policie1
16.4.2017
Kategorie: Humor

Jak policie zachránila život pirátovi silnic

Sdílejte článek:

NO4711

Minulý týden, ve čtvrtek ráno došlo k nebývalému incidentu, který jen díky duchapřítomnosti přítomné policejní hlídky neměl tragické následky.

Hlídka si povšimla podivně se chovajícího řidiče. „Byli jsme schováni v roští a měřili rychlost projíždějících vozidel ve vzdálenosti 28 centimetrů za značkou začátek obce. V osm hodin a čtyři minuty ráno se přiblížil osobní automobil značky BMW s pražskou registrační značkou a před začátkem obce zpomalil – naměřili jsme rychlost 51 kilometrů,“ popisuje zmr. Luděk Plácal. (Rychlost 51 kilometrů odpovídá přibližně třem fotbalovým hřištím – pozn. red.) „Automobil nijak nekličkoval a ani nevypadal, že by mu chyběla lékárnička. Mozkovým myšlením jsme s kolegyní Plochou dospěli k rozhodnutí okamžitě o této na Střední Čechy neobvyklé události informovat kolegy, kteří kasírovali pomáhali u národního výboru,“ uzavírá Plácal.

Hlídka se rozhodla řidiče, který byl podezřelý z toho, že nic neprovedl, sledovat. „Bylo to jako ve zlém snu,“ popisuje nzmr. Ulrich Platek, který během dramatických okamžiků řidil služební vůz Škoda Octavia. „Dokonce jednou zastavil, protože na semaforu, padla červená. Málem jsem to neubrzdil,“ vypráví Platek a ještě nyní, více než týden po incidentu, se mu třesou ruce.

Situace se dále zhoršovala – řidič BMW málem způsobil nehodu, protože na výjezdu z ulice Hřebečské respektoval dopravní značku Stůj, dej přednost v jízdě. Naštěstí se včas rozjel, takže dojíždějící Felicia se čtyři roky propadlou technickou, nefunkčními brzdami a věčně nalitým traktoristou místního JZD za volantem minula agresivně stojícího řidiče o pouhé milimetry.

BMW odbočilo směrem na Kladno, kde policisté, kteří jeli za ním sledovali, vývoj hrozivé dopravní situace. BMW pokračovalo ve směru na Kladno, odkud přijížděla Škoda 130LS s přívěsným vozíkem. Řidič BMW naprosto nerespektoval dopravní značku označující hlavní silnici a do Škodovky odbočující bez blinkru doleva na vedlejší cestu málem naboural.

To už policisté věděli, že je zle – okolo vozu se začali shlukovat domorodci, místní hospodský se vypotácel ze Škodovky s montpákou v ruce. Od Kladna se středem vozovky blížilo k místu incidentu několik cyklistů.

Policisté však zareagovali bleskově, se zapnutými majáky se přiřítili na místo. „Všechny reflexy naskočily – bylo to jako během cvičení – vyskočil jsem z auta, přiřítil jsem se k BMW, otevřel dveře, vytáhl chlapa ven, složil ho na zem. Pak jsme mu dali pár tonfou přes ledviny, kopli ho do břicha a odvezli ho na služebnu,“ vypráví Luboš Stavěl, který společně s U. Platkem na místě zasahoval.

Podle vyjádření mluvčího kladenské policie muž čelí obvinění z úmyslného dodržování dopravních předpisů a hrozí mu až tři až pět let odnětí svobody, vzhledem k tomu, že řídil BMW, dá se očekávat trest blížící se k horní hranici. Policejní mluvčí Tomáš Němý dále uvedl, že policisty šokovala řidičova bohorovnost – měl v pořádku lékárničku, v autě byla dokonce nalezena sada náhradních žárovek a odběr krve vyloučil přítomnost alkoholu v krvi. „S něčím takovým jsme se u nás na Kladně zatím nesetkali,“ uzavřel Němý.

ZDROJ: no4711

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.