firmacas
30.4.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Jak postupovat při likvidaci firmy

Sdílejte článek:

Žádný začínající podnikatel asi nechce slyšet, že by jeho činnost mohla jednoho dne skončit insolvencí. Svět businessu je ovšem nejistý – jednou vám přeje štěstí, podruhé zase ne. Pokud věci zajdou tak daleko, že se vaše společnost přiblíží zániku, je důležité postupovat správným způsobem, aby se ukončení její činnosti nestalo vaší noční můrou na dlouhá léta.

Oddlužení společnosti

Vyvrcholením finanční krize společnosti bývá obávaný bankrot. Tuto situaci upravuje insolvenční zákon. Insolvence firem ovšem nemusí být tak bezvýchodný stav, jak se na první pohled zdá. Konkurzu se lze vyhnout reorganizací společnosti, nebo jejím oddlužením. Návrh na oddlužení podaný dlužníkem musí schválit věřitelé, poté následuje insolvenční řízení.

Ukončení činnosti firmy

Prodělečná firma nezanikne jen tak sama od sebe tím, že se jí přestanete věnovat. Veškeré náležitosti týkající se ukončení obchodní společnosti upravuje obchodní zákoník, konkrétně § 68 a následující právní předpisy. V souladu s těmito ustanoveními musí dojít nejdříve ke zrušení a pak k zániku firmy. Pro řádný zánik musí být jméno dané společnosti smazáno z obchodního rejstříku.

Likvidace společnosti

Dospěje-li činnost společnosti k nucenému konci, dojde na její zrušení s likvidací, nebo bez ní. Likvidaci se lze vyhnout v případě, že jmění společnosti přejde na právního nástupce. Není-li taková možnost, je nutné valnou hromadou stanovit likvidátora a zahájit zdlouhavý proces, po jehož dobu trvání je u firmy uveden dovětek „v likvidaci“. Během této doby se postupně vyrovnávají veškeré závazky společnosti, než dojde k jejímu zrušení.

Odborník vám uleví v těžké situaci

I ta nejobtížnější situace se rázem zlepší, když se na ni podívá odborník. Namísto abyste se pokoušeli prokousat celým procesem sami, obraťte se na specialistu, ten za vás zanikající firmu převezme. Pomůže vám vypořádat se s vašimi pohledávkami a rozhodne o tom, jakým způsobem by bylo nejlepší společnost zrušit. Právní, účetní i daňoví specialisté ze společnosti zlikvidovatfirmu.cz jsou tou pravou volbou.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.