policie1
16.4.2017
Kategorie: Humor

Jak policie zachránila život pirátovi silnic

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

NO4711

Minulý týden, ve čtvrtek ráno došlo k nebývalému incidentu, který jen díky duchapřítomnosti přítomné policejní hlídky neměl tragické následky.

Hlídka si povšimla podivně se chovajícího řidiče. „Byli jsme schováni v roští a měřili rychlost projíždějících vozidel ve vzdálenosti 28 centimetrů za značkou začátek obce. V osm hodin a čtyři minuty ráno se přiblížil osobní automobil značky BMW s pražskou registrační značkou a před začátkem obce zpomalil – naměřili jsme rychlost 51 kilometrů,“ popisuje zmr. Luděk Plácal. (Rychlost 51 kilometrů odpovídá přibližně třem fotbalovým hřištím – pozn. red.) „Automobil nijak nekličkoval a ani nevypadal, že by mu chyběla lékárnička. Mozkovým myšlením jsme s kolegyní Plochou dospěli k rozhodnutí okamžitě o této na Střední Čechy neobvyklé události informovat kolegy, kteří kasírovali pomáhali u národního výboru,“ uzavírá Plácal.

Hlídka se rozhodla řidiče, který byl podezřelý z toho, že nic neprovedl, sledovat. „Bylo to jako ve zlém snu,“ popisuje nzmr. Ulrich Platek, který během dramatických okamžiků řidil služební vůz Škoda Octavia. „Dokonce jednou zastavil, protože na semaforu, padla červená. Málem jsem to neubrzdil,“ vypráví Platek a ještě nyní, více než týden po incidentu, se mu třesou ruce.

Situace se dále zhoršovala – řidič BMW málem způsobil nehodu, protože na výjezdu z ulice Hřebečské respektoval dopravní značku Stůj, dej přednost v jízdě. Naštěstí se včas rozjel, takže dojíždějící Felicia se čtyři roky propadlou technickou, nefunkčními brzdami a věčně nalitým traktoristou místního JZD za volantem minula agresivně stojícího řidiče o pouhé milimetry.

BMW odbočilo směrem na Kladno, kde policisté, kteří jeli za ním sledovali, vývoj hrozivé dopravní situace. BMW pokračovalo ve směru na Kladno, odkud přijížděla Škoda 130LS s přívěsným vozíkem. Řidič BMW naprosto nerespektoval dopravní značku označující hlavní silnici a do Škodovky odbočující bez blinkru doleva na vedlejší cestu málem naboural.

To už policisté věděli, že je zle – okolo vozu se začali shlukovat domorodci, místní hospodský se vypotácel ze Škodovky s montpákou v ruce. Od Kladna se středem vozovky blížilo k místu incidentu několik cyklistů.

Policisté však zareagovali bleskově, se zapnutými majáky se přiřítili na místo. „Všechny reflexy naskočily – bylo to jako během cvičení – vyskočil jsem z auta, přiřítil jsem se k BMW, otevřel dveře, vytáhl chlapa ven, složil ho na zem. Pak jsme mu dali pár tonfou přes ledviny, kopli ho do břicha a odvezli ho na služebnu,“ vypráví Luboš Stavěl, který společně s U. Platkem na místě zasahoval.

Podle vyjádření mluvčího kladenské policie muž čelí obvinění z úmyslného dodržování dopravních předpisů a hrozí mu až tři až pět let odnětí svobody, vzhledem k tomu, že řídil BMW, dá se očekávat trest blížící se k horní hranici. Policejní mluvčí Tomáš Němý dále uvedl, že policisty šokovala řidičova bohorovnost – měl v pořádku lékárničku, v autě byla dokonce nalezena sada náhradních žárovek a odběr krve vyloučil přítomnost alkoholu v krvi. „S něčím takovým jsme se u nás na Kladně zatím nesetkali,“ uzavřel Němý.

ZDROJ: no4711

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.