici a rozbíjet sousedům okna.

 

A opět hnusní čeští rasističtí novináři jsou ti, kdo z toho dělají problém. To ne my, to oni zaznívá z úst „utlačované“ menšiny.

 

Cituji pana Zeleného: „Z dvou opilých mužů, kteří rozbili okna sousedovi, je najednou romský klan terorizující vesnici, jejíž občané potřebují a také mají policejní ochranu. Nesmí se popírat fakt, že pachatelé jsou nejspíš skutečně společensky nebezpeční a soužití s nimi je problematické, ovšem odkazovat na jejich etnicitu skutečně na místě není.“

 

Odkazovat na jejich etnicitu je namístě, protože nelze strkat hlavu jako pštros do písku a tvrdit, že se nic takového neděje. Ve společnostech, kde žije pohromadě více etnických skupin či menšin (někdy už většin) je naprosto normální označit člověka za Afroameričana, Hispánce nebo Roma. Protože pokud tak nechceš být označován, je velká pravděpodobnost, že se za své romství stydíš a stydíš se za to, co příslušníci tvé rasy vyvádějí ostatním.

 

Když se na serveru Romea objeví zpráva, že nějaký romský mladík vrátil babičce vypadlou peněženku, taky napíšete, že to byl Rom. PROČ??? Protože většina společnosti má zakořeněno, že Rom by ji spíše ukradl, než vrátil …. V tomto již nevadí odkaz na etnicitu?

 

A znáte i druhý pohled na věc? Skutečně by běžné házení kamen do oken tak rychle vygradovalo až k soudu? A je normální, že se někteří lidé chovají spíše jako zvěř?

 

Bratři terorizují občany ve Strýčkovicích. K soudu jeden z nich dorazil opilý ..

 

Milá Romeo a přispívající pisálci, přeju Vám, abyste se chytili za nos a dali si facku. Pokud nechcete být házení do jednoho pytle s ostatními nepřizpůsobivými, udělejte si pořádek ve vlastním chlívku a zameťte na zápraží. A ty, milý státe, začni bránit práva svých občanů.

 

 

Je třeba si uvědomit, že peníze na multiculti integrace nic nevyřeší, že pouze důslednou kontrolou a zpětnou vazbou lze řešit problémy a že nelze měřit dvojím metrem jen z toho důvodu, že jeden je bílý, jeden černý a jeden žlutý nebo fialový.

 

Přála bych si, aby zde skutečně přišla politická strana, která bude mít „koule“ na to, aby začala řešit otázky problémových a nepřizpůsobivých a neohlížela se, jestli bude nazvána hnusnou a rasistickou.

 

Nelze uspokojit všechny, ale měla by být uspokojena většina, ne menšina.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.