Minimum-Wage-Police-State
16.6.2017
Kategorie: Společnost

Jak jednat s policií dnešních dnů?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,13 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ERIC PETERS

Článek je sice napsán na americké poměry, ale mnoho z něj platí i u nás. Vždyť si jen vzpomeňte například na beztrestnou střelbu policistů na auto se studenty …

Jedním slovem — nedělejte to

Přátelský policista je fikce — zlomyslná bajka prodávaná školákům — kteří se tak či onak zanedlouho naučí, že jakékoli jednání s policistou je pravděpodobně špatné jednání. Máte co do činění se zřejmě nejhorší možnou kombinací: jednáte s někým, kdo má legální pravomoci vůči vám a na kterého se vztahuje jiný — mnohem shovívavější — standard, než na vás.

A proto máte co do činění s člověkem, u kterého je mnohem větší pravděpodobnost, že dělá věci — ne hezké věci — než vy, já nebo jiná osoba bez speciálního oblečení a odznaku může dělat. Koneckonců, proč ne? Zvlášť pokud je tyran — nebo přímo sadista — a policejní profese přitahuje právě tento typ lidí pro její povahu. Svým způsobem, dát tyranovi odznak je jako dát tlustému dítěti svobodnou volbu v cukrárně. Očekávat, že nebude jíst, je hloupé.

Ale my máme co do činění s mnohem horšími věcmi, než je obžerství.

Policista může:

  • Provést útok téměř beztrestně. Teoreticky by mohl být za to vyhozen. Ale s velkou pravděpodobností nebude. Je těžké udělat ho osobně odpovědným. Jeho výdaje jsou řešeny oddělením a tedy státem — což znamená, že dotujete své vlastní tyrany i v případě, že byste u soudu uspěli. Policisté se těší „suverénní imunitě“ díky své uniformě a odznaku.
  • Může vytáhnout zbraň a mířit na vás — a také na vás vystřelit — bez obav z toho, jaké následky to bude mít na jeho život, jako např. trestní záznam za všeobecné ohrožování střelnou zbraní. A ještě méně za vraždu. Ale pokud by se stalo, že by někdo z nás zabil policejního psa… Život policejního psa je zákonem považován za cennější, než váš život.

A, samozřejmě, pokud policista zastřelí vašeho psa…

  • Může se spolehnout na své kumpány a na systém, který bude krýt nebo minimalizovat jeho chyby v úsudku, i když zahrnují vážné poškození nevinných lidí, jako jste vy. Důkaz snadno zmizí — nebo je vyroben. Oni jsou profesionálové — tým profesionálů. Vy jste amatér — a jednáte sám za sebe.
  • Jeho slovo bude považováno u soudu za důkaz — zatímco vaše je považováno za podezřelé, neobjektivní — a pravděpodobně bude propuštěn po „slyšení“ soudcem.

Jeho osoba je nedotknutelná

  • Pokud vrazíte do policisty, následky jsou jisté — a závažnější. A to i v případě pokud to uděláte v sebeobraně proti policistovi, který zneužil svou již tak téměř neomezenou pravomoc — jako například když vylomí špatné dveře při policejním nájezdu.
  • Pokud je nějakým způsobem poškozen v průběhu vašeho zatýkání, doplatíte na to. Pokud ale budete zranění vy — včetně neodůvodněného zranění — je nepravděpodobné, že bude nějak sankcionován. Možná se dostane do jeho složky list s pokáráním.

Jaké je tedy poučení z toho všeho?

Vyhněte se policii.

Nezapojujte se do rozhovoru. Na každou vaši otázku budou pohlížet jako na zpochybňování své autority a provokaci. Odpovídejte — pokud musíte — jednoduše a monotónně. Ano. Ne. Můžu jít?

Nevyhledávejte u nich pomoc.

Něco takového by mohlo být výsledkem:

Učte své děti, aby se jich vystříhaly. Poukazujte na ně jako na potencionálně nebezpečné cizince — což je přesně to, čím jsou.

Ukažte známky znechucení, když se na ně někdo odvolává jako na „hrdiny“. Nesledujte modré porno — televizní programy, které obdivují policii.

Nikdy jim dobrovolně nepovolte vstup na svou nemovitost nebo vstup do svého domu. Neotvírejte ani dveře — pouze pokud musíte. Vždy mějte na paměti, že jsou na druhé straně velmi důležité čáry. Bez ohledu na jakékoliv povrchní zdvořilosti je s nimi i neosobní, za jejich slunečními brýlemi svévolné násilí.

Ve stručnosti, dělejte vše, co můžete, abyste zabránili tomu, že si vás všimli — takže se můžete zcela vyhnout komunikaci s nimi.

Zůstaňte při zemi. Dělejte, co musíte, abyste splynuli. Ujistěte se, že všechny vládou požadované nálepky jsou v pořádku, že nemáte nic — jako například spálenou žárovku — abyste jim dali záminku na kontrolu. Mlčte, zalezte hluboko. Alespoň dokud se naše šance nezlepší. A s každým novým dnem, s každým novým videem vychází navenek pravda o vztazích mezi námi a nimi, s každým novým příběhem je těžší a těžší pravdu potlačovat a odmítat a rovnováha se posouvá stále více. Nebude to dlouho trvat. Do té doby, čekej na svou chvíli — a drž hlavu dole.

To vás udrží v bezpečí

Dívejte se na policisty stejným způsobem, jak se potápěč dívá na žraloky v oceánu. Oba jsou oportunističtí predátoři, kteří mohou udeřit nepředvídatelně a s ničivými následky. Cvičte superpozornost — a nikdy neudělejte chybu, že budete o nich smýšlet jinak, než o oportunistických predátorech — můžete výrazně minimalizovat šanci, že se stanete kámoši.

Poznámka: Mnohým z vás, kteří jste ve šlole pilně poslouchali Občanskou výchovu, se to asi nebude líbit, ale mocenské složky státu nikdy nebyly určeny pro Vaši ochranu. Slouží jen a jen zájmům státu, moci a mocných. Policie nepomáhá a nechrání. To je jen floskule. A armáda je na tom stejně. V případě cizí agrese budete nastrčeni jen jako maso pro kanóny, zatímco mocní budou sedět v krytech a čekat, až jim za ten jejich boj vykrvácíte a položíte život. Pak se s pompou ke své moci vrátí.

ZDROJ: Dôležité.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 8 033,00 Kč
Vybráno 22.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.