6.12.2013
Kategorie: Společnost

Jak se financují volby pomocí krabic od vína

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 06|12|2013

Ten Sobotka aby se zbláznil. Nejdříve ho nařknou, že právě jeho poslanci nechtějí zvolit Gazdíka z TOP09 za místopředsedu parlamentu a pak se ještě dozví, že Evropská Unie nevědomky financuje jeho úspěchy ve volbách. Člověk by skoro řekl, že se jedná o nedovolenou podporu politické strany. Toky peněz jsou jednoduše nevyzpytatelné.

 

 

Rath s Pancovou, Kottem a Salačovou si vcelku rozumně řekli, že než se nechat zavřít za osobní obohacování při využívání, pardon, zneužívání, evropských dotací, bude lepší svést vše na politickou bohunelibou činnost.

 

Takže ty peníze, co s nimi Rath běhal mezi Rudnou a Hostivicemi, patřily pravděpodobně nakonec Sobotkovi. Tvrdí to už všichni obžalovaní. Oni totiž část zisku ze své činnosti prý chtěli pro ČSSD na volby.

 

Později se trochu umírnili a ČSSD „chytře“ vynechali. Jednalo se tedy jen o příspěvek na volby. Ale komu tedy vlastně?

 

Celý proces je z větší míry od počátku jednou velkou fraškou. V českém právním systému nelze politickou korupci přesvědčivě odsoudit. Není to možné. Dle „práva“.

 

 

Peníze jsou totiž nad právem.

 

Mě spíše ale zaujal jiný aspekt věci. A to kompletní pohyb financí. Vezměme to tedy od podlahy.

 

Daňový poplatník odvede státu daň. Část té daně se pošle do Brusele. Z Brusele se tyto finance vrátí rozmnožené o peníze dalších evropských poplatníků. Část těchto financí se použije na nějaký ten schválený projekt. Zůstane „zisk“.

 

Lze polemizovat, zda se jedná o zisk přiměřený, či nepřiměřený. Vzhledem k tomu, co se v naší zemi děje, tak slovo nepřiměřený vlastně neexistuje.

 

Ten „zisk“ se rozdělí gentlemansky v poměru 70:30. A těch 70 se v krabici od vína přenese z Rudné do Hostivic a pak se odevzdá Sobotkovi. Na soc.dem. volby.

 

Vlasně ne. Jenom „na volby“. Omlouvám se Sobotkovi, nechci být nařčen z pomluvy…

 

Peníze pomohou vyhrát volby. Lidé, co byli znovuzvoleni, pokračují v této činnosti. Až do smrti. Amen.

 

Je divné, že to těm z Brusele nevadí. Přispívat dotacemi „na volby“. Mě to přijde jako nekalá soutěž. A ta je nedovolená. Nebo není?

 

Doufám, že v tom nemáte hokej… vždyť se jedná o úplně normální, dobře fungující, stát…

 

 

Titulek upraven redakcí PP.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 630,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.