russianbear
23.1.2018
Kategorie: Historie

Jak to máme s tím Ruskem – přítel či nepřítel?

Sdílejte článek:

MILAN RADEK

Ani jedno ani druhé. Rusko bylo vždy trochu za obzorem, a každý si ho představuje podle svého přání. Hodné či zlé, podle potřeby, a co Rusko je málokoho zajímá, leda že by se s Ruskem dostal momentálně do křížku, ať už to bývalo Polsko, Švédsko Pobaltí a jiní.

19. století bylo století romantických snílků, třídní boj, pangermánství u sousedů a panslovanství u nás. Obojí je jen sen, bývaly doby kdy se germánské kmeny mezi sebou mordovaly, slovanské též, jako všude jinde. Pak se to promíchalo, a mordovali jsme se dále, i když už kmeny jako takové byly změněny na národnosti . Toť připomínka dněšním multikulti snílkům, kteří mají za to že až se Afričané a Arabové s námi smíchají, bude klid. Nebude.

Ale zpět k Rusku. Slované jsou jen pro ty co neznají dějepis, na genetické poznatky kašlou, a to platí pro Evropu celou, od Atlantiku po Ural. Naši panslovanští snílci, Palacký, Havlíček nebo Hašek se z panslovanství vyléčili poté co Rusko poznali. Jiní vidět nechtěli, třeba Fučík nebo Werich, vím že jim ukázali co ukázat chtěli, ale museli vidět že je vodí po zemi za ručičku, jako dnes v KLDR, toho si všimnou i jinak naivní Američané, teda až na výjimky co občas to zaplatili draze.

Dnešní Rusko už není marxistické ani náhodou, ani Čína ne, i když to spousta lidí kdovíproč nechce vzít na vědomí. Dnešní Rusko je pravoslavné, neocarské, a stále nám kulturně na hony vzdálené. Není to přítel, je to velmoc a hledí si svého.

Naivní jsou ti co do Ruska vkládají naděje že nás coby křesťané dostanou z hnoje do kterého si zase vesele kráčíme. Zrovna jako plané jsou naděje těch co se uklidňují tím že nás ochrání znovu USA. Nejsem proti NATO, to je takový balanc kulivá Rusku i dnes velice vyzbrojené Číně. Dokud bude rovnováha, bude klid. Pokud by kterákoliv strana měla moc navrch, tak už by to smrdělo válkou. Tak to bylo je a bude. Tudíž Rusko na Evropu nezaútočí, je to rozumná velmoc, ne sebevražedná.

Ale proti čemu nemůžou bojovat je proti naší multikulti sebevraždě. Merkel se drží zuby nehty u moci, Macron ji posluhuje, a možná se Česko nestane silnou částí V4, ideálně rozšířené o pár jiných zemí. Záleží na našich politicích. Nevypadá to slibně, ale co si lid zvolí to má.

Nepřítel bude nejen mezi námi, bez uniformy, neoficiálně, sloučený s námi, jedna rodina, a pokud se nestane nějaký drastický obrat zpět, tak příští generace Evropanů bude žít jako ve třetím světě, a bude stále sestupovat do středověkého hnoje. To nejde zachránit žádnou vojenskou intervencí. To budeme muset sami, ale málokdo se k tomu má, Kurz už začal, ale mrňavé Rakousko to nezmůže. Rusko má doma podobné problémy, zatím to jde, ale Rusů bude stále méně, a muslimů stále více. Odtamtud Blaničtí rytíři nepřicválají.

Tak nám nezbývá než si poradit sami. V4 je zatím V2, a vzdorují tak že si na ně netroufnou, být nás víc, tak budeme mít respekt. A to už by pak mohla být pro západní Evropu výzva. Merkel se sice u koryta neudrží věčně, ale Rusko bude stále za obzorem. Musíme sami.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
152 komentářů
   • Helena Novotná
  • Helena Novotná
  • Helena Novotná
  • Helena Novotná
  • Helena Novotná
   • Helena Novotná

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.